Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
miki0
Napredan clan
Napredan clan
Posts:43
Joined:02 Nov 2014, 19:58
Location:BOLEČ
Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by miki0 » 18 Dec 2014, 08:55

Drage sarandjije.Ovo treba videti!Ne mogu da verujem kakvi smo mi ribolovci./video zapis preuzet sa jednog foruma/



miki0

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: PELAGICEVO

Post by crniigor » 18 Dec 2014, 11:57

miki0 wrote:Drage sarandjije.Ovo treba videti!Ne mogu da verujem kakvi smo mi ribolovci./video zapis preuzet sa jednog foruma/

http://youtu.be/OFSwZzlsQfk" onclick="window.open(this.href);return false;
miki0
Tipican primer, u kojem se vidi kako budala postupa sa ribom. Ovo nisu ribolovci, i daleko od toga da smo MI takvi. Ja znam za sebe kakav sam covek i ribolovac, isto tako, ja se druzim SAMO sa ribolovcima, a ovakvi neka mi ne prilaze.
Image Image & Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: PELAGICEVO

Post by carpier » 19 Dec 2014, 07:15

crniigor wrote:
miki0 wrote:Drage sarandjije.Ovo treba videti!Ne mogu da verujem kakvi smo mi ribolovci./video zapis preuzet sa jednog foruma/

http://youtu.be/OFSwZzlsQfk" onclick="window.open(this.href);return false;
miki0
Tipican primer, u kojem se vidi kako budala postupa sa ribom. Ovo nisu ribolovci, i daleko od toga da smo MI takvi. Ja znam za sebe kakav sam covek i ribolovac, isto tako, ja se druzim SAMO sa ribolovcima, a ovakvi neka mi ne prilaze.
bravo: [superr] :Dtt to Igor i ništa drugo....bez izuzetaka! Bistro!
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

deco
Napredan clan
Napredan clan
Posts:43
Joined:24 Nov 2014, 17:16
Location:Grušovlje-Slovenija

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by deco » 19 Dec 2014, 14:08

Pa ovo nisu nikakvi ribolovci,nego oni najobicniji mesari kojim nije mjesto ni na jednoj vodi. Sve to treba p:p

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by CarpeR » 20 Dec 2014, 07:16

A to se jos k tome dogodilo na varalicarskom takmicenju!!! Pa nerazumijem zasto je organizator to dopustio! ! A takva vrsta ljudi za nas saranase pricaju da su nam grabezljivci manje vrijedna vrsta, mislim da se s ovim videom sve reklo! To definitivno nije postupak nit nacin jednog postenog, sportskog ribolovca!!

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by RELJIC CARP » 21 Dec 2014, 11:36

Sta reci samo sramota i bruka , zalosno kako se ponasaju prema ribi
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by Beli 059 » 21 Dec 2014, 11:55

Moje licno misljenje je da Pelagicevo ni u ludilu nije voda za takvo varalicarsko takmicenje...voda koja je prepuna saranom i amurom....to je kao da ste uzeli i grabulje i provukli kroz vodu.Po meni je to za redovan sud...kao krivicno delo..

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by malabaracuda » 22 Dec 2014, 07:33

Cijenim kolega tvoje misljenje,ali smatram gdje je ribolovna voda tu se moze loviti riba na sportski nacin uz adekvatnu ribolovnu dozvolu.Jedino interni dogovor uz pojasnjenje da je na toj vodi zabranjeno varalicarenje! Pa gdje nam je onda kraj ? Vec i sad boli glava od koje kakvih donesenih zakona o slatkovodnom ribarstvu ! Slazem se da postupanje sa ribom nije bilo u redu i cudi me da to takmicenje nije valjda imalo neka donesena pravila ,a u vecini slucaja je da se kod takmicenja koristi prihvatac za ribu sa sitnim okom.Sam organizator za to snosi krivicu,a na covijeku i svima ostalima je to na dusu.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by Beli 059 » 22 Dec 2014, 19:01

malabaracuda wrote:Cijenim kolega tvoje misljenje,ali smatram gdje je ribolovna voda tu se moze loviti riba na sportski nacin uz adekvatnu ribolovnu dozvolu.Jedino interni dogovor uz pojasnjenje da je na toj vodi zabranjeno varalicarenje! Pa gdje nam je onda kraj ? Vec i sad boli glava od koje kakvih donesenih zakona o slatkovodnom ribarstvu ! Slazem se da postupanje sa ribom nije bilo u redu i cudi me da to takmicenje nije valjda imalo neka donesena pravila ,a u vecini slucaja je da se kod takmicenja koristi prihvatac za ribu sa sitnim okom.Sam organizator za to snosi krivicu,a na covijeku i svima ostalima je to na dusu.

Postovanje kolega,

Ali na ovakvim i slicnim takmicenjima gde je pretezno preovladava saran i amur i koja je kao takva prihvacena kao revir jako puno dolazi do situacija slicnih ovoj (gde se riba trokrakim udicama i silikonskim varalicama ostecuje )gde se riba nekaci za usta vec za delove tela ..nazalost to je najcesce za stomak gde su ishgodni kobni po ribu bilo da se izazove infekcija bilo da nazalost dodje do smrtnog ishoda!!

Dzaba i od prihvata sa meredovom i polaganjem na dusek kada je riba vec debelo ostecena!! carp::

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Pelagicevo i tretiranje s ribom!

Post by malabaracuda » 22 Dec 2014, 19:47

Znam kolega Beli da riba stradava nehotice ali !? Svi oni koji imaju koncesiju ili zakup za neku takvu vodu vise vode racuna koliko love pokupiti na nekim takvim takmicenjima.Siguran sam da i ti znas poneku vodu koja je bila bogata svakojakim vrstama riba i kad se ispraznilo prepustilo se drugom ili se totalno zapustilo.U Zagrebu postoje neke top saranaske vode koje posjecuju organizirano stranci (rusi)Oni su u mogucnosti to zakupiti na tjedan ili dva kompletnu vodu.Tko te pita sta bacaju za prihranu
koliko ostecene ribe .Glavna je lova !Sumbar je jedan od tih i varalicarenje nije zabranjeno ima i soma i stuke i basa,Sarani oko 30kg i takvi amuri.Ribocuvar nedozvoljava stavljati ulov u cuvaricu,moze slikanje i pustaj.Kruze neugodne glasine kojim njihovo rukovodstvo potencira krivolov.Ako imas kakvog kapitalca mozes zaraditi dobru paru.Evo i opet lova!

Post Reply

Return to “Ostalo”