Koi šaran

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR
Re: Koi šaran

Post by GogoRush » 14 Feb 2012, 07:54

zuzi125 wrote:lijepe ribe, stvarno! dragulji ribnjaka imo bih baš i jedno pitanje uz to, ako bi netko bio voljan da odgovori, bio bi mu zahvalan :.D Dali bi što škodilo koiju kada bi poribljavo svoj ribnjak sad krajem 2.mjeseca? bi li mu bio prevelik šok hladna voda? pitam iz razloga što baš sada imam priliku dobaviti nekoliko koi šarana! hvala vam unaprijed i izvinjavam se ako je off topic, neka se obriše ako kršim pravila, nisam ih stigo pregledati sve, novi sam. hvala! :HH
Sada kad je ovakva Sibirska zima u Evropi, ne bih ti preporućip nikakvo poribljavanje pa ni selenje ribe iz jednog jezera u drugo. Zimi, riba se manje kreće ili se zavuće u dublje dijelove jezera te miruje. Manje je aktivna nego kad je toplija voda. Kod poribljavanja ili selenja ribe iz jedne vode u drugu obavezno se gleda temperatura vode tj. temperatura vode iz tanka sa kojim je riba došla i temperatura vode jezera. Razlika u temperaturi mora biti što manja tj. što slićnija da riba ne bi doživila temperaturni šok.
Što se tiće koi šarana isto vrijedi i za njega. Kad se vrijeme stabilizira možeš ga prebaciti u drugu vodu slićno kao i u akvarij tj. staviš ga u najlonsku (veliku) vreću sa vodom u kojoj je bio te je zatvorenu staviš u vodu gdje ga želiš pustiti. Kad se temperatura vode izjednaći sa temperaturom jezera otvoriš vreću i pustiš da se voda lagano pomiješa. Ovako ćeš izbjeći temperaturni šok. :HH

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Koi šaran

Post by slobodan.vukadinovic » 29 Feb 2012, 12:50

Image



A ima ih i belih! carp::
Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Koi šaran

Post by carpier » 29 Feb 2012, 13:54

Svima koji su bele boje-zbog nedostatka pigmenta, i somovima, kažu "albino"...Pozdrav...
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Koi šaran

Post by slobodan.vukadinovic » 29 Feb 2012, 14:31

carpier wrote:Svima koji su bele boje-zbog nedostatka pigmenta, i somovima, kažu "albino"...Pozdrav...
Znam druze sta je albino, ali mislim da ovaj nije iz razloga sto su mu oci tamne. Obicno albino ima i oci skroz bele (svetle)... Ko ce ga znati... Meni je prelep ...! piv::

Sonic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:56
Joined:26 Feb 2012, 13:35
Location:Ludbreg

Re: Koi šaran

Post by Sonic » 29 Feb 2012, 14:53

CarpeR wrote:Ja sam također ulovio nekoliko koi šaran, točnije 3 komada u svom ribolovnom stažu, najveći je imao 6 i nešto sitno kg. Prije nekoliko godina ulovljen je na vodama u mojoj okolici jedan od čini mi se 13 il 14 kg , tada je bio rekord HR. Međutim sad zadnje ulovljen je imao nešto preko 8, pao je na težini. Sve u svemu prekrasne ribe. Na toj vodi obitava jedno 7-8 koi šarana, jedan od njih meni je jako lijep, ulovio ga moj prijatelj sa nekih 7 kg, međutim on je veleljuskavi i to ga čini posebnim!!
Pozdrav Carper...ako ti nečeš postavit slike, evo ja ih postavim...
Uglavnom to su neke od tih riba o kojima kolega piše...

Image

ovaj je nažalost uginuo.... ::oo
Image

Image

A ovo je bivši HR rekord....sa 13kg, pao na 8,6kg...sa koliko ga je frend ulovio na prošlogodišnjem Koi Cupu
Image

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Koi šaran

Post by CarpeR » 01 Mar 2012, 17:23

Sonic wrote:
CarpeR wrote:Ja sam također ulovio nekoliko koi šaran, točnije 3 komada u svom ribolovnom stažu, najveći je imao 6 i nešto sitno kg. Prije nekoliko godina ulovljen je na vodama u mojoj okolici jedan od čini mi se 13 il 14 kg , tada je bio rekord HR. Međutim sad zadnje ulovljen je imao nešto preko 8, pao je na težini. Sve u svemu prekrasne ribe. Na toj vodi obitava jedno 7-8 koi šarana, jedan od njih meni je jako lijep, ulovio ga moj prijatelj sa nekih 7 kg, međutim on je veleljuskavi i to ga čini posebnim!!
Pozdrav Carper...ako ti nečeš postavit slike, evo ja ih postavim...
Uglavnom to su neke od tih riba o kojima kolega piše...
Pozdrav, stavio bi ja al ih nemam , ovaj sa prve fotke, taj mi je najlijepši kojeg imamo, te se nadam da će poživit da nas i dalje uveseljava svojom osobnošću i nadam se da bude i meni zagrizel :D !!

Sonic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:56
Joined:26 Feb 2012, 13:35
Location:Ludbreg

Re: Koi šaran

Post by Sonic » 01 Mar 2012, 17:30

Pa kad si sve slike poljepil u domu na zid :D
Sad kad si konačno doma bude prilike da ga dobiš...fakat je najlepši u bari :.D

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Koi šaran

Post by CarpeR » 01 Mar 2012, 17:44

Sonic wrote:Pa kad si sve slike poljepil u domu na zid :D
Sad kad si konačno doma bude prilike da ga dobiš...fakat je najlepši u bari :.D
Samo da taj led ode, ribolov bi mogo počet kroz tjedan do dva,ak nastavi lijepo vrjeme.

Post Reply

Return to “Ostalo”