NO-ACTION za bandara

Sve o silikonskim/gumenim i soft varalicama..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
ceder
Keder
Keder
Posts:12
Joined:02 Feb 2012, 17:49
Location:pancevo,srbija
NO-ACTION za bandara

Post by ceder » 02 Feb 2012, 20:43

.nema boljih,bar po meni...i na standardnoj jig glavici ali moze jos 1001 kombinacija..najbolje mi se pokazala split-shot montaza sa worm udicom..
barsh-kiler i berkley ninfa..

User avatar
perch
Keder
Keder
Posts:10
Joined:01 Feb 2012, 22:37
Location:Niš

Re: NO-ACTION za bandara

Post by perch » 02 Feb 2012, 23:04

berkley nimfa je daleko od no action gume ... kilometrima daleko ;)

barsch killer je nesto drugo, drop shot guma, mada i ona ima neku akciju repom ... odlicne su smukijeve nimfe i laste, prilicno krut silikon pa su no action, onda imas formax dropper itd ...


Iz licnog iskustva, ipak su mi no action neka treca varijanta, odmah posle malih shedova i nimfi poput berklijevih, crappie crittera i sl ...
Sacuvajmo prirodu! Nasledili smo je od predaka da bi je sacuvali za naslednike!!!

C&R

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: NO-ACTION za bandara

Post by Toblerone » 07 Feb 2012, 21:05

Barsch killer , Berkli nimfa , Orka najmanji Oscar na halibut montaži - to jest bocno 2::u

ceder
Keder
Keder
Posts:12
Joined:02 Feb 2012, 17:49
Location:pancevo,srbija

Re: NO-ACTION za bandara

Post by ceder » 08 Feb 2012, 19:29

.cuo sam par puta za halibut-rig ali ne znam tacno koja je u pitanju..moze malo objasnjenje montaze?.
:) kako?kad?gde?

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: NO-ACTION za bandara

Post by Toblerone » 08 Feb 2012, 20:37

Halibut montazu mozes koristiti svuda i u svakoj prilici sa malim i velikim silikoncima mhm:: Oscara montiram bocno jer je on i ovako low action varka i moras u njega sa cimkanjima udahnuti zivot, e bas kod ovakve bocne montaze ovakvi silikonci koji nemaju puno vibracije - dobiju nekakvu zivahnost i deluju primamljivo grabljivici u vodi jer izgledaju nemocno pred samo umiranje....Probaj montiraj pa ces videti u vodi kako verno izgledaju dok propadaju na dno uz sitno cimkanje kad se zanesu malo levo malo desno jos sa malom zadrskom das ist fantastik p:: Bandar udara agresivno na ovakav zalogaj koji mu se nudi jer ga zeli eliminisati skroz / pored toga sto ga ovako koristim kod klasicnog dzigovanja isto ga nudim i kod dropshota bocno mhm:: i sa obale i iz camca . Posto sam lijem olovne glave imam prilike da ga ponudim na skroz lagane glavice od 0,5gr pa na gore tako da u vodi Oscar sa svojom tezinom i laganim otezanjem verno imitira ribicu pred ropac....Probaj pa ces videti kako halaplivi Bandari vole ovako nudjene silikonce mhm::

ceder
Keder
Keder
Posts:12
Joined:02 Feb 2012, 17:49
Location:pancevo,srbija

Re: NO-ACTION za bandara

Post by ceder » 08 Feb 2012, 21:17

.probao sam oskara bas tako bocno ali nisam imao uspeha sa njim,mada mu i nisam posvetio toliko vremena..kad bacam tako male gramaze obicno pravim split-shot sa dve dramlie od po 1g sa razmakom od nekih 25cm izmedju i to uvek upali tj. na taj sistem imam ubedljivo najvise udaraca ali ne mogu daleko da zabacim pa ga koristim samo kad riba pridje obali..barsh-kilera bandari bukvalno pojedu i izmrcvare koliko ga vole...a tesko se nalazi no::

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: NO-ACTION za bandara

Post by Toblerone » 08 Feb 2012, 21:37

Ja tako najvise bacam Oscara i lovim na njega ....Na sljunkarama bandari ga obozavaju pored pontona i kod vecih depresija gde se kriju u vecim grupama i to ne udara na svaki dekor preferira samo odredjene mhm:: barsh kiler se teze nabavlja a oscara sam nakupovao dosta i sad sam miran .....Od profi blinkera imam i mini sedice od 2cm to rasturaju kako mazu , u serijama ih lovim na light pribor od 2-15gr je uzivancija sve to ::]

User avatar
perch
Keder
Keder
Posts:10
Joined:01 Feb 2012, 22:37
Location:Niš

Re: NO-ACTION za bandara

Post by perch » 09 Feb 2012, 08:55

Toblerone wrote:ne udara na svaki dekor preferira samo odredjene mhm::

Jedna od osnovnih smernica pri bandarolovu ... Koliko god neki mislili da je dekor nebitan, za bandara je jako bitan. Hiljadu puta se desilo da isti silikon u razlicitim bojama drugacije deluje na aktivnost bandara ... Recimo Berkley Nymph u orange dekoru nece da pogleda, a onda stavim smoke/olive i polude za njim ...
Sacuvajmo prirodu! Nasledili smo je od predaka da bi je sacuvali za naslednike!!!

C&R

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: NO-ACTION za bandara

Post by koco » 09 Feb 2012, 09:32

Radi i onaj gey-pink isprobano ;-)
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
perch
Keder
Keder
Posts:10
Joined:01 Feb 2012, 22:37
Location:Niš

Re: NO-ACTION za bandara

Post by perch » 11 Feb 2012, 03:11

naravno da radi, ono gore je bio cisto primer ... gey rozle je cak favorit medju berkley nimfama ...
Sacuvajmo prirodu! Nasledili smo je od predaka da bi je sacuvali za naslednike!!!

C&R

Post Reply

Return to “Silikonci”