gumeni kukuruz

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
gumeni kukuruz

Post by slobodan.vukadinovic » 28 Feb 2012, 12:40

Interesuje me da li jos neko od kolega koristi gumene kukuruze kao mamac? U poslednje dve sezone, na vodi gde provodim dosta vremena je pojacana aktivnost rakova (skidaju mamac sa udice), tako da sam bio prinudjen da koristim ono sto tesko mogu da skinu sa udice a to je upravo gumeni kukuruz. Isprva sam stavljao tvrdu boilu, tigrov orah, nekuvani kukuruz ali nije vredelo. Sve skinu gamad... Kolega me je posavetovao da probam gumenjak. U pocetku sam bio skeptican prema njemu ali sada je neizostavan deo mog sistema. Praksa mi je pokazala da gumeni kukuruz koji duze vremena odstoji u aromi, dipu drzi dugo miris i ukus. Sada u svojoj kutiji u svakoj bocici arome imam bar po dva gumena kukuruza. Ako imate problema sa malim napastima, probajte. :.D Provereno! can::

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: gumeni kukuruz

Post by dare5700 » 28 Feb 2012, 14:29

koristim to u mom arsenalu, dosta puta mi se mega silikonac u obliku kukuruza, arome jagode, dobro pokazao.
Inace koristim Iskljucivo Enterprice Tackle firmu i njihove silikonce, fluo zute, fluo bele, i obicne. Mada ta vrsta mamaca se koristi u sustini za fastfishing, i brzo skidanje ribe sa povrsine.
U koliko taj mamac u roku od 10-15 min neda rezultat, preporucuju i proizvodjaci i iskusne sarandzije da se vadi iz vode i menja ili drugi ili standardni mamac.
Naravno imam drugare koji drze i dosta duze u vodi, al iz mog i njihovog iskustva, posle duzeg perioda nije urodilo plodom.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: gumeni kukuruz

Post by Limar » 28 Feb 2012, 16:10

Enterprajz ima kukuruz u kultnim aromama poznatih proizvodjaca,stvarno deluje,ne uvek al radi 1::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Imre71
Napredan clan
Napredan clan
Posts:41
Joined:16 Feb 2012, 09:54
Location:Zrenjanin,Srbija

Re: gumeni kukuruz

Post by Imre71 » 28 Feb 2012, 20:25

Ja uzeo prošle godine jedno pakovanje, fluo žuti,ne mogu da setim već koji prozvođač,
seckao na pola ,ubacio u aromu dan ranije,to jest veče pre pecanja i upije lepo aromu u sebe...
bela riba i babuška je uzimala takve solidno..

međutim, posle jednog vremena ono što mi ostalo u orginalnom pakovanju poprimilo neki čudan miris,
ko ulje neko...

e sad dali je to normalno ili je to neka šklj roba,pojma nemam..

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: gumeni kukuruz

Post by dare5700 » 29 Feb 2012, 01:39

ako je kvalitet i firmirano nebi trebalo da menja miris. Ali desava se nekad kad je silikon los da menja svojstva.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: gumeni kukuruz

Post by slobodan.vukadinovic » 29 Feb 2012, 14:21

dare5700 wrote:ako je kvalitet i firmirano nebi trebalo da menja miris. Ali desava se nekad kad je silikon los da menja svojstva.
Tacno dare 5700. Pazite kad kupujete one silikonske. Ima nekih kineskih koji mogu da vam upropaste aromu, dip. Ja imam berove (BEHR) silikonce koji su mi od letos van arome. Stoje u kutiji sa priborom, jos mirisu kao da su sad izvadjeni iz arome. Najcesce koristim one gumene, kvalitetnije. Oni stoje preko cele godine u flasicama. Posto su uglavnom pop up, gledam da ih u kombinaciji sa obicnim kukuruzom ili boilom iskoristim za balansiranje mamca. mhm::

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: gumeni kukuruz

Post by carpier » 29 Feb 2012, 14:35

Svakako, da se koristi gumeni ili plastični kukuruz...ili boile iz stiropora, gume, plastike (koje svijetle noču) krezi:: Šarani su po prirodi vrlo radoznale životinje. I izbjegavaju hranu (barem oni veliki primjerci) koja je u boju dna, radi velike pažnje. Tako, da što više probavaš to više če biti uspjeha. I da imaš pravo, pre svakog pecanja je dobrodošlo staviti koju stvar u dip...I što je najbolje, kod takvih mamaca nije potrebno pri svakom grizu mijenjati kukuruz ili nešto drugo, jer ga možeš upotrijebiti više puta. A i nije skup...Ako imaš izbalansiranu boilu sa takvom taktikom može napraviti i pop-up ili Snježka...I opet imaš nešto neobičajno...nešto novo što če ga privuči k tebi.
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: gumeni kukuruz

Post by Masterbih » 29 Feb 2012, 15:18

U pravu ste za los silikon, izbjegavajte kineze jer imaju u sebi toksicnih svojstava.

P.S. Posto izradjujemo i silikonce, ja ih sam sebi napravim, radim balansirane, plivajuce itd..
Svi su od bio razgradivog materijala, odlicno upijaju arome i nisu otrovni + po potrebi dodajem boje koje svijetle u noci, a nekad upravo ti svijetleci znaju fino iznenaditi :.D

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: gumeni kukuruz

Post by slobodan.vukadinovic » 01 Mar 2012, 08:19

Masteru, a kada bi nama koji kemija:: ? Bili bi ti kl::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: gumeni kukuruz

Post by Masterbih » 01 Mar 2012, 14:41

Mozete i sami da izrezete od nekog kvalitetnijeg starog silikonca u raznim bojama, a posebno su dobri oni silikonci za tekucu vodu jer su zilaviji i tvrdji od onih soft - mekanih.

Ja kad sebi pravim odradim jedan stapic npr. precnika 10-15mm i onda ga samo isjeckam krezi::
Nekada ovo pali i vrijedi imati par komada u priboru..
Ja ih drzim u malenim kutijicama nadipane, ali nevalja da stoje u dipu duze od 2 mjeseca jer se pocnu raspadati :D

+ Dodatno zezancija kolega u noci, kad im pokazem kako mi popup svijetli buh::

Post Reply

Return to “Ostalo”