DOX-varalice rucne izrade!

Sve o voblerima..

Moderators:Masterbih, Alas

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)
Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by DOX » 06 May 2013, 21:34

Evo da prestavim i drugu seriju voblera!

DOX "Shy girl" plitkoronci 3 cm!

Ova varalica je namjenjena sitnijim gabljivicama poput klena, pastrmke pa donekle i bucova mada u slucaju okolnosti primile bi ga i druge grabljivice! Varalica namjenski pravljena za lov pastrmke po plicim brzim tokovima u kojima obicno pastrmka i biva mada super se pokazala i u ravnicarsim rijekama. Radimo ih u 5 vec gore navedenih dekora tj. SFC,RED HEAD, OLIVE GREEN, FIRE TIGER i PASTRVA!
Izuzetno je zahvalan sto se tice stabilnosti jer pri lovu pastrmke imamo jake brzake, mirne tokove i jos kojekakve prepreke, ove varalice stvarno sve ove prepreke bez problema prelazi! Takodje nesto sto mene licno odusevljava je velicina trokuke koju postavim jer ne mjenja rad i dalje privlaci grabljivice sa dna!
Varalica zaranja do 50-60 cm ispod povrsine vode zavisnosti od debljine strune ili najlona! Sve u svemu varalica je dala dosta finih primjeraka pastrmke, klena pa i bucova!

Image

Image

Image

Na ovim ostalim slikama se vidi na kakvim terenima se lovi!

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Bboy OR DIE !!!

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by malabaracuda » 07 May 2013, 11:01

Kolega Dox ! Ova izvedba tvojih varalica dobro izgleda-ok-ali sumnjam da je to rucni rad.! Imam iskustva sa time oko 10 g.Za moj pojam varalica rucne izrade je izrada tog istog od komada drveta sa nozem rucnom pilicom i brusni papir.Sve ostalo je finaliziranje (balans,žica,bojenje,lakiranje).Nisi ti jedini koji koristi taj izraz ima i poznatih proizvođaca koji se time sluze.Za takve serije koje ti radis i to potpuno identicne trebas imati dobar stroj za kopirati,a to vjerojatno i imas.
Malo si pozurio sa slikanjem novih varalica jer nisu bile ociscene od viska laka no to je zanemarivo jer ti sigurno takve ne idu u prodaju.Sa mb plitkoroncem sam bio jako zadovoljan i zato vjerujem da su i ove dobre jer sablona je ista. :Dtt

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by DOX » 07 May 2013, 23:00

Kolega bistro!

Da, sigurno da jesam malo pozurio sa slikama al polako ubuduce cu sigurno morati nesto mjenjat!
Sto se tice kopirke( masine ) na njoj se obradjuje drvo ali se ne dobije finaliziran proizvod tako da msm da se donekle opet moze reci rucni rad, prije par godina radio sam iskljucivo samo sa nozicima, pilicama itd!I da razjasnimo jednu stvar, ovo nije nikakava kopija ni sabloni i kalupi nisu isti!
Varalice strikno radim po svom ukusu i po sugestijama kolega! bdr:
Bboy OR DIE !!!

User avatar
RubA Teslic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:75
Joined:01 Feb 2012, 22:14
Location:teslic evropa i obrnuto

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by RubA Teslic » 12 May 2013, 12:31

DOX nije me dugo bilo na forumu,kad sam ugledao tvoje varke prijatno sam iznenadjen.
druze samo deri meni izgledaju super a znam da tako i rade.sam radim varke i zelim ti puno uspjeha.
ovo sto neki misle da su se savrseni rodili ti zive u zabludi.
trudi se da rad bude sto bolji boja manje bitna.
majstore :Dtt

Post Reply

Return to “Vobleri”