Sistemi...

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin
Re: Sistemi...

Post by malabaracuda » 17 Feb 2012, 13:49

Jaoooo glava boli od svih tih sistema Z.: Kemija ili jednostavnost,pitanje je sad?.To je toliko informacija da se ZZ:: Svaka voda svoje nosi a na nama je da probamo.! buh::

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Sistemi...

Post by DOX » 18 Feb 2012, 02:53

Pozdrav kolege.

Dali je neko od vas pecao Sarana u dubljem talogu mulja?...Interesuje koji sistem ste koristili?

Bistro.
Bboy OR DIE !!!

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Sistemi...

Post by dedoš » 18 Feb 2012, 06:40

Ako idem u ribolov na bivše ribnjake tamo je večinom mulj od koljena pa i dublji.
Tražim mjesta gdje su platoi jer je tu dubina prosiječna 1,2 - 2 m, a dno je gotovo ravno. Tako da već postoje mjesta gdje se hrani riba, tu je taj mulj puno plići i dostarijedak, osijetiš markerom.
Kod nekog normalnog olova se zna desiti da poslje zabacivanja jedva izvadiš sistem koliko se zabio, pogotovo ako mašiš hranilište.
Ja zato koristim ovo olovo, gotovo da se ne zabija i lako se izdiže iz mulja. A podvez kao ovaj gore na slici, samo sa dužom dlakom.
Nadam se da sam ti pomogao, ja već dugo lovim u takvim uvijetima.

Image


:HH :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Sistemi...

Post by Limar » 18 Feb 2012, 09:28

DOX wrote:Pozdrav kolege.

Dali je neko od vas pecao Sarana u dubljem talogu mulja?...Interesuje koji sistem ste koristili?

Bistro.
Probavan Čodi rig na komercijali gde ima mulja preko kolena ali riba je ignorisala mamac,dok kad zabacis klasicno uzima mamce bez problema,verovatno je navikla da rovari po tom mulju kolko god zvucalo nama cudno!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Sistemi...

Post by RELJIC CARP » 18 Feb 2012, 11:27

Ja koristim klasican safety bolt sistem sa predvezom od 15 do 20 cm a kad je muljevito dno malo duzi predvez i olovo flat swivel pear ili kad su sprudovi da se nekotrlja i da ne propada kroz mulj jer je pljosnato jaoo:
Image

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Sistemi...

Post by Limar » 22 Feb 2012, 19:38


Sisten koji je primenjiv za pecanje u mulju :Dtt
Last edited by Limar on 22 Feb 2012, 19:47, edited 1 time in total.
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Sistemi...

Post by Andjelko » 22 Feb 2012, 19:42

znate koji je najbolji sistem,pa onaj sto nije pukao a izvukli ribu,vjerujte taj valja Z.:

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Sistemi...

Post by GRGA RI » 11 Mar 2012, 00:10

Tijekom svih godina ribolova i situacija koje su mi se dogodile, uvijek se pitam što bi mogao poboljšati, kako bi mi prezentacija mamca bila što savršenija.
Po meni, predvez je jedna jako bitna stvar i nam daje veću realizaciju grizeva.
Često se govori kako se većina grizeva zasniva na mamcu, boili, koja mora biti savršena, skupa, sa "najboljim komponentama" i slično.
Rijetko se govori o predvezu, kao tu je sve već poznato. Više se govori o kvalitetnoj boili za šarana.
Ne zamjeram tu tezu jer takva boila će dovući ribu na naše hranilište. Svi smo gledali filmiće ribolova šarana sa podvodnim kamerama.
Jako sam se iznenadio kada sam vidio kako te ribe uzimaju mamac, pa ga bez problema ispljunu zajedno sa udicom i odlaze neuhvaćeni.
Englezi, koliko znam, jako pridonose predvezu, a manje govore o samoj kvaliteti boile. Kod nas to nije slučaj jer se većina pripisuje kvaliteti mamca.
Znam da je ova tema vrlo diskutabilna i da će biti i ribiča koji će imati svoju teoriju.
Vode na kojima lovimo su različite i svi smo u istom problemu jer želimo što više grizeva. Zato i pišem o odnosu između mamca i predveza.
Osobno korstim kombi rig sa gamakacu udicom i malo shrink tube, a na albright čvoru komadić olovne paste kao uteg za kvalitetnije ubadanje u donju usnu ribe.
Znam da za potez ribe mora biti sve savršeno ali dvojbe uvijek postoje, pa recite svoje mišljenje.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Sistemi...

Post by Masterbih » 11 Mar 2012, 00:46

Evo i malo kompletnih saranskih filmova (Preko 20h materijala) sa podvodnim snimcima:


1.
DVD 1.

DVD 2.



2.
DVD 1.

DVD 2.



3.

DVD 1.

DVD 2.



4.
DVD 1.

DVD 2.



5.
DVD 1.

DVD 2.



6.

DVD 1.

DVD 2.

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Sistemi...

Post by borac » 11 Mar 2012, 06:03

Super filmići. Gledao SVE. Jako poučno i interesantno. Samo kad bi se mogao nači još i prijevod 2::u
Ali ih više nemam na kompu jer mi prije rikno HDD pa mi se sve obrisalo. Ali bi se dalo nabaviti.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”