Mašina za boile

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija
Mašina za boile

Post by crniigor » 02 Feb 2015, 19:27

Prošle sedmice nam je stigla nova ljubimica :D ihii:: [hiphiph[] [ajajaj] jaoo: Naručili smo roler bez motora, pa je prijatelj Klemen uzeo malo vremena i poigrao se. A ovako izgleda njegov rad. ura::

Image
Image
Image
Image
Image Image & Image

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Mašina za boile

Post by LunaTic » 03 Feb 2015, 06:25

opa Igore, fina stvarcica... bitno da je roler s plaštom, ja imam s dva valjka ali nisam zadovoljan imam u planu nabaviti nesto slicno tvome

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Mašina za boile

Post by aha carp » 05 Feb 2015, 06:16

LunaTic wrote:opa Igore, fina stvarcica... bitno da je roler s plaštom, ja imam s dva valjka ali nisam zadovoljan imam u planu nabaviti nesto slicno tvome
Luna, molim te u čemu je razlika između rolera s plaštom i dva valjka?
hvala,

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Mašina za boile

Post by LunaTic » 05 Feb 2015, 08:03

aha carp wrote:
LunaTic wrote:opa Igore, fina stvarcica... bitno da je roler s plaštom, ja imam s dva valjka ali nisam zadovoljan imam u planu nabaviti nesto slicno tvome
Luna, molim te u čemu je razlika između rolera s plaštom i dva valjka?
hvala,
kod rolera sa plaštom kuglica (boila) puno dulje se rola i samim time je okruglija, a mogu se rolati i puno tvrđi miksevi... dok kod mašina sa dva valjka nije taj slučaj, ako je miks malo mekši propadne kroz valjke da ga ne zarola kako treba i dobiješ valjčiće, ako je miks opet jako tvrd bude miksa po cijeloj prostoriji (valjci ga ne mogu odrezati nego ga samo izbace van)..
Da budemo realni ako se hrani spodom nije problem dali su okrugle ili ne, no kod kobre je to veliki problem..

da imam novaca vjerojatno bih naručio ovu mašinu


User avatar
žile
Napredan clan
Napredan clan
Posts:44
Joined:13 Jan 2012, 08:27
Location:Bjelovar - Hrvatska

Re: Mašina za boile

Post by žile » 05 Feb 2015, 13:50

kod rolera sa plaštom kuglica (boila) puno dulje se rola i samim time je okruglija, a mogu se rolati i puno tvrđi miksevi... dok kod mašina sa dva valjka nije taj slučaj, ako je miks malo mekši propadne kroz valjke da ga ne zarola kako treba i dobiješ valjčiće, ako je miks opet jako tvrd bude miksa po cijeloj prostoriji (valjci ga ne mogu odrezati nego ga samo izbace van)..
Da budemo realni ako se hrani spodom nije problem dali su okrugle ili ne, no kod kobre je to veliki problem..

Ne mora nužno biti da roler sa plaštom bolje rola od rolera sa dva valja.
Ja sam godinama izrađivao i prodavao rolere sa dva valjka i svi moji roleri su rolali perfektno okrugle boile.



Nije samo roler bitan kod izrade, dosta je bitno kako napraviš tijesto, koliki je promjer tuljca na topu i najbitnije brzina okretanja valjaka.
Bio sam prisutan kod izrade boila sa rolerom s plaštem, pa ipak su boile bile sve, samo ne okrugle.
Po meni bi najbolje bilo napraviti roler s plaštem, ali valjak ne bi smio biti manji od 400 mm promjera.
Catch & Release

Post Reply

Return to “Ostalo”