Pecanje šarana rano u proljece

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by čipo » 04 Feb 2014, 13:14

Masterbih wrote:Iako na prvu djeluje nelogicno, postoje winterised ulja koja se ne zgusnjavaju na niskim temperaturama i kao takva su upotrebljiva u zimskim mamcima - ili onda kad je voda hladnija npr. rano proljece.
Ukoliko imate neko ulje za koje niste sigurni da se zgusnjava, stavite ga u plasticnu flasu i ubacite 2-3h u hladnjak ili 45min-1h u zamrzivac, a nakon toga probajte promuckati, ako je dosta gusce nego na sobnoj temperaturi, ne koristite ga u zimskim mamcima jer ce vam zatvoriti boilu!

U tekstu je opsirnije sve objasnjeno:
Sastojci za zimski mamac



upravo tako,a kod konopljinog ulja nema nikakvih problema [superr]

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by čipo » 04 Feb 2014, 13:26

carpier wrote:Još bi samo dodao radi mlađijih koji čitaju forum...Ako u hladnijih periodima godine previše hranite nečete imati griza jer se ribe nahrane i odu. Uzet če sve na dnu sem vaše boile koja je na sistemu. A ako ste još promašili mikro lokaciju onda nečete imati ništa. Ni griza. A ako sve pogodite dovoljno vam je par boila i imate kapitalca. Zašto? Jer veči primjerci šarana traže hranu i zimi, jer im treba. Jer imaju i u hibernaciji svoje potrebe. A hranu če pronaći tamo gdje su je imali cijele godine, hot spot. Ponekad vam je dosta čak samo pva (mix) uz udicu i boilu naravno. Ostalo su kolege več sve napisale...


ova pozicija uza ovo drvo je meni idealna,na njoj lovim i po najvećim vrućinama i evo 20.1.14. sam tu ulovio ribu i imao otkvačivanje u dva sata ribolova sa jednim štapom,a prihranio sam sa malo rastresite hrane,malo peleta i malo drobljenih boili...samo da kažem...ovu poziciju hranim nemalo stalno kada sam god na grabi,a nema leda bacim po koju boilu ili zdrobljenu ili cijelu,ali to je doslovno količina od desetak komada mhm::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by čipo » 04 Feb 2014, 13:31

i još samo da sve nadopunim...uopće ne treba komplicirati...zašto postoji RIVER ICE!!!!!!!
ne treba nista više,pomalo hraniti poziciju sa boilom koja ipak ima u sebi konopljinog ulja,malo peleta i na dlaku dvije River Ice boile ili još bolje jedna River Ice boila + Popapica i to je to...definitivno ne treba ništa više :HH

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by darko.glumac » 16 Apr 2015, 09:31

Jako dobri tekstovi i oni manje iskusni u proljećnom ribolovu - pročitajući ove tekstove imaju i te kakvu šansu uspješno loviti šarane u rano proljeće - ono što bih ja dodao na sve ovo je da u rano proljeće kao predvez koristim isključivo - flou - carbon,meni je učinak puno bolji nego sa klasičnim predvezom od špage. pozzzz :HH

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by GogoRush » 16 Apr 2015, 09:37

Koji fluo-carbon koristiš, koja marka, debljina (mm) i koja je nosivost (kg)?

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by darko.glumac » 17 Apr 2015, 16:56

Od lani koristim isključivo Kordine flourocarbone - IQ - hooklink - debljina - 15lb,20lb i 25 lb - sve zavisi od samog terena gdje lovim - 25 lb stavljam samo ako sam blizu trske. :HH

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by GogoRush » 30 Apr 2015, 09:04

Budući da je ovo rubrika Pecanje šarana u rano proljeće mislim da će ovaj tekst odgovarati ovom naslovu.
Na Zajarkima dugo lovim i u rano proljeće uvijek su prolazile boile sa vočnim aromama, a kasnije mješane pa smrdljive.
Prije 5 min. me nazvao kompanjon s kojim lovim više od 10 god. i kaže mi da je bio na vodi od 7 - 9 sati. Bio je na svom starom mjestu, a pored njega su već od prije bili austrijanci koji su mu rekli da nemaju ni griza. On je zabacio i u ta 2 sata ulovio 2 šarana. Neko bi rekao ništa novo ali kad se uzme da je riba u zadnje vrijeme loše grizla i da se malo tko mogao pohvaliti ulovom ovo je velik uspjeh. Što je još veče iznenađenje boila - aroma nije bila vočna.
Boile je napravio od Fish Mix-a, a aroma je bila Masterbih Flamenco. E to me je iznenadilo jer sam sa tom aromom čekao ljeto kad bi po mom nekom iskustvu radila ta boila i taj tip arome. Znači da za ovu aromu nema godišnjeg doba već lovi za sva vremena.
Doći u ribolov, loviti 2 sata i uloviti 2 šarana dok drugi nemaju ni pikca govori samo o fatalnoj privlačnosti Masterbih Flamenca.
Jedva čekam da odem na vodu i da stari i poznati duet napravi dar-mar.
Želim i vama kolege puno uspjeha sa ovom čarobnom aromom. Bistro !

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Pecanje šarana rano u proljece

Post by darko.glumac » 05 May 2015, 07:18

Odgovor - Gogo - Rushu. Iskreno neznam što se događa ,ali i kod nas je ovo proljeće puno - puno bolje radio Fish - Mix od voćnih arroma,ne znam kakva su iskustva sa drugih voda,ali kod nas je tako :HH

Post Reply

Return to “Ostalo”