Silikonci za smuđa

Sve o silikonskim/gumenim i soft varalicama..

Moderators:Masterbih, Alas

Robertkit
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:17 Feb 2012, 10:58
Location:Kanjiza-Kikinda
Re: Silikonci za smuđa

Post by Robertkit » 18 Feb 2012, 18:12

Spro Spira Tail
Image

User avatar
vjeks
Keder
Keder
Posts:20
Joined:22 Jul 2012, 14:01
Location:Rijeka

Re: Silikonci za smuđa

Post by vjeks » 22 Jul 2012, 14:30

Meni su se do sada pokazali ubitačni savage gear 4 play silikonci od 9,5 cm i sistem sa nezakvačivom glavom
a isto tako i sebile magic swimmer od 9 cm isto sa tungsten otežanjem kl::
moram napomenuti da su dobri i za smuđa kao i za brancina pogotovo i ovo ljetno doba kada ga nije lako prevariti .:)
Bolje mrtav pijan nego mrtav trezan.
Život je čisto dosađivanje između dva ribolova .

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Silikonci za smuđa

Post by tomislav1960 » 22 Jul 2012, 16:45

Hvala Vijeko! Mozes li mi malo pojasniti oko tih sistema sa nezakacivom glavom. meni to ne ide, a lovim na super teskim terenima.
Tomislav

User avatar
vjeks
Keder
Keder
Posts:20
Joined:22 Jul 2012, 14:01
Location:Rijeka

Re: Silikonci za smuđa

Post by vjeks » 18 Aug 2012, 11:56

Ah , dugo me nije bilo pa evo sad da ispravim nepravdu :.D
Taj nezakvačivi sistem i koristim za "teške" vode a podjednako mi je dobar na moru gdje kamenje grize bolje od ribe de::
Na G off set udicu staviš silikonca ani vrh udice zapikneš plitko pod površinu varalice p::
a kod Savage Gear i Sebile silikona imaš rupu na trbuhu kao i njihove udice sa tungstenom koje su namijenjene montaži na pojedinu varalicu a dobiju se u paketu kad kupiš komplet (kutijicu od 4 silikonca 9,5 cm)
sve ti je objašnjeno na pozadini kutije ali ću potražiti slike pa ću ih i sam staviti :HH
nije niti muka niti mudrost ura::
Bolje mrtav pijan nego mrtav trezan.
Život je čisto dosađivanje između dva ribolova .

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Silikonci za smuđa

Post by Andjelko » 10 Oct 2012, 08:42

narode ovaj svicarac je lud,klepa smudjeva ko da je crvenperka,upoznao ga je dox neki dan,aklepa na neki silikonac u obliku ebem ga slici zabi a kad ga samo malo pritisnes sa strane iskacu udice,sinoc je jos 4 smudja i klenova naklepo i promasio dvaput za soma,u tri dana preko 15 smudjeva dobio oko 10 stuka,a klena i nebroji,sinoc pijemo kafu a on seta i zabacuje i dodje vristeci a jedva prica nas,i kaze imao sam bucova,ali on samo buc buc otpade a joj pa psuje,jel moguce da ima buc na jezeru pojma nemam,to se sve desava na jezeru donji zabar

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Silikonci za smuđa

Post by tomislav1960 » 10 Oct 2012, 14:14

Kakav silikonac? Sto ga nisi snimio sa kamerom? Mozes li ga bar opisati?

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Silikonci za smuđa

Post by Andjelko » 10 Oct 2012, 20:59

sutra cu slikat kad odem kod njih ali lud covek i sinoc je klepio smudja od 6kg i tri manja,klena skoro 3kg i par stuka

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Silikonci za smuđa

Post by Andjelko » 11 Oct 2012, 21:52

evo sada dodje ja sa jezera,i ostadoh duzan za objasnjenje na sto svicarac andreas dere smudja,prvo nije dao slikat,a posto nisam varalicar,izvinite ako negde pogresim ali ovako to izgleda,prednji dio toga je dzig glavai to je kao na odsecenoj ribi glava i to stavito,malo je pljosnato tijelonije kao klasicne sto svuda gledam,a na bocnim perajama imaju trokuke sto malo vire i kad taj pljosnati dio tijela dobije dodir one se jos isprave,a kako pojma nemam nije bas dao puno zagledat,rep je kao u standarne varalice i nazad trokuka,e sad ako je kome jasno ako nije ja neznam bolje objasnit,ali da kazem andreas je klepio preko 20smudjeva na to a jedan dan je klepio cak sedam ,sta da kazem skidam mu kapu,razvalio je smudja,klena i stuku a za soma je bacao dva stapa i nije dobio

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Silikonci za smuđa

Post by Masterbih » 11 Oct 2012, 21:54

Znam o cemu se radi.

Bistro.

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Silikonci za smuđa

Post by tomislav1960 » 12 Oct 2012, 06:22

O cemu???

Post Reply

Return to “Silikonci”