Uvod u takmičarski ribolov

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Andjelko » 13 Jan 2013, 20:54

tako je bilo na zadnjem takmicenju e sad neznam zasto su okrenuli al je tako bilo,nije bilo kao pre napred je tvoje ,kazem kako je na zadnjem takmicenju bilo okrenuta pozicija

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Andjelko » 13 Jan 2013, 20:59

pogledaj kako ide linija bela

Image

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Andjelko » 13 Jan 2013, 21:02

ko zna okrenut sliku nek okrece a ja neznam,a ko bude kao ja okrenute komp naopacke
jel vidis tare sta ti govorim linija leva udara u spic 24 mislim tako je objasnjeno na pocetku takmicenja

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Linear » 13 Jan 2013, 21:11

Andjelko wrote:tako je bilo na zadnjem takmicenju e sad neznam zasto su okrenuli al je tako bilo,nije bilo kao pre napred je tvoje ,kazem kako je na zadnjem takmicenju bilo okrenuta pozicija
Pa kako je onda 11 pecala uopste? Uz samu obalu tamo? hm::

Jebem li ga uhvati me u vratu gledajuci u ovu Tvoju sliku. krezi::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Andjelko » 13 Jan 2013, 21:15

sut i oni su zvali i sudiju i sve tamo a znas dokle je njihovo bilo.njih su srezali i do pocetka 14 i ovamo do one drvene platforme i jos im ovi sa platforme plivali na platformu

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Andjelko » 13 Jan 2013, 21:16

Andjelko wrote:sut i oni su zvali i sudiju i sve tamo a znas dokle je njihovo bilo.njih su srezali i do pocetka 14 i ovamo do one drvene platforme i jos im ovi sa platforme plivali na platformu
ja tebi kazem ludo takmicenje skroz bilo,ako moze master da ispravi sliku ako mu nije problem da se nebi svi iskrivili

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Sanadac5 » 13 Jan 2013, 21:35

da se ljudi ne iskrive hihi::
Image

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by Andjelko » 14 Jan 2013, 00:49

zar nije dovoljno da se kaze nesto broju mesta na desetki,
ovako ja sam imao oko 100kg kukuruz u tome je bilo i konoplja,pticija hrana itd
oko 50kg boili
praskasta nije dozvoljena bila
imao sam od desetke do dvadesetke velicinu boili
neznam sta trazite da se kaze
hajd trazili ste neko mesto
et mesto et sta sam ja imao
da napomenem drugi dan sam prestao sa hranjenjem jer mi je prosek bio 1.5m dubine tad
sto dzabe da trosim i bacam bez veze a samo su pecale 1.2.3.4.5.6.29.28 mi smo ostali se lepo druzili
nije mi uopste nit zao kotizacije ni bilo cega drugog
povukao sam lose mesto i to je to
da je sadasnji vodostaj ja bi bio u prvih pet jer to je tako mesto,kad ima vode tu u dubini i kad ti je otvoreno pravo da pecas onda si medju prvi pet,al vazno je ucestovat i ispratili smo kao ljudi do kraja takmicenje

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Uvod u takmičarski ribolov

Post by Delboy » 14 Jan 2013, 06:23

Ako se nevaram tu je na jednom slobodnom pecanju poznanik pecao na 70 cm dubine, nije imao 2-3 ribe u prvih par dana a onda krenulo i imao covjek skoro pa pecanje zivota... Tare i ja svracali i pozdravljali se sa njim.... To ako se nevaram...

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Uvod u takmičarski ribolov

Post by prda » 14 Jan 2013, 07:40

Pozicija deset je meni najbolje mesto za pecanje,bas si ga ubo.
Uopste nije ravno mesto,ima veoma mnogo prelaza,valovita je dosta,uglavnom sam na njoj pecao na nekih sedamdesetak metara,jedom sam bio i kad je bio nizak vodostaj.
Tad smo jos i najbolje prosli,makedonci su imali svoj kup,pa smo cisto isli da se zezamo a napecali se ekstra,bila je mala voda pa smo smanjili hranjenje,bacili smo odmah na levi marker oko kilogram boila i posle dodavali po malo kobrom na svakih cetrdesetak minuta ili malo duze kako smo kad probali.
Levi deo boksa smo pecali prema devetki jer devetka je dosta dublja i racunali smo da povucemo malo ribe iz te dubine,a desni je bio na nekih mozda stotinak metara ili malo krace tu smo nasli jedan bregic i samo na njemu je saran jeo plice je sigurno pola metra,jebem li ga ako je bilo tu dublje od metra maksimlano.
Pecali smo dva dana i hranili samo boilom,bs zbog plitke vode,racunajuci da ce riba slabije jesti pa je treba dovesti na mesto a zatim i zadrzati,sto se pokazalo ispravno.
Nama je bio cilj da zezamo Mechu i Mirka iz Bjleine koji su pecali mislim na dvadeset osmici ili dvadeset sedmici,i Janeta koji je bio na dvadeset devetki,uglavnom smo se druzili dok je jedan cuvao stapove.
Po dubljoj vodi smo pecali doduse na slobodnom pecanju i koristili praskastu pa se to neracuna uglavnom smo tamo svaki put dobro prosli.
Bisercic je tamo imao pecanje zivota po plitkoj vodi i ako se dobro secam razgovora takodje je koristio samo boile.

Tako da bih koristio iskljucivo boile kad riba slabo peca,posebno na takvim mestima,jer mi desetka deluje kao prolazno mesto,posle nje je krivina i riba mora proci tim putem,jako retko se desava da se saran nekrece,samo je pitanje kako ga zadrzati.
Sa spodom cisto simnjam jer kad slabo jede a nabacas mu gomilu spoda pre ce obici to mesto.

Post Reply

Return to “Ostalo”