Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija
Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Limar » 01 Mar 2012, 17:09

Andjelko wrote:limar,prvo dodji u obudovac pa tek onda nesto reci,a vala brate pretero si,prvo mi govoris o donjem zabaru i pametujesda znas sve o donjem zabaru pa sad o obudovcu,samo marko i aco imaju preko 25stapova a upoznat cu te snjima pa nek ti pokazu opremu
Sto se jedis baca bdr: ...sestra mi zivi u Obudovcu,zet mi je direktor skole u selu :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Andjelko » 01 Mar 2012, 17:25

aja imam kucu u obudovcu majka mi tu bude a ja imam i u brckom kucu pa sam na ndva mesta,i sad reci koliko ima sarandzija u obudovcu,kako su sredili jekica rov,koliko tamo sarana ima,sad malo pojasni

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Limar » 01 Mar 2012, 19:31

Baca,nemoras bas tako,moja konstatacija bese krajnje pozitivna bdr: ...sta tamo rade i koliko cega ima nemam pojma niti me zanima,uglavnom bilo bi lakse da se ima love mada u svako doba kod Milana imam dobrodoslicu kao nekada Tito kod Gadafija :D A i dalje tvrdim da u Obudovcu ima 50 pecaljki,MOZDA...kad je vec tema i "region" evo ti podatak da Stara Pazova kao opstina MOZDA ima 50ak sarandzija a svaki 4 covek je pecaros :.D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Andjelko » 02 Mar 2012, 09:07

hajd ovako limar,isplaniraj se jedan vikend u obudovac da dodjes na pecanje,odma da kazem da nema velikog sarana do 15kg a sav je divlji pa to ti nadoknadi sto nisu veci,ponesi sebi i za stuku,klena i onda ces napisat kako ti je bilo u obudovcu

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Limar » 02 Mar 2012, 10:06

Ma jebes stuku i klena,dolazim sigurno al malo da grane sunce can:: ako ulovim vecu ribu od 10 kila pravimo rostilj kod mene bdr:
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by DOX » 02 Mar 2012, 12:59

c&r carp wrote:ja ovo govorim zato sto na vodama vidzam samo jedne te iste ljude. Dobro urijetko vidim koga novog. Pogledajte takmicenja u bih. Uvjek iste ekipe, pogledajte po vodama kad ste u slobodnom ribolovu uvjek iste ekipe. Gdje su te tolike ostale sarandzije.
.:) .:) .:) .:)

Hehee da, ima "Sarandija", ako mogu tako da ih nazovem yapa:: ali sto se tice sportskih ribolovaca, jako malo.
Zaboravio sam i ovo da napomenem,...ima ih dosta sto nisu culi uopste za boile, ima ih sto su culi ali nikad nisu pecali,...da ne nabrajam vise.

Bistro.
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Fly and Carp Fishing » 02 Mar 2012, 15:28

Takve moj DOX ja nesmatram sarandzijama. To su klasicni gruntasi. Navezu olovo, 2-3 udice, po koricu hljeba ili pure na udice i zabace. Pa sta uzme dobro je. I sam ih znam takvih kamaru. I kad mu spomenes ribolov boilom na dlaku, zinu ko pesevi. B:( B:(
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by DOX » 02 Mar 2012, 15:36

Hehee da, ili pocnu pljuvat Boilu,...a kad ocitas lekciju niko ne progovara i ne gleda te u oci. kemija::

Bistro.
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Kapa
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:12 Jan 2012, 16:41
Location:Banovići Bosna & Herzegovina

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Kapa » 05 Mar 2012, 16:59

U Bosni smatraju se šaranđijama samo oni što love na Pelagićevu i Smolućoj.
Pored tih voda ima još dosta dobrih voda koje nisu tako izreklamirane, koje kriju veće ribe i dosta su ljepše.
Tu love takođe šaranđije koji bježe od gužve, koji uživaju u ribolovu, u miru, ljepoti i čarima prirode.
Ja lično smatram šaranđijama samo one šaranđije koje love sistemom CATCH & RELEASE.
BISTRO !

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Razvoj saranskog ribolova u BiH i regiji

Post by Masterbih » 05 Mar 2012, 18:57

Bosni treba jos promocije i edukacije, ali polako, poradit cemo i na tome bdr:

Post Reply

Return to “Ostalo”