Barometar

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Barometar

Post by slobodan.vukadinovic » 23 Feb 2012, 16:19

Drage kolege, interesuje me da li koristite barometar i koliko se oslanjate na njega... Ima mnogo teorija kad je u pitanju pritisak vazduha. U mnogim knjigama citam razlicita iskustva POZNATIH ribolovaca. Jedni tvrde da je najbolji ribolov kada je pritisak visok i u porastu, jedni kada je samo visok, jedni kada je nizak , jedni kada je oko 1000mb. Ko je sad u pravu a ko nas "lozi"? hm:: Jesenas je pritisak bio visok da se ne pamti... ohh: Za sve te dane nisam imao ni poteza... Sta vi kazete ?

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Barometar

Post by Limar » 23 Feb 2012, 16:33

Drugar nosi spravu sa sobom i gleda....po meni to nema nikakve veze,pritisak se menja non stop iz minuta u minut a i drugacije se to manifestuje u vodi,definitvno da riba oseti promene ali ne onako kako mi to gledamo,tj.vecina...
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Barometar

Post by slobodan.vukadinovic » 23 Feb 2012, 16:43

Prijatelju, svaka cast. I treba da imas svoje misljenje ali ipak mislim da nisi u pravu. Nego da mi cujemo jos necije misljenje pa cemo caskati o tome... bdr:

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Barometar

Post by Limar » 23 Feb 2012, 17:00

Baca,barometar ti apsolutno nista neznaci,po njemu riba udara i na 1020mb i na 990mb isto..
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Barometar

Post by carpier » 23 Feb 2012, 17:23

viewtopic.php?f=23&t=244" onclick="window.open(this.href);return false;
Prijatelju pročitaj ove postove... :HH
Zašto se po vašem mišljenju riba baca iz vode?
-da sebe očisti PARAZITA i ŠKODLJIVACA koji se joj uhvate na kožu, a koža i ljuske joj trebaju biti u što je NAJBOLJEM mogučem stanju, jer se tako može kretati po vodi...Zato se uvek stavlja na blazinu i ne ne travu, i ribu se uvijek drži sa mokrim rukama da joj se ne ošteti koža.
-da POKAZUJE i BRANI, ČUVA svoj teritorij...
-i da u sebi URAVNAVA PRITISAK, u POBOČNICI (izvinjavam se, ja ne znam kako se napiše, znam samo po Slovensko bb::B ) Zato se riba i ne baca svaki dan. A pobočnica joj je kao nama kompas, po njoj se orijentiše gdje je Sjever, kamo puše vjetar, u kome smjeru idu vodni tokovi, gdje se nalazi hrana koju ona zazna svojim čutilima, gdje je Mjesec...itd...
Last edited by carpier on 23 Feb 2012, 17:37, edited 1 time in total.
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

kkarp
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:22 Jan 2012, 09:27

Re: Barometar

Post by kkarp » 23 Feb 2012, 17:33

Barometar ti nevredi po P... Ladne vode na pecanju :D

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Barometar

Post by slobodan.vukadinovic » 24 Feb 2012, 13:25

Ja imam drugaciju teoriju zasto se riba izbacuje. Riba kada se izbacuje na povrsinu cisti skrge od mulja, javlja ostalim ribama gde je hrana i tera sitnu ribu od plena (hrane). I skoro uvek iznad hranilista. Znaci nema veze sa bocnom linijom! Ako ste primetili, riba se najcesce izbacuje u rano jutro i pri zalasku sunca. Tada je po nekom pravilu najvisi pritisak. Zasto ribu onda najcesce hvatate posle velikog pljuska kise, u ranu zoru, posle ponoci ? Zato sto tada dolazi do rasterecenja visokog pritiska. Kod mene u Vojvodini je kraj jeseni, mislim oborio rekord sto se tice visine pritiska. 1036 mbar-a.... To je mnogo. Naravno tada niko od mojih prijatelja nije imao ni pip a tako ni ja. Tada sam i zavrsio sezonu. hm::

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Barometar

Post by carpier » 24 Feb 2012, 14:29

Slažem se s tobom Slobodan, a zaboravio da napomenem...Da i čisti si škrge te tako uzima-dobiva više kisika. A o pobočnici samo sam napomenuo čemu i kako, na kratko služi i zašto je jako važno ne stavljati ribe na travu, možda malo skrenuo s teme... ::oo Sve ostalo za tvoj post-bravo, imaš pravo! Po mojih dnevnikih ulova je idealan pritisak okolo 1010mb. I po mojih zapiscih više sam imao ulova kada je bio tlak niži od toga i ne kada je bio veči...A i istina je da svako jezero ima svoja pravila, bar neke nijanse...Pozdrav.
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Barometar

Post by slobodan.vukadinovic » 24 Feb 2012, 21:34

Hvala Carpier! Jos bih dodao da je (po meni) idealan pritisak izmedju 998 i 1000 milibara ali radi lepo riba i do 1010 mbar-a. Pozdrav! :HH

Post Reply

Return to “Ostalo”