PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija
Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by carpier » 19 Jan 2012, 14:53

jaoo: zato se i družim sa onima koji to razumiju i žive za to. jaoo:
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by Ivo carp » 19 Jan 2012, 17:16

slažem se bdr: p:: jaoo:

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by Beli 059 » 30 Jan 2012, 17:48

Bravo druze,jako lepo je ovo sto si nas podsetio,BRAVO ihii:: ihii:: ihii::

User avatar
debeli sremac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:103
Joined:16 Jan 2012, 20:55
Location:srem

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by debeli sremac » 30 Jan 2012, 20:59

saranski ribolov kojim se i ja bavim je cista fizikalija :
1) crnci od jutar do mraka da bi zaradio za boile , i ostale potrpstine
2)sidjes u podrum rolas ko crnac 20 kila rucno , prokuvas pored friteze
3) odes na vodu hranis hranis bacas boile bacis 3 jupolke raznog znevlja
........ i jos nisi priustio zadovoljstvo
4) siris satore dovlacis stvari razmisljas u sebi da je covek nastao od konje a ne majmuna a mozda od oboice
.........e onda sledi uzivanje ....
1)dusko sprema kotlic
2)riba kuca ti kontru ...tu uzivas naj vise mada je i to nekad fizikalija
3)ssedis sa kolegama i ogovaras susedni boks
4)lazes iste kolege da bi ima i dusevne hrane
e onda opet fizikalija
1)pakovanje pribora , vukljanje do auta
2)jako tezak put do kuce , umor rupe na putu , kolega hrce vec na suvozacevom mestu
3)istovar opet sve u podrum a ima bogami dosta
............ a onad zadovoljstvo opet
pricas svojima koliko tona si upecao ribe i da te sve boli i da si se ludo proveo i iz toga zakljucujes da si ustvari srecan zbok svih ovih dogadjaja i da je ta fiziklaija ipak uzivanje
.......sem one prve stavke !
i na kraju pokazes fotke e tu je uzivancija .
MOZDA SAM PROMASIO TEMU ALI GLUPO JE DA SAMO STAVIM NEKI SMAJLI A DA NISTA NE KAZEM I NE DOPUNIM MOG DRUGARA ISUSA!
ako treba , nema potrebe !

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by borac » 31 Jan 2012, 11:22

Ljepo rečeno ura:: ura::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by tomoZG » 31 Jan 2012, 19:22

debeli sremac wrote:saranski ribolov kojim se i ja bavim je cista fizikalija :
1) crnci od jutar do mraka da bi zaradio za boile , i ostale potrpstine
2)sidjes u podrum rolas ko crnac 20 kila rucno , prokuvas pored friteze
3) odes na vodu hranis hranis bacas boile bacis 3 jupolke raznog znevlja
........ i jos nisi priustio zadovoljstvo
4) siris satore dovlacis stvari razmisljas u sebi da je covek nastao od konje a ne majmuna a mozda od oboice
.........e onda sledi uzivanje ....
1)dusko sprema kotlic
2)riba kuca ti kontru ...tu uzivas naj vise mada je i to nekad fizikalija
3)ssedis sa kolegama i ogovaras susedni boks
4)lazes iste kolege da bi ima i dusevne hrane
e onda opet fizikalija
1)pakovanje pribora , vukljanje do auta
2)jako tezak put do kuce , umor rupe na putu , kolega hrce vec na suvozacevom mestu
3)istovar opet sve u podrum a ima bogami dosta
............ a onad zadovoljstvo opet
pricas svojima koliko tona si upecao ribe i da te sve boli i da si se ludo proveo i iz toga zakljucujes da si ustvari srecan zbok svih ovih dogadjaja i da je ta fiziklaija ipak uzivanje
.......sem one prve stavke !
i na kraju pokazes fotke e tu je uzivancija .
MOZDA SAM PROMASIO TEMU ALI GLUPO JE DA SAMO STAVIM NEKI SMAJLI A DA NISTA NE KAZEM I NE DOPUNIM MOG DRUGARA ISUSA!
I onda mojoj ženi nije nikako jasno kako ja uvijek dođem iz ribolova umoran,ona misli da se ja tri dana izležavam,a ja jadan se ubi od posla isto ko i kolega piv::
Image

User avatar
debeli sremac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:103
Joined:16 Jan 2012, 20:55
Location:srem

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by debeli sremac » 31 Jan 2012, 19:43

tomoZG wrote:
debeli sremac wrote:saranski ribolov kojim se i ja bavim je cista fizikalija :
1) crnci od jutar do mraka da bi zaradio za boile , i ostale potrpstine
2)sidjes u podrum rolas ko crnac 20 kila rucno , prokuvas pored friteze
3) odes na vodu hranis hranis bacas boile bacis 3 jupolke raznog znevlja
........ i jos nisi priustio zadovoljstvo
4) siris satore dovlacis stvari razmisljas u sebi da je covek nastao od konje a ne majmuna a mozda od oboice
.........e onda sledi uzivanje ....
1)dusko sprema kotlic
2)riba kuca ti kontru ...tu uzivas naj vise mada je i to nekad fizikalija
3)ssedis sa kolegama i ogovaras susedni boks
4)lazes iste kolege da bi ima i dusevne hrane
e onda opet fizikalija
1)pakovanje pribora , vukljanje do auta
2)jako tezak put do kuce , umor rupe na putu , kolega hrce vec na suvozacevom mestu
3)istovar opet sve u podrum a ima bogami dosta
............ a onad zadovoljstvo opet
pricas svojima koliko tona si upecao ribe i da te sve boli i da si se ludo proveo i iz toga zakljucujes da si ustvari srecan zbok svih ovih dogadjaja i da je ta fiziklaija ipak uzivanje
.......sem one prve stavke !
i na kraju pokazes fotke e tu je uzivancija .
MOZDA SAM PROMASIO TEMU ALI GLUPO JE DA SAMO STAVIM NEKI SMAJLI A DA NISTA NE KAZEM I NE DOPUNIM MOG DRUGARA ISUSA!
I onda mojoj ženi nije nikako jasno kako ja uvijek dođem iz ribolova umoran,ona misli da se ja tri dana izležavam,a ja jadan se ubi od posla isto ko i kolega piv::
zensko oko jedino moze da vidi plavu dlaku na reveru muza na svetlom kaputu sa 10metara daljine , a garazu promasi koja je sira od auta 2m!
ako treba , nema potrebe !

Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by Kirka » 20 Mar 2012, 18:50

Ribolov.. Neki kazu da su ribolovci na nizem stupnju u odnosu na danasnje ljudee jel se eto bave lovom.Naravno salio sam se, ribolov je strast , zabacujes uvek sa mislima kolika ce riba biti, dalice uopste zagristi, hoces li je izvuci .Cekas neizvesnos ko da ides na prvi lubavni sastanak. iznova i uvek zela da bu des savrsen u onome cime se bavis pa makar to bio i hobi
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

User avatar
astorfeeder
Pocetnik
Pocetnik
Posts:3
Joined:29 Mar 2012, 12:05

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by astorfeeder » 29 Mar 2012, 12:27

FF and Carp wrote:Imam i tu knjigu skinutu sa neta u PDF verziji ovaj text Poruka na kraju sam procitao 2 puta da bih u potpunosti shvatio sta zeli reci porukom. Poruka je zaista napisana biranim rijecima i onako kako bi trebali svi ribolovci postupiti.
:HH
Kako vidim, navodiš, da imaš tu knjigu! Postoji li mogućnost da mi je pošalješ ili da je postaviš na internet da je i mi drugi skinemo za sebe. Unaprijed Hvala!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: PORUKA ZA SVE RIBOLOVCE

Post by čipo » 16 Apr 2012, 22:15

bdelitee wrote:Oni koji se nikad nisu bavili ribolovom tesko mogu zamisliti sta sve podrazumeva taj sport, zato moja poruka onima koji se njime ne bave glasi da je ribolov tj. stavljanje mamca na udicu pokusaj da se upeca riba.Premda je ribolov mnogo vise od toga svi bi trebali zapamtiti da je ta definicija u osnovi tacna za sve grane ovog sporta..

Dakle pre nego postanete obuzeti ovim sportom zapamtite tu jednostavnu istinu i nemojte se kriticki odnositi prema drugim ribolovcima jer oni pecaju iz nekog razloga koji se razlikuje od vaseg.

Takmicari koji pune cuvarke razlicitim vrstama ribe nebi trebali da osudjuju one koji pecaju stuku i imaju drugi cilj, a oni bi pak trebali postovati takmicare i pokusati da shvate njihove stavove.No ako ipak dodje do konflikta nadjite kompromis kako bi se zadrzao mir.

Nadam se da sam vam pruzio dobre osnove za vase putovanje u fascinantan svet ribolova.Kad sam poceo pisati knjigu, moji prijatelji su me pitali kako cu naci dovoljno reci za ispunjenje stranica.Zapravo sam samo dotakao povrsinu doista goleme teme a o svakoj je grani ribolova tokom godina napisano stotine knjiga.Jasno mi je da ce mnogo onoga sto sam napisao biti otvoreno za kritiku.U ribolovu je ponekad tesko odrediti sta je pravilno a sta nepravilno; metode, pribor i taktike neprestano se menjaju kao i nasa moralna nacela i percepcije.Zapravo cak bi se i ja mogao usprotiviti nekim stvarima sto sam ih ovde napisao u koje trenutno verujem.

Bez obzira koju vrstu ribolova izabeerete u tome treba uzivati.Mozda ce ovo zvucati neobicno, ali tokom godina susreo sam mnogo ribolovaca koji su, cini mi se izgubili iz vida taj razlog za odlazak u ribolov.Moguce je da cete morati ponesto zrtvovati ako zelite uspeh, pecati ribe u gluvo doba noci, i u ovaj sport ulagati mnogo truda, ali zato cete vise uzivati u uspehu kad ga ostvarite.Naucite filozofski prihvatati neuspesne odlaske u ribolov te imajte na umu da je los dan ribolova ugodniji nego dan na poslu

Nadam se da ce vam ribolov stvoriti bogatu mrezu prijatelja sa kojima cete moci deliti svoje dane i noci na obalama.Mozda ce u vas zivot, koa posledica ribolova, uci u neki drugi hobi.Neki ribolovci postanu opsednuti zeljom da zabacuju preko trave na takmicenjima te cesto odustaju od ribolova i posvecuju se tom sportu.Mnogi koji love musicama pocnu se baviti umetnoscu izrade musica sto je razbibriga koja im ispunjava zimske noci, dok stvaraju svoje musice razmisljaju o letnim nocima i mestima na koja ce zabacivati svoje kreacije.Sto se mene tice, skupljam knjige o ribolovu i pretrazujem antikvarnice kako bi nasao retka izdanja koja ce biti ponos moje biblioteke.Te mi knjige omogucuju da zavirim u svet drugih ribolovaca,obogacuju moje znanje i stimulisu moju zelju da podjem na druge ribolovne izlete.

Bez obzira gde vas ribolov odvede,uzivajte u putovanju i nemojte zaboraviti usput pomirisati cvece.

zelim vam nategnute nalone i najbolje ribe
iz knjige Ribolovni prirucnik
WAYNE THOMAS

preuzeto sa Udica.rs



samo bih dodao ovaj filmic,,,,,,,,,,,,,,,,,, 1:: 1:: 1:: 1:: ihii:: ihii::




Post Reply

Return to “Ostalo”