DOX-varalice rucne izrade!

Sve o voblerima..

Moderators:Masterbih, Alas

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)
DOX-varalice rucne izrade!

Post by DOX » 01 May 2013, 21:09

Danas cu da vam prestavim varalice rucne izrade za grabezljivce!



Serija "bboy" 7 cm plitkoronci!

Image

Image
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by Masterbih » 02 May 2013, 02:29

Veliki pozdrav.
Drago nam je da vidimo inovaciju, ali daj nam reci koju rijec o varkama..
Bistro

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by aha carp » 02 May 2013, 06:45

Bistro Dox, fino, fino.
pozz.

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by DOX » 02 May 2013, 21:34

Bistro ljudi!
Varalice se proizvode u Teslicu!
Te iste se prave u 5 dekora, oznake za dekore sam uzeo kao i u Rapale jer vecini je poznato: SFC,REDHEAD, OLIVE GREEN, FIRETIGER i dekor pastrmke. Ovo su moji osnovni dekori mada radim dekore i po narudzbi!
Sve varalice moraju biti strikno balansirane i tome posvecujem najvecu paznju!

Dox "bboy"-Ovo je nas prvi serijski mamac, za njega netreba nesto puno reci osim da je ulovio jako mnogo kapitalnih riba! Pokazao se jako stabilan na svim vodama, dali to bio brzak, tisak, rijeka, jezero. Mamac je 7 cm dug i 11-12 g. tezak! Trenutno ga radimo samo u plitkoronecoj varijanti, ide do 1m-1,20m ispod povrsine! Ono sto je karakteristicno za ovaj mamac je to da ima sitan rad i moze se daleko zabaciti!
Bboy OR DIE !!!

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by malabaracuda » 03 May 2013, 10:33

Neznam zašto ali me bboy strašno podsjeća na masterbih plitkoronca

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by DOX » 03 May 2013, 19:42

Danas su pale 4 manje stukice na DOX "bboy" 7 cm!!!

Image

Image

Image

Image
Bboy OR DIE !!!

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by rocko » 06 May 2013, 00:01

DOX, koliko vidim ove varalice nisu zavrsene nit finalizirane, farba je po donjim alkama, a i polozaj alki nije isti na svim, negdje vise, negdje manje izviruje .
Ljepljenje kljuna mnogo lose jer ti onako natalozeno ljepilo nekad moze srezati strunu.
Pod farbom se vide brazde i linije od struganja jer nije dovoljno ismigrlano finjakom, a takodje i samo farbanje bi moglo biti mnogo bolje, medjutim za pocetak nije lose, ako si pocetnik?
Takodje me buni ova tvoja uvodna recenica "Danas cu da vam itd.", jer ispade da niko nikada nije predstavio varalice?
Opet u drugom slucaju, ja ne vidjeh neesto tvoje da si do sad predstavio ranije pa da se kaze, evo "danas cu vam itd."
Druga stvar je skroz malo teksta o varalicama, ko ih pravi, kako su nastale, materijali, posto vidim kazes "proizvode se", a to se odma smatra serijskom proizvodnjom sto si dole i naveo, al me opet buni da neko ulazi u serijsku proizvodnju sa polugotovim i vizuelno losim proizvodom sto odma u startu stvara sumnju.
Trece, pricas u mnozini, navodis "Mi", a ko to vi?
Hoces reci da na ovome radi nekoliko ljudi ili firma? c:c
Meni ovo sve govori da si teski pocetnik, mozda i grijesim, ali to je samo moje misljenje i savjetujem ti da se konsultujes s nekim iskusnijim po svim pitanjima.
Lovnost je bitna, ali i nije presudna, izgled prodaje varalicu sto je analizama ustanovljeno da 65% ribica kupuje varke na izgled ako mu se oku dopadnu pa ne mora ni uloviti nista nit biti lovna i napricana, a takodje ima dosta i kolekcionara koji vole novi model da uvrste u zbirku, ali ako je dizajn i finalna zavrsnica losa, na to se mozes popiskiti.
Stuke? i tu da ti kazem da ja ovde nigdje ne vidim 4 stuke, cak sta vise 1 i 2 slika su iste ribe, sto na prvi pogled vidim, a trecu nisam ni analizirao jer mi je mrsko nakon ovog djecijeg uocavanja, a mozda je i ona ista!?

od malabaracuda » 03 Maj 2013, 11:33
Neznam zašto ali me bboy strašno podsjeća na masterbih plitkoronca

I sa ovim se slazem, nakon malo pretrage foruma uvidio sam da je ova bboy losa kopija Masterbih varalice, ali mi opet nije jasno zasto si se upravo ovdje (na masterbih forum) dosao reklamirati?
ukoliko ti ovo vidi neko od ovlasteni iz masterbih zbrisat ce zasigurno temu, a i treba jer nema smisla.
Od toliko foruma ti krenuo na onom ciji si proizvod kopirao ajmee no::

bb::B

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by rocko » 06 May 2013, 00:08

Pardon!
Odnosno, pokusao kopirati.

Nema ljutnje, samo ti dajem savjet, a ti shvati kako zelis. piv::

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by DOX » 06 May 2013, 19:54

Lepo zboris Rocko, fino bite bilo upoznat da vidim kakvog imas iskustva kada tako lepo zboris!
Bboy OR DIE !!!

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: DOX-varalice rucne izrade!

Post by rocko » 06 May 2013, 20:52

Po tvom odgovoru vidim da nemas nista kazati pametno i ocigledno potvrdjujes moje rijeci te se brines o mom znanju koje apsolutno nema veze sa ovom temom jer si ovde ti u pitanju pa se brini o tome.
Ne volim da se hvalim, ali cu ti samo reci da ga imam i vise nego dovoljno da ti napisem ovakav post dobronamjerne kritike.
Necu vise nista pisat, ja sam svoje rekao, a ti dobro mucni glavom da li ces radit kako treba ili kontra tome.

Post Reply

Return to “Vobleri”