2015 godina iza mene

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA
2015 godina iza mene

Post by Beli 059 » 23 Jan 2016, 00:18

Nadam se da cete se sloziti sa mnom da svaka godina ribolova nosi sa sobom novo iskustvo nova zapazanja …nove radosti ali I tuzne momente na vodi kada i uz trud ipak ulov izostane.
Misljenja sam da i tada kada ulov izostane period koji smo proveli na vodi nismo procardali ili potrosili uzalud …ne samo zato sto smo vreme proveli uz vodu(naravno i to ima svoje cari),vec zbog iskustva i naravno lekcije koju nam je priroda dala.

Ove godine sam jako puno vremena proveo u razmisljanju, sta je se moglo desiti nakon onih silnih poplava koje su nas zadesile, sta se desilo sa ribljim fondom ..pa i samim vodama i njihovim kvalitetom na destinacijama na kojima pecam a koje su bile obuhvacene tim poplavama.
S’ pocetkom proleca sam polako poceo obilaziti vode i promatrajuci obale moglo se primetiti da su vodene bujice dosta izmenile izgled priobalja a samim tim konfigurisale i samu obalu slicna situacija je bila i sa samim dnom …nakon tolikog protoka vode.
Ove promene su bile jako izrazene na zivim tokovima ali se i na jezerima i vestackim akumulacijama itekako videlo delovanje vodene sile.
Sve ovo me navodi na razmisljanje o odabiru pozicije i lokacije za ribolov…kao i cinjenica da sva predjasnja znanja o tim destinacijama sada nemogu nikako biti presudne ali mogu biti od pomoci…zakljucak….
Marker i mapu u ruke …mukotrpan posao je neizbezan !!
Ipak mnogo veci trud sam usmerio ka tome kako i na koji nacin sada pristupiti ribolovu i samoj metodici nakon tolikih promena u vodi.
Na par destinacija (divlja voda)na kojima sam bio osetno se video pad ribljeg fonda sto je rezultiralo smanjenim ulovom ali i potrebom za totalno drugacijom postavkom pecanja . Nakon rezimea sa ovih riblova dosao sam do zakljucka da je riba dosta bolje reagovala na mirni ne napadni patos(hraniliste)koje je bilo orjentisano na mikro lokacije pa caki na par voda za svaki stap je pronalazena zasebna micro lokacija.
Hraniliste bih tretitao sa krupmnim peletom 8-12mm prelivajuci je sa nekim od likvida mirisom bliskim mamcima koji sam koristio…ili bih je jednostavno tretirao sa CSL ILI Melasom .

Image

Image

Zrnevlje bih nakon termicke obrade prelivao sa Fruit Aminom i ostaljao ga do 12 -24 sata pre samog ribolova.

Boili za hranjenje bih radio sa jako malom dozom arome gde bi naravno nutritivna vrednost i kvalitet miksa ribu jednostavno zaustavljao na hrani,a ona bi bez mnogo napora oko probave hrane uzivala u hranilistu.
Hook baits sam pravio sa malo jacom dozom arome kako bi signal da je hrana prisutna u vodi zaintrigirao vodenog lisca, a nikako da ga preplasi i otera sa hranilista u kome on uziva.

Image

Boile su ove godine u mom asortimanu bile radjenje po dozama koje firma Masterbih kao prizvodjac preporucuje a koje su u skladu sa nutritivnom vrednoscu i potrebama sarana za taj period godine u kojem sam ga lovio.
Ovakav pristup koji sam primenio na nekim vodama je dao rezultat na nekima ne ….naravno sa novo 2016 pocinju i nove pripreme i razmisljanja kako prevariti I nadmudriti tog velikog takmaca I mudricu kakav je saran.

Image

Bistro! Di::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: 2015 godina iza mene

Post by tomoZG » 23 Jan 2016, 09:51

Evo kolega ja ću se nadovezat na tvoj post i dati svoj osvrt na godinu koja je iza nas.Moram priznat da mi je ovo bila poprilično dobra godina,desile su se neke bitna promjene kao to što sam promjenio matičnu vodu na kojoj sam lovio i to se pokazalo kao vrlo dobar potez.Posjetio sam neke nove top vode(borovik) o kojima sam dugo sanjao da ću ih obići i eto i to se ostvarilo,naravno nezaboravan ribolov na najvećoj rijeci Dunavu, i još neke vode koje redovno obilazim svake godine.Osim par većih kampanja koje sam radio kad sam bio na godišnjem ribolov se uglavnom bazirao na kratkim i brzim ribolovima od po 20-ak sati.Iz takvih ribolova sam ove godine i najviše naučio jer to je bila ove godine novost,kako iz tako kratkog vremena izvuć najviše.Tu je sasvim drugi pristup došao do izražaja,u početku sam se malo tražio ,al s vremenom je sjelo sve na svoje mjesto što se moglo i vidjet iz mojih izvještaja.Od mamaca sam se uglavnom koncentrirao na Masterbihove proizvode,što gotove ,što komponente,aditive i ostale.Nadam se da i nadalje nastavljamo ovu uspješnu suradnju sa Masterbihom i veselim se novim izazovima u nadolazećoj sezoni.
Lp.tomo
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: 2015 godina iza mene

Post by čipo » 24 Jan 2016, 16:54

Eto da i sam malo ponešto napišem vezano uz prošlu godinu...
Najviše sam lovio na matičnoj vodi...Hesovoj,šta je i najnormalnije jer mi je najbliže i najjeftinije je ::]
Svoje rezultate bih ocijenio vrlo dobrim...uvijek može bolje...jedan od uspjeha je moja jako draga riba od 14,5 kg koja je sada rekord šarana na Hesovoj ura:: .





Image





A bilo je tu još ponekih posebnijih ribolova kada druge ekipe nisu lovile ili su puno slabije lovile od mene...tako da kako Tomo reče nastavljam definitivno sa wel:..





Image





Iiiii da se nadovežem na Beloga...da,poplave su dosta utjecale naa korita rijeka...i sam sam to vidio i našao jednu buduću poziciju od koje za sada očekujem puno,ali to već spada u drugu temu...
Lijep pozdrav!! piv:: piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: 2015 godina iza mene

Post by rstare » 30 Jan 2016, 19:37

Evo i par mojih riječi iz prošle godine. Bila je vrlo dobra sezona i prvi put sam se saznao sa masterbih proizvodima. Najviše ribolovnih dana preživio sam v Kočevju koje najbolje poznam i koje mi je dalo kapitalnih ulova i moj novi PB. Mnogo dana je sa mnom preživio i moj mali. bdr:

Image

Naravno lovio sam i na drugih vodama i testirao isključno masterbih proizvode, koje sam kompletirao i izradio sam. Puno sam eksperimentirao sa masterbih komponentama i moram da kažem da mi je veoma dobro uspjelo.

Image

A sad već je tu nova sezona za koju imam puno plana i novih receptura u glavi… i nadam se da će biti i bolja od prošle… :.D :.D :.D

Bistro

Pozdrav Robi

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: 2015 godina iza mene

Post by Fanatic » 01 Feb 2016, 21:16

Kao i ranijih godina unazad tako sam i u 2015-toj proveo par lepih dana u Italiji,Francuskoj stime
sto sam prosle godine bio "jaci" i uspesniji s mamcima, koristeci Masterbih proizvode.
Tako da ni ulov nije izostao uspeo sam prevariti mnogo lepih i krupnih riba.

Radujem se novoj sezoni koja sledi,kao i novim Masterbih proizvodima.

Dobitnu kombinaciju ne treba menjati [hiphiph[]
Attachments
111.jpg
111.jpg (111.77KiB)Viewed 10099 times

Post Reply

Return to “Ostalo”