Vremenski uslovi...

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska
Re: Vremenski uslovi...

Post by ledeni » 24 Jan 2012, 20:18

U ribolovu sve po malo igra veliku ulogu pa tako i vrijeme.

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Vremenski uslovi...

Post by Sanadac5 » 24 Jan 2012, 20:42

ledeni wrote:U ribolovu sve po malo igra veliku ulogu pa tako i vrijeme.
da u ribolovu svaka voda ima svoj uticaj , i vetar :.D ... treba obratiti paznju na sve promene :HH

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: Vremenski uslovi...

Post by kimmy1 » 29 Jan 2012, 18:11

Naravno da u ribolovu sve igra neku ulogu, pa zato važi pravilo da pravila nema. Pritisak ne merim ni sebi, pa neću ni vazduhu. Što se vlažnosti tiče, interesuje me samo vlažnost ... Ali nećemo o tome.
Na pecanje sam uvek išao da bih uživao, a pošto u mom karakteru i mojoj ličnosti nema mazohizma, nemam nameru da idem na pecanje kad je neka katastrofa od vremena. Idem ja zimi i na štuku, pa i na skobalja, kada je debeli minus, ali je vreme mirno, nema mećave i sličnih sr..a, tako da je za mene i to lepo vreme, bez obzira na zimoću. Dakle idem kada je lepo vreme, jer znam da ću tada uživati u pecanju. Naravno X puta mi se desilo da iz lepog vremena obrne na kišu. Ni to nije problem ako kiša nije jaka. Ako je kakav pljusak, nabijem se u zaklon i molim Boga da mi riba ne udari. U principu, jaki pljuskovi ne traju dugo, pa se toliko može sačekati. Vetar nikako ne volim, ali ako je manje jačine, nije problem. Ne volim ni vetar koji stalno menja pravac. Čas sa istoka, čas sa zapada. Jedino što gledam to je mesec. Neko veruje u tu priču, neko ne, a moje iskustvo govori, da mi je zaista riba slabije radila kada je bio pun mesec. Zašto je tako, nemam pojma. To samo ribe znaju, a one ništa neće da kažu. Samo ćute.

darkovip
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:12 Jan 2012, 21:20

Re: Vremenski uslovi...

Post by darkovip » 29 Jan 2012, 19:30

Najbolje pecanje mi se pokazalo po strahovitom vetruu,ali najvise volim da pecam kad je mirnoo i kad nije previse toplo.. mhm::

User avatar
Kapa
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:12 Jan 2012, 16:41
Location:Banovići Bosna & Herzegovina

Re: Vremenski uslovi...

Post by Kapa » 06 Feb 2012, 20:33

Kao što reče kolega Sanadac5, za svaku vodu postoje druga pravila. Na vodi gdje većinom pecam, kiša je sigurno znak za dobar ribolov. A prošlu sezonu smo upratil,i da noćima kada je pun mjesec, čim zađe za brdo (nestane s horizonta) poslije 15 minuta signalizator se obavezno javi. carp::

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vremenski uslovi...

Post by Daiwa » 21 Mar 2015, 11:49

kimmy1 wrote:Naravno da u ribolovu sve igra neku ulogu, pa zato važi pravilo da pravila nema. Pritisak ne merim ni sebi, pa neću ni vazduhu. Što se vlažnosti tiče, interesuje me samo vlažnost ... Ali nećemo o tome.
Na pecanje sam uvek išao da bih uživao, a pošto u mom karakteru i mojoj ličnosti nema mazohizma, nemam nameru da idem na pecanje kad je neka katastrofa od vremena. Idem ja zimi i na štuku, pa i na skobalja, kada je debeli minus, ali je vreme mirno, nema mećave i sličnih sr..a, tako da je za mene i to lepo vreme, bez obzira na zimoću. Dakle idem kada je lepo vreme, jer znam da ću tada uživati u pecanju. Naravno X puta mi se desilo da iz lepog vremena obrne na kišu. Ni to nije problem ako kiša nije jaka. Ako je kakav pljusak, nabijem se u zaklon i molim Boga da mi riba ne udari. U principu, jaki pljuskovi ne traju dugo, pa se toliko može sačekati. Vetar nikako ne volim, ali ako je manje jačine, nije problem. Ne volim ni vetar koji stalno menja pravac. Čas sa istoka, čas sa zapada. Jedino što gledam to je mesec. Neko veruje u tu priču, neko ne, a moje iskustvo govori, da mi je zaista riba slabije radila kada je bio pun mesec. Zašto je tako, nemam pojma. To samo ribe znaju, a one ništa neće da kažu. Samo ćute.
Citajuci ovo u vezi punog mjeseca pade mi mrak na oci ::oo , sad u aprilu imam pecanje od 9dana , pa u maju 7 dana pecanja , jun opet 7 dana pa avgust isto 7 dana i sva ta rezervisana pecanja padaju u vrijeme punog mjeseca Z.:
Ako bude kao sto kolega napisa gore ima da bude zabavno c:c piv:: hm:: hm:: , ali nadamse da ce kod mene biti obrnuto [superr]

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Vremenski uslovi...

Post by GogoRush » 21 Mar 2015, 14:51

Daiwa nemoj da te to brine. Davno prije i ja sam ćuo da riba ne grize za vrijeme punog mjeseca, ali sam se uvjerio u suprotno.
Sa kompanjonima sam se dogovorio da idemo na ribolov na dva dana. Po danu je šaran slabo grizao, a kad je došla noć bilo je trčanja. Naime, predvećer izašao je pun mjesec te se lijepo vidjelo kao u cik zore ili kao kod zalaska sunca. Vjerujuči da riba ne grize kad je pun mjesec svi smo se opustili i čavrljali o raznim temama. Nakon izvjesnog vremena slijedilo je trčanje, hvatanje štapova i kontriranje. Moram priznati da je to bila prava noć za pamčenje.
I prije sam išao i lovio po noći kad je "normalna" mjesećina ali nije bilo toliko grizeva, čak nekad nisam imao ni griza.
Svjetlost aktivira ribu i potiče je na hranjenje pa se na svjetlu aktiviraju planktoni i druge manje ribice što opet privlači veću ribu. Najbolji primjer je noćni ribolov na moru sa lampama na pramcu barke.
Zato budi bez brige i želim ti uspješan ribolov.
Bistro!

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vremenski uslovi...

Post by Daiwa » 22 Mar 2015, 17:13

Ma kako mi i bude :Dtt ,gore navedena pecanja su vec rezervisana !

U svakom slucaju imacu priliku ove godine da se uvjerim u price u vezi punog mjeseca .....

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Vremenski uslovi...

Post by darko.glumac » 17 Apr 2015, 07:26

Što se tiče vremenskih prilika,tlaka zraka , i sl - moram priznati da o tome ne vodim nekog računa .Zaposlen sam i moji ribolovi se uglavnom odvijaju od petka po podne pa do nedjelje negdje podne. Ono što mene najviše muči u ribolovu je - vjetar.Ne odgađam ribolov - uglavnom - zog prognoze vremena,puno puta sam otišao na ribolov po predivnom vremenu ,a onda se to promjenilo u nešto sasvim drugo - ili obrnuto - svakakvih doživljaja je bilo - situacija na vodi po meni idealna,a ono ni bip ,a s druge strane - ljeto ,oko podne +35 - griz i krasna riba ,uz to... koliko se i tlak zraka i sve promjeni u dva i pol dana i dvije noći .Uglavnom - kad sam odlučio da idem ...... idemmmm . pa i da sikire padaju - hi,hi,hi :HH

Post Reply

Return to “Ostalo”