Šaran ulovi 2012.

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica
Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Daiwa » 11 Oct 2012, 16:16

Sta reci :Dtt , i ako Bog da da na sledecem izlasku pomaknes tu skalu za jedno 5+kg . I sto bi neki rekli ma bravooooo majstoreeeeeeee can::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Masterbih » 11 Oct 2012, 16:25

kl:: Bistro Tare

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Delboy » 11 Oct 2012, 18:37

Image

navodim Tareta gdje da ganja ovog malog.... hihihihihihihihi

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Delboy » 11 Oct 2012, 19:47

Image



koja je bolja majica????

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Delboy » 11 Oct 2012, 19:50

Image



..... izduzeni saran...... :)

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Linear » 11 Oct 2012, 21:34

Kratki ribolov na Pelagicevu i testiranje MasterBiH Premium Fish mixa

U nedelju mi stize sms od prijatelja Delcija. Kaze dobio je napokon slobodnog vremena i zeli da ga iskoristi u ribolovu i zove me da idem sa njim. Pitam ga kada je mislio da idemo, kaze: utorak brate. Kako nisam imao obaveza ni ja bas u to vrijeme, pristadoh i na brzaka se dogovorismo. Destinacija, a gdje drugo nego nasa najbolja voda u BiH za saranolov, jezero Pelagicevo. Kroz glavu mi prodje misao, evo ga, pravo vrijeme da se proba i testira MasterBiH Premium Fish mix koji sam dobio i ostao sam duzan gazdi izvjestaj o tom miksu a i pravo je vrijeme da se prevari debela riba i dovuce ispred fotoaparata. Odlucujem da izrolam te 2 kg mixa i posto pecam samo nesto vise od 24 sata odlucujem nista drugo ne nositi. Bice mi dovoljno nekih 3 kg boile. Bloody mix koji sam trazio da testiram ostavljam za drugu priliku, nadam se uskoro, ali na kojem jezeru opet cemo da vidimo. Mozda to bude opet Pelagicevo a mozda i nesto sasvim drugacije!
U Srebreniku smo se nasli oko pola 7 ujutro i pravac odrediste. Gore smo bili vec oko 8:15 i ispred kucice zaticemo jos jednog ribolovca koji je dosao prije nas i koji bira na koju ce poziciju da sjedne da peca. Za to kratko vrijeme Delci i ja pricamo o vodostaju koji je zbog katastrofalnih vremenskih uslova jako nizak. No to nas nije obeshrabrilo. Na red dolazimo mi i pitamo sta je od pozicija slobodno jer nismo ranije rezervisali poziciju na kojoj cemo pecati posto je i sam dogovor za pecanje bio jako brz. Cuvar Jovo nam rece brojeve pozicija a mi se odlucismo za broj 1.
Po dolasku na poziciju vidim Zlaju i Denisa, stare prijatelje sarandzije. Oni su na poziciji broj 2 i tu su vec od nedelje. Vidim, oni su se razmahali sa spodovima i partiklom trpaju spotove. Pitam kako radi riba. Ne bas tako dobro, bio je odgovor. Kazu da ima i soma na udicama. No dobro, sta je tu je. Idemo se raspremiti pa cemo vidjeti sta ce biti dalje.
Raspremali smo se polako, nismo zurili nigdje, niko nas ne tjera, uzivamo u prirodi i vremenu koje je bilo bas onako fino. Mali povjetarac, sunacno i ugodnih 20ak stepeni. Delci bira desnu stranu pozicije, ja lijevu. Uzimam marker stap u ruke i markiram poziciju. Nalazim neki sprud na nekih 70 m, 2 metra dubine a okolo njega je sve skoro oko 2,5. Idealno. Rekoh sam sebi, tu cu da plasiram mamce, na i oko spruda, pa cu cekati. Na pocetku kobram odmah nekih pola kg boile, kontam jesen je, ne treba mi vise po spotu. Trebalo bi da je dosta. Ipak je mix kako kazu i ostali testeri firme MasterBiH, dobar i kvalitetan.

Image

Nakon svega sjeli smo da popricamo onako neobavezno, nismo se dugo vidjeli, prepricavamo sve i svasta. Bilo je tema vala za razgovor koliko hoces.
Razgovor prekida moj lijevi stap i zeleni delkim vristi ko lud. Kontra i riba je tu. Pumpa mi vec na daljini i pomisljam ovo je ozbiljno nesto. Dok je riba bila na stapu zvoni mi kratki alarm na satu i oznacava 11 sati. Pomislih, pa zabacio sam prije sat vremena tek. Nakon 20 minuta fine borbe prelijepi ljuskavi saran u jako dobroj kondiciji je u meredovu i po tom slijedi fotografisanje i pustanje ribe nazad.

Image

Image

Nakon fotografisanja odmah prezabacujem na isto mjesto, isti mamac uz par boila na pva. Kobram na taj spot jos nekih 30ak boila.

Na sledeci griz cekamo nekih 2 sata. Opet moj delkim vristi, kontra i stap ide u kiflu. Riba izvlaci najlon na daljini, nisam smio zategnuti spulnu, sto radi male udice a i radi toga sto pokusavam realizovati sve grizove koje imam a i ne volim siliti ribu. To mi je nekako bezveze. Riba krece prema plazi ali pokusavam je okrenuti i nakon nekog vremena i uspjevam. Medjutim dolazi mi pod najlone i moram oprezno. Prolazi i moje i Delcijeve najlone i krece sada prema 2ci i tu je nekako uspjevam zadrzati.
Proslo je opet dobrih 20 minuta i pojavljuje se na povrsini ogromna silueta. Osmjeh na licu od uha do uha,ko u Hanke Paldum sto bi rekli :D Otima mi se iz usta: deebeeeelllaaaaaaaaa hihi::
Ne uspjevam iz prve ribu ubaciti u meredov i tek iz treceg puta ribu sam pokupio.
Pogled u meredov i znao sam da je to Debeeeelaaaaaa :D

Zovem Zlaju kao svjedoka kod vaganja i on stize i cestita.

Image

Slikam se sa ribom napolju i nosim kadu do vode i skidam trenerku donji dio. Zlaja u nevjerici pita: jarane neces valjda u vodu? Delci isto tako: nemoj Tareeee. Daj ljudi jeste ludi necu u vodu, samo malo, do vrata hahahahaha
Gdje se ne slikati u vodi sa ovako lijepom debelom hihi::

Image

Image

Image

Image

Na sledecu ribu cekamo opet nekih sat vremena. Delci ovaj puta ima na boilu od MasterBiH Premium Fish Mixa prelijepog amura od 13 kg.

Image

Potom nakon nekih 40ak minuta opet Delcijev stap i opet amur. Ovaj puta jednu kilu tezi.

Image

Image

Do noci vise nismo imali nista ali se oko pola 9 opet oglasio isti stap Delcijev i opet amur. Nesto iznad 14 kg.

Image

Sad je vec bilo zanimljivo pratiti razvoj situacije. Na mojoj strani 2 sarana a na njegovoj 3 amura. Sta je sledece.
U toku noci smo se druzili sa komsijama i oko ponoci smo otisli na spavanje. Prezabacili smo stapove prije spavanja i na sve poredali boile od MasterBiH Premium Fish mixa.

U 3 sata u noci Delcijev stap se javlja i opet amur, medjutim nismo slikali jer smo ga pustili iz meredova, nismo htijeli da se prljamo zbog kreveta a sak nije dolazio u obzir.
U 4 i 20 opet Delcijev delkim vristi i budi nas i zatezanje u tvrdo. Tamam kada smo pomislili da je saran na povrsinu izranja a ko drugi nego Chinese krezi::
Delci vec onako ljut sto ga peru amuri govori: ma daaaaaj, pusti budalu iz meredova, kakvo slikanje :D
Do ujutro nismo vise nista imali.
Ujutro Delci je uranio, ja nisam htio da ranim, ustajem tek oko pola 10 i pravim nam caj i poslije toga prezabacujem. Poslije se bacam na pravljenje kasnog dorucka i onako iz zezancije nakon sto smo jeli, u isti glas rekosmo: eh sad ribe mozete da grizete mi smo siti.
Nismo cekali ni 5 minuta moj srednji signalizator se oglasio i riba je tu. Opet nakon kontre riba pumpa na daljini i izvlaci mi nekih 30 metara najlona i kao po pravilu bjezi prema plazi i cekam da stane. Polako je privlacim i nakon 25 minuta borbe ubacujem ribu u meredov.

Image

Image

Image

Nakon nepunih sat vremena na moj lijevi stap dolazi amur nesto malo vise od 14 kg.

Image

I to je bila zadnja riba ovog brzog izleta na vodu. Moram naglasiti da smo sve ribe smo upecali na MasterBiH Premium Fish mix u aromi Octopus & Black Pepper - Strawberry.

Da sumiram ovaj brzi izlet na vodu. Velike i borbene ribe, extra drustvo na najboljoj nasoj vodi. Sta covjek vise da pozeli. Jedino da se ostane duze ali obaveze zovu.

Image

Do sledeceg pecanja i izvjestaja sa vode pozdravljaju vas Tarik i Delci.

Bistroooooo bdr:
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Masterbih » 11 Oct 2012, 21:49

Bistro Tarer i Delboy.
Fotke su fantazija, a i sama reportaza piv::

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Delboy » 12 Oct 2012, 06:49

bravoo Tare reportaza je super....

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by Delboy » 12 Oct 2012, 06:50

a daj molim te postavi koju sliku za umjetnicki dojam.... :)

User avatar
frle
Ribolovac
Ribolovac
Posts:188
Joined:14 Jan 2012, 12:14
Location:Varaždin, Hrvatska

Re: Šaran ulovi 2012.

Post by frle » 12 Oct 2012, 06:50

Bravo, čestitam :Dtt

Post Reply

Return to “Ostalo”