Razvlacenje ili zabacaj

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31
Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by rio » 21 Jan 2012, 17:49

Vezano za ovu temu da i ja dam svoje skromno mišljenje. U svakom slučaju sam za zabacivanje na svim vodama gdje okolnosti to dozvoljavaju. Mislim da smo razvlačenjem još dalje od onog sportskog dijela u šaranolovu i tako smo u velikoj prednosti pred toliko nam dragim prijateljima šarkotima sa svim već postojećim pomagalima (markerima, sonarima, flourcarbonima, signalizatorima itd...)Za mene bi razvlačenje bilo logično riješenje samo za one osobe koje zbog nekakovih tjelesnih oštečenja ili dobi (godina) nisu u mogučnosti spodirati i zabacivati sisteme. I usput da kažem kako "čipo" tvoje postove sa slikicama uvijeik rado pogledam jer je i meni u cilju biti što više u ribolovu na što više različitih rijeka i jezera.

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by Fly and Carp Fishing » 21 Jan 2012, 20:47

rio wrote:Vezano za ovu temu da i ja dam svoje skromno mišljenje. U svakom slučaju sam za zabacivanje na svim vodama gdje okolnosti to dozvoljavaju. Mislim da smo razvlačenjem još dalje od onog sportskog dijela u šaranolovu i tako smo u velikoj prednosti pred toliko nam dragim prijateljima šarkotima sa svim već postojećim pomagalima (markerima, sonarima, flourcarbonima, signalizatorima itd...)Za mene bi razvlačenje bilo logično riješenje samo za one osobe koje zbog nekakovih tjelesnih oštečenja ili dobi (godina) nisu u mogučnosti spodirati i zabacivati sisteme. I usput da kažem kako "čipo" tvoje postove sa slikicama uvijeik rado pogledam jer je i meni u cilju biti što više u ribolovu na što više različitih rijeka i jezera.
Druze moras poceti loviti na malo divljijim vodama, a ne samo na komercijalama pa ces skontati zasto neki razvlace sisteme, odnosno ne spodiraju. Ovo mi pravo glupo zvuci sto si napisao "Za mene bi razvlačenje bilo logično riješenje samo za one osobe koje zbog nekakovih tjelesnih oštečenja ili dobi (godina) nisu u mogučnosti spodirati i zabacivati sisteme". Ovom recenicom vrijedzas mnoge. Nerazvlaci se samo radi dometa u zabacaju, nego da sa ujedno ne narusava mir ribe lupanjem spomba ili rakete na divljijim vodama. Druze kad na takvoj vodi bubne spomb tu vise nemas sta traziti. Ode riba kilometar od spota. Slobodno se spakujes i trazis novu lokaciju. piv:: piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by md_bait » 21 Jan 2012, 21:01

rio wrote:Vezano za ovu temu da i ja dam svoje skromno mišljenje. U svakom slučaju sam za zabacivanje na svim vodama gdje okolnosti to dozvoljavaju. Mislim da smo razvlačenjem još dalje od onog sportskog dijela u šaranolovu i tako smo u velikoj prednosti pred toliko nam dragim prijateljima šarkotima sa svim već postojećim pomagalima (markerima, sonarima, flourcarbonima, signalizatorima itd...)Za mene bi razvlačenje bilo logično riješenje samo za one osobe koje zbog nekakovih tjelesnih oštečenja ili dobi (godina) nisu u mogučnosti spodirati i zabacivati sisteme. I usput da kažem kako "čipo" tvoje postove sa slikicama uvijeik rado pogledam jer je i meni u cilju biti što više u ribolovu na što više različitih rijeka i jezera.
bravo rio :Dtt

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by rio » 21 Jan 2012, 21:06

Zato sam i na pisao "na svim vodama kojima to okolnosti dozvoljavaju", a nerazumijem zašto sam nekoga uvrijedio rekavši da bi po meni bilo uredu da osobama sa tjelesnim oštečenjima i starijoj gospodi kojih ima podosta i na mojoj vodi dozvolimo razvlačenje, ti si frende nešto krivo razumio ali neželim razvijati nikakovu dublju raspravu ovim završavam svoje opet naglašavam skromno mišljenje, živio ti meni piv::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by čipo » 22 Jan 2012, 10:11

hvala rio,nadam se stvarno da previse ne davim sa fotkama,ali najlakse je ponesto docarati,a i volim fotografiju <3...

ovdje vjerojatno ne cu razvlaciti jer mi je tesko i ispod ruke zabaciti kolika je daljina can::
niti hraniti raketom ili tko zna cim,svaka voda trazi svoje...i sve su zahtjevnije jer je pritisak svuda sve veci i veci


Image


i naravno,opet se ulovi...


Image



Image


hvala Glini... ihii:: ihii::

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by dedoš » 22 Jan 2012, 10:15

Čipo prekrasno. i ambijent i ribe.Hvala na slikama. :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by čipo » 22 Jan 2012, 10:36

dok ovdje u ovom lopocu i travi gdje dubine variraju od 2-8 metara bez markera i rakete (hvala koco piv:: ) nema pomoci,premda su dovoljne ponekad samo kobra i pracka .:)


Image


i da se ponesto uloviti



Image



svaka voda je drugacija i zahtijeva predradnje,naravno koje su dozvoljene na istima... ihii:: ihii::

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by rio » 22 Jan 2012, 10:56

Samo ti čipo nas i dalje "davi" svojim fotkama, nema mi ljepših postova nego kad slike govore više od riječi a još jednom da se osvrnem na ovu temu, kada sam rekao da mi je gotovanski razvlačiti najviše sam mislio na brodiće na daljinski. I naravno da na nekim vodama kao što su Krušćica, Šoderica i takove nemožeš drugačije nego sijesti u čamac razvlačiti, prihranjivati i drilati ali to je već sport i potrebna je jaka volja i dobra fizička aktivnost.

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by LunaTic » 22 Jan 2012, 11:27

Evo jedna slikica ribe di je sistem odnese 150m od obale kroz drezgu, trsku, lopoče i kojekakvi drač, te se također moralo gacati po nju .:)
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Razvlacenje ili zabacaj

Post by čipo » 22 Jan 2012, 11:31

rio wrote:Samo ti čipo nas i dalje "davi" svojim fotkama, nema mi ljepših postova nego kad slike govore više od riječi a još jednom da se osvrnem na ovu temu, kada sam rekao da mi je gotovanski razvlačiti najviše sam mislio na brodiće na daljinski. I naravno da na nekim vodama kao što su Krušćica, Šoderica i takove nemožeš drugačije nego sijesti u čamac razvlačiti, prihranjivati i drilati ali to je već sport i potrebna je jaka volja i dobra fizička aktivnost.

bogme je sport krezi:: priprema,utovar stvari, putovanje istovar,slaganje camca,voznja,slaganje logora...sve to slomi...nina,zaspala je kao mrtva


Image


aaaaaliiii...sve se to zaboravi cim se malo odmori,a kada tek dodje do carp:: ... ura:: ura:: ura:: ura::



Image

Post Reply

Return to “Ostalo”