Razvlacenje ili zabacaj

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
EuroCarp
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:12 Jan 2012, 16:48
Location:Subotica
Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by EuroCarp » 17 Jan 2012, 22:45

darkovip wrote:na komercijali zabacujem,,a na divljim vodama obozavam da razvlacim,,posto jedino tako se naj preciznije primama i udica sloze u jednu tacku.... can::

E to sam i ja hteo reci!!! kl:: bravo:
http://img705.imageshack.us/img705/6507/potpis1.png" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by Dane » 17 Jan 2012, 22:46

ja volim da saranu udjem u dvoriste i da mu kao na tacni ponudim plodove svog mukotrpnog rada i razmisljanja, znaci kad god je moguce razvlacenje
Image

Burzum
Piskaralo
Piskaralo
Posts:55
Joined:16 Jan 2012, 18:02

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by Burzum » 17 Jan 2012, 23:04

Marker , raketa , dobri spodovi i udri :D
Šalim se treba se prilagoditi situaciji na vodi . . .

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by md_bait » 17 Jan 2012, 23:46

pecanje nije razvlacenje. nikad to nisam radio i nemam volju za tim. ne razumem ljude koji to rade. ali nismo svi isti..........

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by Fly and Carp Fishing » 17 Jan 2012, 23:54

kad pocnes nekad loviti na divljijim vodama koristit ces ti i camac i razvlacit ces, to je sigurno. Ljudi razvlace radi duljine spota. Nemogu svi dobaciti do 150+ metara ako se tamo krije saran. Nemaju svi fri spirite i shimano BBLC masine pa da mogu gadzati te duljine. Nemogu svi pa cak ni ti druze tacno raketom pogadzati marker na 150+ metara. Mnogo je tu faktora koji kvare preciznost zabacaja na tu daljinu. Bitno je samo potrefiti se na pravom mjestu sa pravom daljinom i sve ce ti se samo kazati. Da ne kazem da na divljoj vodi moras zaboraviti na raketu, nego vesla u ruke i iz camca primamljuj.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by md_bait » 18 Jan 2012, 00:03

c&r carp wrote:kad pocnes nekad loviti na divljijim vodama koristit ces ti i camac i razvlacit ces, to je sigurno. Ljudi razvlace radi duljine spota. Nemogu svi dobaciti do 150+ metara ako se tamo krije saran. Nemaju svi fri spirite i shimano BBLC masine pa da mogu gadzati te duljine. Nemogu svi pa cak ni ti druze tacno raketom pogadzati marker na 150+ metara. Mnogo je tu faktora koji kvare preciznost zabacaja na tu daljinu. Bitno je samo potrefiti se na pravom mjestu sa pravom daljinom i sve ce ti se samo kazati. Da ne kazem da na divljoj vodi moras zaboraviti na raketu, nego vesla u ruke i iz camca primamljuj.
ako je meni upuceno pecam sarana 30 godina. pecao sam sA bambus stapovima i sekspir masinama. imao sam osam godina i vukao me saran u vodu. ne peca se saran na 200 metara nego na spotu ili na divlje u obali ili pod drvetom. nadji spot na 60 m ako ne mozes da bacis na 100. ali razvlacenje nije pecanje. to je kao da si postavio samicu. de::

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by Fly and Carp Fishing » 18 Jan 2012, 00:25

md_bait wrote:
c&r carp wrote:kad pocnes nekad loviti na divljijim vodama koristit ces ti i camac i razvlacit ces, to je sigurno. Ljudi razvlace radi duljine spota. Nemogu svi dobaciti do 150+ metara ako se tamo krije saran. Nemaju svi fri spirite i shimano BBLC masine pa da mogu gadzati te duljine. Nemogu svi pa cak ni ti druze tacno raketom pogadzati marker na 150+ metara. Mnogo je tu faktora koji kvare preciznost zabacaja na tu daljinu. Bitno je samo potrefiti se na pravom mjestu sa pravom daljinom i sve ce ti se samo kazati. Da ne kazem da na divljoj vodi moras zaboraviti na raketu, nego vesla u ruke i iz camca primamljuj.
ako je meni upuceno pecam sarana 30 godina. pecao sam sA bambus stapovima i sekspir masinama. imao sam osam godina i vukao me saran u vodu. ne peca se saran na 200 metara nego na spotu ili na divlje u obali ili pod drvetom. nadji spot na 60 m ako ne mozes da bacis na 100. ali razvlacenje nije pecanje. to je kao da si postavio samicu. de::
;-) piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by dare5700 » 18 Jan 2012, 00:44

Vise volim da zabacujem nego da razvlacim, to mi je deo drazi moje opreme,naravno ako bas situacija nalaze da moram da razvlacim, kao na Sotskom jezeru, onda cu da pribegnem i toj metodi. 80% gledam da mi se pecanje svodi na zabacivanje, a takve su i vode na kojima pecam. :)

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by čipo » 18 Jan 2012, 06:52

naravno da je na vecini jezera uvijek bolje bez camaca i razvlacenja i to ne volim,aaaaaliii...
dodji ovdje pa izvuci ribu,zabaciti se jos da,ali probaj je izvuci bez camca krezi:: krezi::


Image


bez ovoga je ribolov nezamisliv... hm::


Image

nebojsacukovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:125
Joined:12 Jan 2012, 19:45
Location:leposavic

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by nebojsacukovic » 18 Jan 2012, 07:43

md_bait wrote:
c&r carp wrote:kad pocnes nekad loviti na divljijim vodama koristit ces ti i camac i razvlacit ces, to je sigurno. Ljudi razvlace radi duljine spota. Nemogu svi dobaciti do 150+ metara ako se tamo krije saran. Nemaju svi fri spirite i shimano BBLC masine pa da mogu gadzati te duljine. Nemogu svi pa cak ni ti druze tacno raketom pogadzati marker na 150+ metara. Mnogo je tu faktora koji kvare preciznost zabacaja na tu daljinu. Bitno je samo potrefiti se na pravom mjestu sa pravom daljinom i sve ce ti se samo kazati. Da ne kazem da na divljoj vodi moras zaboraviti na raketu, nego vesla u ruke i iz camca primamljuj.
ako je meni upuceno pecam sarana 30 godina. pecao sam sA bambus stapovima i sekspir masinama. imao sam osam godina i vukao me saran u vodu. ne peca se saran na 200 metara nego na spotu ili na divlje u obali ili pod drvetom. nadji spot na 60 m ako ne mozes da bacis na 100. ali razvlacenje nije pecanje. to je kao da si postavio samicu. de::
Uz duzno postovanje kolega,nikako se ne slazem sa konstatacijom da razvlacenje nije pecanje,iz prostog razloga zato sto na nekim divljim vodama jednostavno moras da razvlacis,ili nemas blizu spot ili je on u toku nekadasnje potopljene reke......
i ne mislim da je ko da si postavio samicu,odradi los pristup i neces imati ribu iako si razvuko sistem.

Post Reply

Return to “Ostalo”