TEKUCE ILI STAJACE VODE

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

LAZAR
U razvoju
U razvoju
Posts:33
Joined:13 Jan 2012, 13:40
TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by LAZAR » 26 Jan 2012, 07:45

Drugari sarandzije i buduci testeri evo i od mene jedan post...gde naj vise praktikujete saranski ribolov na tekucim vodama ili stajacim..i gde imate vise uspeha,ako su jezera da li su komercijalne vode ili su to divlje vode,hvala u napred na odgovorima...bistro

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by holcer » 26 Jan 2012, 08:49

Mi u Brodu smo imali jedno "jezero" ,mjesto gdje je kopana glina za ciglanu,dok ta ciglana nije pocela sa radom a od rata nije radila sve do unazad 2 godine,to su cak i poribljavali,bilo dobrih sarana al odluce da ispumpaju vodu,ribu odnesu kuci i to je to... Jedino jezero na kom sam pecao,bilo je stvarno prelijepo,dolazili ljudi iz okolnih opstina na visednevne ribolove,vise ga nema... Zato sad pecam na Savi,nju nemogu ispumpati ljudi al moze priroda,posto je ove godine vodostaj bio stvarno nizak a i sad je... Bistro no:: B:( no::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
nyko_10
Ribarcina
Ribarcina
Posts:327
Joined:16 Jan 2012, 17:40
Location:Našice

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by nyko_10 » 26 Jan 2012, 09:36

Najcesce pecam na jezerima iako sam par puta bio na nekim rijekama, ali bez uspjeha.
Image

User avatar
zdravko
Ribarcina
Ribarcina
Posts:251
Joined:12 Jan 2012, 17:50
Location:Metlika, Slovenija

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by zdravko » 26 Jan 2012, 10:33

Najčešče ali i najviše volim pecati na Kupi. Imam u blizini i komercialni ribnjak pa u Ozlju i više njih ali mi je sasvim nešto drugo uhvatiti šarana na rijeci a posebno onog od 10 ili 15 kg nego u ribnjacima.Tu se podrazumijeva i traženje mjesta, više dnevna prihrana a na kraju i temperament ribe. A i kada slučajno uzmem ribu za društvo, da si napravimo fish ili na roštilju, neusporediv je onaj sa ribnjaka sa onim iz rijeke.

efrem_mk
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 21:58
Location:Veles,Makedonija

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by efrem_mk » 26 Jan 2012, 14:58

Najcesce pecam stajace vode.Naravno rezultati su bolji na komercijalama, ali ja najvise pecam divlje vode.Jedno takvo jezero je Mladost, koje se nalazi 10-tak km od moje kuce, i to mi je najdraze mesto za ribolov, pa sam tamo skoro svaki dan.
Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by carpier » 26 Jan 2012, 14:59

Stajače! :HH
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by ledeni » 26 Jan 2012, 15:05

Stajače vode u srcu ali htio bi probat i na tekućoj vodi !!!!!! :HH

User avatar
Kapa
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:12 Jan 2012, 16:41
Location:Banovići Bosna & Herzegovina

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by Kapa » 26 Jan 2012, 16:32

Pecam na stajaćim vodama. Moj favorit su divlje vode jer je teže prevariti šarana, a i borba je ljepša.
Kod nas u Banovićima ima dosta jezera, ali 4 jezera (Ramićko jezero, Breštica, i jezera na Bešinu Luke i Osmica) su dobre šaranske vode.
Ramićko jezero i Brešticu bih preporučio svim onim koji žele ribolov na divljoj vodi i uživanje u prirodi.

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by rio » 26 Jan 2012, 17:23

Voda na kojoj najčešće lovim je jezero Tribalj, jer mi je najbliže kući ima debelih riba i nije još toliko izvikano iako je od ove godine eksplodiralo zbog prvih službenih ulovljenih 20+, kompanjon i ja (GRGA RI) od nedavno smo krenuli i na rijeke (Mrežnica) a planiramo ove godine posjetiti i malo divljiju vodu također nam blizu Lokvarsko jezero. Nema tako velikih šarana i domaća ekipa sve nosi doma ali je jezero ogromno i priroda je fantazija.

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: TEKUCE ILI STAJACE VODE

Post by Sanadac5 » 26 Jan 2012, 17:43

Najvise ili najcesce pecam na reku Tisu ,tekuca voda .Volim i pecam i na stajace -komercijalna jezera . Planiram pecati na tekuce i na stajace vode :HH

Post Reply

Return to “Ostalo”