Dubina vode za ribolov šarana

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
ljutomer
Keder
Keder
Posts:18
Joined:31 Oct 2012, 17:03
Dubina vode za ribolov šarana

Post by ljutomer » 10 Feb 2016, 15:18

Pozdrav,
šarana lovim na šljunčari na kojoj su dubine do 40 metara,ja ga uspešno lovim od 8-11 m dubine,veče dubine još nisam probao pa me zanima ima li tko iskustva lovom šarana na tako dubokim vodama?Hvala za odgovore. hm:: carp::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by čipo » 11 Feb 2016, 14:44

Evo iz osobnog iskustva mogu reći da sam osobno lovio i ulovio šarana na nekakvih 18-19 metara na jezeru Kruščica. piv::



Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by Masterbih » 11 Feb 2016, 21:29

Ljutomer, na kojoj to vodi lovis?

User avatar
reuf1234
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:10 Jul 2012, 14:42
Location:Ljubljana Slovenija

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by reuf1234 » 12 Feb 2016, 13:04

Pozdrav
dok sam još redovno lovio na Kočevju gdje je voda dosta duboka nije bilo nekih problema ni na preko 20 metara dubine dobiti ribu. a kakvo je trenutno stanje bi trebao znati kolega RStare jer po njegovim postovima vidim, da je dosta na Kočevskom jezeru i po mome može dodati svoja iskustva. po mome je važno , da je na mjestu gdje se lovi prisutna prirodna hrana na dubini na kojoj želimo loviti. Bistro
born to fish forced to work

ljutomer
Keder
Keder
Posts:18
Joined:31 Oct 2012, 17:03

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by ljutomer » 12 Feb 2016, 13:43

Lovim na šoderici koja se zove gramoznica Babinci u blizini Ljutomera,Slovenija.hvala za odgovore. piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by rstare » 12 Feb 2016, 23:53

Zdravo,
evo par rijeći o tome. Iz mog iskustva sa ribolovom u većima dubinama odnosno u Kočevju i na drugima vodama, trebaš biti vrlo uspiješan da ribu dobiješ na takvu dubinu, ja koristim na većima dubinama praškastu hranu i napravim kugle i bojle ne razpolovim jer gdje ima puno krupne ribe malo je hrane koja padne na pod. Treba je biti uspiješan i na odabiru mikrolokacije jer sonar ako ga koristiš i ako je dozvolan čamac, lijepo će ti pokazati strukturu ali ponekad je treba naći i pravu termoklimu koju sonar jako dobro pokaže i tamo će bit i riba. Ja nebi lovio na dubini 15+ jer misli da ćeš imati bolji ribolov na 10 do 12 metara pa možda to ovisi i od periode lijeta u kojem loviš. A tamo gdje nema čamca treba da izmarkiraš ali na veći dubini malo je teško ali da se. Ok ja sam dobro lovio i na 15 do 16 metara tako da tu treba i malo sreče da imaš. Ali probaj pa ćeš vidjet kako će bit.

Reuf1234 u Kočevju je problem jer dosta ljudi love na 200g plovac i sva riba je na ispod vrha tako da moraš biti majstore da ribu dobiješ na pod ali da se.

Bistro :HH

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by rocko » 13 Feb 2016, 01:35

I ja sam lovio na 18 i na preko 20 metara, ali ipak je mnogo produktivnija ribicija na manjoj dubini. Pokusaj pronaci neke nepravilnosti na dnu koje se izdizu na manju dubinu i probaj na njima ili na sprudu.
Moje je misljenje da riba nema puno cega traziti na 40+ metara.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by Beli 059 » 14 Feb 2016, 22:20

Nemam takvog iskustva ribolova na tolikim dubinama ..lovio sam do 8 metara dubine i uvek se trudio da pronadjem neki sprud ili skarpu na manjoj dubini...

Tako da nebih mogao posavetovati sta i kako na tolikim dubinama ..ali osnovna stvar je dali na takvoj dubini ima kiseonika da bih se saran mogao hraniti...takodje ima jos mnogo preduslova za ribolov na takvim dubinama ...sve u svemu je to extremno i veliko iskustvo pogotovo ukoliko ima rezultata!

Bistro!!

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by Fanatic » 15 Feb 2016, 17:31

Jezero ST.Cassien u Francuskoj imao sam priliku da par puta odpecam tamo cuo sam svakakvih prica
od drugih ribolovaca da sarana dobijaju i na vecim dubinama 15+ metara u sta sam se i sam mogao uveriti
i prevariti ribu na 15m dubine.
Neki momci iz nemacke koje smo tada tamo upoznali uspesno su dobijali ribu i na 18+ metara dubine.
Attachments
dad.jpg
dad.jpg (73.42KiB)Viewed 18010 times

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Dubina vode za ribolov šarana

Post by Beli 059 » 17 Feb 2016, 01:19

Fanatic wrote:Jezero ST.Cassien u Francuskoj imao sam priliku da par puta odpecam tamo cuo sam svakakvih prica
od drugih ribolovaca da sarana dobijaju i na vecim dubinama 15+ metara u sta sam se i sam mogao uveriti
i prevariti ribu na 15m dubine.
Neki momci iz nemacke koje smo tada tamo upoznali uspesno su dobijali ribu i na 18+ metara dubine.
Svaka cast kolega to je zaista za mene impresivno..bravo!!

Post Reply

Return to “Ostalo”