Lov šarana u granju

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Re: Lov šarana u granju

Post by čipo » 25 Aug 2016, 15:48

ohh: ohh:
biti će bolje Dane... piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Lov šarana u granju

Post by rstare » 05 Sep 2016, 17:58

Kako loviti šarana u granju ha nikako, ali da naravno može se. Kad se lovi šarana gdje je puno granja i on se tamo i zadržava najbolje je upotrebiti jači najlon možda najbolje strunu. Stavlja se možda malo manji predvez od običnog, zaradi lakšega i boljega osjećaja griza. Dobro je imati tu i čamac ako je dozvoljen i koristiti ga da se ribu lakše usači i da bi se spriječilo oštećenje.

Image

Bistro...

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Lov šarana u granju

Post by Dane » 08 Oct 2016, 10:07

Kratka kampanja na omiljenoj vodi u sklopu priprema za duze jesenje ribolove.Trava je pocela polako da pada, a sa time da raste vera u uspeh.
Pred vece me posecuju dabrovi koje vise kao da nije briga sto sam tu..
Image
A ujutru na moje zadovoljstvo, posle duge i neizvesne borbe lepotan je izasao na slikanje
Image
Image
13,13 kg misica,ludacki begovi,izvadio sam jos dvadeset kila trave sa njim i jos tri stapa koje je sve smotao i otpao je sa udice u meredov...kakva sreca, kakva borba. Dosao mi je na boilu od Masterbih Cream nut mixa i tiger nut arome.Nesto me je vuklo ka toj kombinaciji da je probam na mojoj vodi, pa sam sve stapove namamcio sa tom boilom i eto rezultata.
Ovo ce biti obavezna boila u sledecim izlascima na vodu, ali sada sam na velikoj "muci' jer sam od Borisa dobio sve tri nove masterbih premium arome koje na njuh deluju fantasticno i jako upecatljivo.
Smislicu vec neku kombinaciju sa japanese squid octopusom i River mixom kemija:: , a od perfect peach-a mi dodje da pravim kolace, tako je slatka i lepa.
bistro
Image

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Lov šarana u granju

Post by vlada. » 02 Jan 2017, 12:04

Pozdrav,jednostavno rečeno ja lovim isključivo na ovakvim vodama,ne zato što volim nego sam prinuđen.Jedino rešenje su SNAG LEADER,ptedvezi i sve maximalno jako.Ja sam fider ribolovac ali posle nekoliko kidanja(imao sam par kapitalaca na udici)bavim se ribolovom toliko dugo da valjda znam šta je riba a šta grana na štapu,shvatio sam neke stvari [dedda].Fider štapovi su na ovakvim vodama bespomoćni(moji su npr.c.w15o akcion HH)gde ćeš jače u fideru ali šta nisam pokušavao i radio sve je bilo uzalud.Brate ovakav ribolov i loviti na ovakvim vodama je majstorija. :Dtt Ovde gde ja pecam jedna greška i kraj.Znači perfekcija od strane ribolovca i grub pribor.Svaki izlazi napolje,pod garanciju.Pozdrav i bistro na vodi.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

Post Reply

Return to “Ostalo”