Uvod u takmičarski ribolov

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39
Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by prda » 03 Jan 2013, 17:44

2006 sam pecao na Maconki neki mozela kup ili tako nesto 120 sati,imao sam sektor c pozicija 8mislim da gore mesto nije postojalo,cini mi se da je to sada D4 ako sam dobro skontao kartu,mulje endaj boze,ali smo praskastom navukli ribu i to dosta sitnog sarana i pecao je mnogo dobro mislim da smo cak imali najvise ribe na jezeru na stapu,jedina mana je bila sto nismo mogli izvaditi jako mali deo.
Razlog je bio sto se pecalo iza prolaza u trsci, medjutim kad smo pokusavali izvaditi ribu nije mogla izaci jer ti prolazi su bili ok kad gledas sa obale ali su pravljeni tako sto je prosecena trska desetak cm ispod povrsine pa je svaka riba kacila u nju i neke ogromne skoljke koje su se tu nakacile kao zileti sve jedna do druge i samo cvikali najlone.
Potroslili smo oko 150 kila praskaste sve sto smo poneli i desetak kila boila uglavnom seckanih na pola i mesanih u praskastu,i dzakce secerca,mislim da je bilo deset kila.
Olova i udica nemam poima koliko,sreca pa sam poneo mnogo zbog nekih losih iskustvaa od ranije na velikim vodama.
Sad cujem da je taj deo sredjen lepo,jezero je za svaki respekt,svake godine je bilo sve lepse i lepse i uredjenije

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by BT Carp Fishing Team » 03 Jan 2013, 18:47

prda wrote:2006 sam pecao na Maconki neki mozela kup ili tako nesto 120 sati,imao sam sektor c pozicija 8mislim da gore mesto nije postojalo,cini mi se da je to sada D4 ako sam dobro skontao kartu,mulje endaj boze,ali smo praskastom navukli ribu i to dosta sitnog sarana i pecao je mnogo dobro mislim da smo cak imali najvise ribe na jezeru na stapu,jedina mana je bila sto nismo mogli izvaditi jako mali deo.
Razlog je bio sto se pecalo iza prolaza u trsci, medjutim kad smo pokusavali izvaditi ribu nije mogla izaci jer ti prolazi su bili ok kad gledas sa obale ali su pravljeni tako sto je prosecena trska desetak cm ispod povrsine pa je svaka riba kacila u nju i neke ogromne skoljke koje su se tu nakacile kao zileti sve jedna do druge i samo cvikali najlone.
Potroslili smo oko 150 kila praskaste sve sto smo poneli i desetak kila boila uglavnom seckanih na pola i mesanih u praskastu,i dzakce secerca,mislim da je bilo deset kila.
Olova i udica nemam poima koliko,sreca pa sam poneo mnogo zbog nekih losih iskustvaa od ranije na velikim vodama.
Sad cujem da je taj deo sredjen lepo,jezero je za svaki respekt,svake godine je bilo sve lepse i lepse i uredjenije
Tako je Prdo. Taj kraj od pozicije A2 pa do kraja prema D6, i okolo drugok poluostrva sve su iscistili. Nismo imali nista ispred sebe... Ni mulj, ni sprd, nista... preko nase bove bio stari kanal, a tamo nismo mogli bacati... Predzadnji dan iz kanala, izasle skoljke, one ogromne... gubilismo dosta sistema zbog njih. Trsaka je bio predaleko ispred nas, bio je na nekih 150-170m, a nama bove sektora na 100m. Zadnji dan oko trska pocelo je mrest...Pebedili su neki rumuni sa pozicije C8 sa preko 800kg. Pored njih, na C7 je pecao Tata Nicu, on je vise puta pobedio na maconki, a sada upste nije ni bio u igri...
Ova strana gde smo mi pecali imao prosek oko 3kg, a u sektoru bile ekipe sa prosekom oko 10kg. Taj deo (A sektor) je dubji.
Organizacija i mesto prva liga. :)

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by GogoRush » 03 Jan 2013, 19:23

mili wrote:iz Zaprešić,Zajarki,ŠRD Šaran Zaprešić
Mili, dobro došao na forum :HH

mili
Keder
Keder
Posts:22
Joined:23 Oct 2012, 17:35

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by mili » 03 Jan 2013, 19:42

čitam malo kaj pišete,i svima ili velikoj večini vas se hranarina bazira na brašnastoj prihrani,sa jedne strane je ona dobra al ne u velikim količinama a sa druge nevalja uopće(pivlači grabežljivca,rogane,sitnu ribu ako je ima u izobilju),r,sve zavisi na koju vodu izlazite,malo vas ili nitko do sada nije naveo peletu,i vruču odnosno kipuču konoplju koja daje taj toliko potreban signal ribi,Niti jedna brašnasta hrana nemože nadomjestit koopolju to sidobro zapamtite ili još bolje isprobajte u prvim izlascima i kampanjama u ovoj 2013 godini,
Negdje u početku ovog topica netko je napisao da neko natjecanje započinje sa pola kile boila pola kg šečerca i neznam čega još ne,pa ljudi moji to je kap u moru ,ili ti ga ništa 0 pogotovo u ljetnim mjesecima kad su amuri i šarani turbo aktivni kad dobar dio dana borave na pola vode a vi ih nevidite pa ta hrana uopće nije došla do dna več ju je riba očistila i pojela u zraku,
evo samo da vam napišem kolko sam prošle godine nosio hrane na jedno natjecanje u trajanu od 52 sata koji je bio početkom 7 mj na temperaturi u hladu 40 stupnjeva
70kg boila
130 kg partikla
partikal je bio sastavljen od starog kukuruza,šečerca,konoplje,ječma,pšenice i hrane za kanarince
U nedjelju ujutro skupljali smo ostatke hrane jel više ije bilo,odnosno partikla niti zrna a oko 8 ujutro otvaramo zadnji paket sa 5 kg boila
Takvo je mjesto bilo da smo se namjerili na amure a njima je kako je i poznato potrebno trpat hrane i hrane,samo smo u tu nedjelju od 8 ujutro od 12 ulovili 14 amura niti jedan lakši ispod 7 kg,
Tko mi kaže da se takvo jato može zadržat sa 2-3 kg hrane slatko bi mu se nasmijao

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by LunaTic » 03 Jan 2013, 20:02

Mili po količini prihrane koju si potrošio pretpostavljam da je riječ o kupu na Pjeskari (ispravi me ako griješim)
Ja sam malo skeptičan prema ovim svim brojkama gore napisanima... količinu prihrane baziram prema više faktora (temp vode, populaciji ribe, godišnjem dobu, količine bijele ribe itd itd).. uvijek ponesem više, no nije nužno sve baciti u vodu :.D relativno sam zelen što se tiče tekmi tek 6 odlovljenih (4 x na postolju)

No pošto je tema Uvod u takičarski ribolov, za mene je No1 dobro markiranje pozicije i odabir prave taktike, no o tome u nekom drugom postu :.D

mili
Keder
Keder
Posts:22
Joined:23 Oct 2012, 17:35

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by mili » 03 Jan 2013, 20:22

da nitko neče krenut od početka,znači šta je sve potrebno za jednu natjecateljsku ekipu da bi se uopće mogla pojaviti na izvlačenju startnog broja,
tu čekam nekoga da započne temu i da napiše šta jeto šta jedno ekipi treba

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Daiwa » 03 Jan 2013, 20:51

E hebiga mili ,Ti kao murga drot stalno postavljas neka pitanja i pod pitanja krezi:: hajde vise kreni pisati a raja ce sigurno dopunjavati Tvoje postove .

A za pocetak od mene koji nema pojma o tim takmicenjima niti me interesuju ,ali neki moj zakljucak je da treba prvo dubok dzep , drugo i zadnje volja za nekim dokazivanjem ohh: samo se pitam kome?????? sebi ili ljudima oko sebe .

Po meni bolje izaci na neku veliku divlju vodu na kojoj niko ne peca sargu pase pokusati na takoj vodi dokazati samom sebi 1:: koliko vrijedis i koliko znas .

Dosta od mene , necu vam kvarit temu !

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Uvod u takmičarski ribolov

Post by Delboy » 04 Jan 2013, 07:51

Cek malo... Opet preskacemo nesto... Prije procitah da ce sve ici hronoloski, znaci dolazak, izvlacenje, namjestanje kampa.. Itd itd... A sad odjednom se pise koliko stotina kilograma... Vagona hrane baca.... Aj premotaj nazad pa ponovo....
@PRDO... Pisi slobodno o tonama... I desetinama kilograma betaina...:)

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by prda » 04 Jan 2013, 08:41

Delci to sto se tice pribora je sve relativna stvar,ides sa onim sto imas,cesto mi se desavalo da necij stap i masinica kostaju koliko sav moj pribor.
Mili pecali smo kup u nasicama,verovatno si bio tamo jer vidim imas dosta iskustva,otpecali smo ga samo sa praskastom i mozda dve tri kile boila,posto smo pecali u krosnji nekog drveta ili visokom granju,tu spod nema nikakvog uticaja jer riba nije htela jesti na dnu vec samo u tom sloju,kod nas je na svim vodama zabranjena praskasta,dok u okruzenju uglavnomnije pa je bilo lepse ci tamo a i nagrade su ozbiljne.
Master nije samo stvar u dokazivanju naprimer kad sam se vec dotakao nasica,tamoje kotizacija bila oko dvesta eura a za drugo mesto smo uzeli bezmalo dve hiljade,dosta ekipa dobro organizovano udruzenje pomoc zupanije i da vidis kako se pravelepa takmicenja gde se moze imati i ekonomske koristi,to mi je ujedno bilo i najbaksuznije takmicenje jer nam je prvi pobegao za par kila,vodili smo jednog apsolutnog pocetnika koji je umesto da lepo veze sakove samo obmotao oko sipke i lepo su otplutali.

Svaka voda je relativna obicno se treba prvo dobro raspitati koliko je to moguce,pa odrediti taktiku,a hrane je bolje imati pa vratiti nego da zafali

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by bdelitee » 04 Jan 2013, 11:39

po meni tema je lepo pocela, i u prvim postovima se krenulo od samog pocetka nevidim razlog da se isto ponavlja.Cak sta vise postavljena je slika sa jezerom na kojoj su obelezena mesta, dubine itd.(mada je malo takvih slika).Ja licno nisam pisao koliko nosim nego sam pokusao uopsteno da prikazem koliko to moze kostati u okvirima nekog malog takmicenja.Da jako je skup taj sport i ko voli nek izvoli, a to sa dokazivanjem pa iskreno receno to nebi tacno mogao da vam kazem, mislim da ima i jednog i drugog kao i u svim ostalim sportovima.Sto se tice praskaste hrane na takmicenjima ja je nekoristim i mislim da sam pecao samo jedno ili dva na kojima je to bilo dozvoljeno a o samoj kolicini prihrane i mamaca pa to se odlucuje po vodi na kojoj pecas i po godisnjem dobu.Nisu velike kolicine uvek presudne (moje iskustvo).Koliko mi se cini da kolege koje pisu o markerisanju imaju bolje vode ili teze za pecanje pa im je to presudno sto kod nas na nasim takmicarskim vodama u 80% nije slucaj.toliko su raspecana jezera da se sve zna, neka su cak potpuno ravnog dna pa bi iz toga zakljucio da je nasim pocetnicima prilicno lakse.
minimum koji spremam za takmicenje je 30kg spoda (razno zrnevlje i secerac) 5-6kg boili (jedna ili dve vrste) pelete 15kg
maksimum koji sam spremao je 75kg spoda (razno zrnelje i secerac) 14kg boili jedne vrste i 3kg druge, 30kg pelete
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

Post Reply

Return to “Ostalo”