Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Andjelko » 18 Jan 2012, 21:47

mozemo i mi puno reci za neka manje vazna jezera koja propadaju sto se pogresno rukovodi sa njima a ima i koja rade lijepo,naprimer ciglana orasje,u brckom dubrave,obudovac jekica rov da ne nabrajam vise ali treba im pomoc da opstanu ovo sto jesu,a ne hajmo u pelagicevo napecat se ribe,i ja idem u pelagicevo i icu uvek od osnivanja sam tamo,ali dajmo malo i nekim drugim jezerima

User avatar
Kapa
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:12 Jan 2012, 16:41
Location:Banovići Bosna & Herzegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Kapa » 29 Feb 2012, 21:39

Nebih se složio sa c&r carp jer u Tuzlanskom kantonu ima dosta šaranđija i imaju dobro opremljene radnje.
Carp Word shop u Tuzli je specijalizovana radnaja samo za šaranski ribolov i na njenim policama možete naći proizvode svih poznatih šaranskih firmi.
Ribosport Tuzla takođe ima dosta kvalitetne šaranske opreme i pribora.
A na teritoriji Tuzlanskog kantona sigurno su najboje vode u federaciji BiH što se tiče šaranskog ribolova:
- Ramićko jezero (Banovići)
- Smoluća (Smoluća)
- Bistarac (Lukavac)
- Modrac (Lukavac, Tuzla, Živinice)
- Snježnica (Teočak)
- Breštica (Banovići)
- i još dosta drugih manje poznatih voda...

:HH

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Masterbih » 29 Feb 2012, 22:13

Pa da, u tuzli ima Sarandzija kao kompletan ostatak Bosne krezi::
Ovo je istina, nije zezancija..

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Andjelko » 29 Feb 2012, 22:22

davno sam to znao,a prosle godine je nekako bilo bar su imali taj podatak oko 3000 registrovani sarandzija,et tu treba masterbih promocija

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Fly and Carp Fishing » 29 Feb 2012, 22:41

Kapa wrote:Nebih se složio sa c&r carp jer u Tuzlanskom kantonu ima dosta šaranđija i imaju dobro opremljene radnje.
Carp Word shop u Tuzli je specijalizovana radnaja samo za šaranski ribolov i na njenim policama možete naći proizvode svih poznatih šaranskih firmi.
Ribosport Tuzla takođe ima dosta kvalitetne šaranske opreme i pribora.
A na teritoriji Tuzlanskog kantona sigurno su najboje vode u federaciji BiH što se tiče šaranskog ribolova:
- Ramićko jezero (Banovići)
- Smoluća (Smoluća)
- Bistarac (Lukavac)
- Modrac (Lukavac, Tuzla, Živinice)
- Snježnica (Teočak)
- Breštica (Banovići)
- i još dosta drugih manje poznatih voda...

:HH
Razumijem ja tebe kapa. Jesu to dobro opremljene radnje, ali to su svega 2-3 radnje i to je to, al meni pravo daleko sve i jedna. U sarajevu je patnja doci do Safety lead clip-ova, a kamoli do necega kvalitetnijeg.
Tuzlanski kanton naravno ima najvise sarandzija zato sto su jedino tamo vode koje imalo valjaju sto se sarana tice, al i u pola ovih pobrojanih jezera mrezari i mesari haraju.

Andzelko. Sad me pravo zadevera tom brojkom. Mozes li negdje naci taj podatak, jer je to nemoguca brojka. Nemamo toliko saranskih stapova sa ribarima i prodavnicama zajedno u BiH, a kamo li sarandzija.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Andjelko » 01 Mar 2012, 13:07

potrudit cu se da ti nabavim taj papir,a to sam vidio kod jednog tuzlaka kod koga kupujem hemiju,i pokazao mi a bili smo nas trojica,pa dodji malo na ove krajeve i vidi koliko ima sarandzija ovde i sire,samo u jednom selu koje se zove obudovac ima oko 50,ali ne sa svakakvim priborom,nego ekstra pribor i sve imaju

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Limar » 01 Mar 2012, 13:28

Ova je dobra,Obudovac ima 50 sarandzija :D ....u celom selu mozda bi se nakrpilo 50 pecaljki :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Andjelko » 01 Mar 2012, 13:47

limar,prvo dodji u obudovac pa tek onda nesto reci,a vala brate pretero si,prvo mi govoris o donjem zabaru i pametujesda znas sve o donjem zabaru pa sad o obudovcu,samo marko i aco imaju preko 25stapova a upoznat cu te snjima pa nek ti pokazu opremu

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by DOX » 01 Mar 2012, 15:52

Dali se u "Sarandzije" ubrajaju i oni sto dolaze na jezera samo kada se to isto jezero poribi?????


JESUL TO SARANDZIJE???? .:)

A sto se tice Teslica, hmmm ja znam sigurno samo za trojicu, a to je jedan iz Minhena i jedan iz Slavonskog broda koji je doselio i ozenio se u Teslicu. Znaci 3 sportska ribolovca, nazalost.
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Fly and Carp Fishing » 01 Mar 2012, 16:21

ja ovo govorim zato sto na vodama vidzam samo jedne te iste ljude. Dobro urijetko vidim koga novog. Pogledajte takmicenja u bih. Uvjek iste ekipe, pogledajte po vodama kad ste u slobodnom ribolovu uvjek iste ekipe. Gdje su te tolike ostale sarandzije.
.:) .:) .:) .:)
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Post Reply

Return to “Ostalo”