Tlak zraka

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje
Tlak zraka

Post by borac » 10 Jun 2012, 09:02

Pratim malo tlak zraka kad idem na ribolov i kad se vratim sa ribolova.
Koja su vaša zapažanja i kad mislite da je najbolje vrijeme za ribolov??
Ajde malo da vas čujem pec::

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Tlak zraka

Post by DOX » 10 Jun 2012, 09:12

Riba najbolje radi u jesen, nadam se da svi to znate.
Ljeti riba se slabije krece, i slabije je aktivna,to prouzrokuje nedostatak kiseonika.
Kada u ljetnom dobu pada rosna kisa, uvjek sam imao bolje rezultate nego inace.

Bistro
Bboy OR DIE !!!

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Tlak zraka

Post by tomoZG » 10 Jun 2012, 12:16

Meni je najbolje vrijeme za ribolov kad uhvatim slobodnog vremena. buh::
Šala mala ,primjetio i dokazao prvenstveno sam sebi da promjene tlaka odnosno padovi pogotovo ako su veliki jako pokrenu ribu ,ali isto tako primjetio sam da na takve velike promjene tlaka riba ne uzima na isti način mamac kao inače jer onda imam puno veći broj otkvačivanja na provjerene sisteme ne znam zašto je to tako jel ima netko sličnih iskustava.
Image

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Tlak zraka

Post by GRGA RI » 10 Jun 2012, 15:02

Tlak zraka ne pratim. Neke moje kolege ribiči prate tlak i vjeruju mu.
Meni se baš i nije pokazao kao neka presudna stvar. Više volim općenito gledati prognozu.
Npr., ljeti nakon kiše riba će se sigurno pokrenuti, zbog nove vode koja je na tren rashladila staru, povećanja rastopljenog kisika u vodi i slično.
Vjetar nam je isto saveznik jer voda ponovo dobija kisik a ribe se bore sa strujom vode pa su aktivne.
Ukratko, promjena vremena je uvijek dobrodošla, osim ako nije neki uragan i slično. ::oo

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Tlak zraka

Post by GogoRush » 10 Jun 2012, 16:19

Oduvijek pa još i dan danas prije polaska u ribolov poslušam vremensku prognozu i koliki je tlak zraka. Za mene tlak igra veliku ulogu u ribolovu. Primjetio sam, a i dokazano je da kad je nizak tlak riba slabije uzima hranu nego kad je tlak visok. Sadržaj kisika otopljenog u vodi ovisi o tlaku, temperaturi i koncentraciji organskih tvari u vodi. Što je veći tlak zraka, veći je parcijalni tlak kisika u zraku tj. veći je parcijalni tlak kisika u vodi. Sa više kisika u vodi šaran je pokretniji i bolje traži hranu i bolje se hrani.

Post Reply

Return to “Ostalo”