Tehnike za lov Amura

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53
Tehnike za lov Amura

Post by Vladimir Obradovic » 19 Dec 2012, 08:09

A na sta Vi kolege ribolovci lovite amura?
Koje mamce i kakvi sistemi,da li na dubinski ili povrsinski metod?

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Tehnike za lov Amura

Post by Linear » 19 Dec 2012, 13:13

Gledajuci iz nekog mog iskustva amur mi se javljao na vise aroma a kad je rijec od MasterBiH boilama tu je obilato uzimao: Mapple Cream & Chocolate, Amino Fruit mix, Premium River, kao i boile napravljene u aromi Squid & Octopus - Jagoda od Premium Fish mixa. Ovoj zadnjoj Delci je svjedok tome. Njega su izvozali krezi::
Doduse moja iskustva su vezana za komercijalna jezera kada je u pitanju amur. Nikada na nekom divljem pa prema tome ne znam kako ga je tamo zainteresovala a vjerujem da ce se neko javiti da nam prica i o iskustvima sa divlje vode na MasterBiH boile.

Vladimire amur se uspjesno moze loviti i na dubini, i u sredini vode kao i na povrsini, mada ne znam da ga neko ciljano lovi samo na povrsini vode.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: Tehnike za lov Amura

Post by Vladimir Obradovic » 19 Dec 2012, 13:22

Hvala drug (linear),ali pazi moje iskustvo-korica hljeba,bez sredine,na kraju najlona SAMO udica,omotam najlon oko korice,unutra sakrijem udicu,bez olova,plovka...icega.Obzirom da su amuri daleko,uzmem mamac,otplivam,lagano spustim na povrsinu.Takav mamac pluta oko 30 minuta,rezultat- 2 amura ,jedan od 70 cm,drugi od 63 cm(ako se dobro sjecam duzina).Ono sto bih htio je da se "specijalizujem" za amura,naravno i sarana,dubinskom metom.Najteze mi je da "skontam" mjesto gdje se hrane(nije tamo gdje ih vidim da se "kupaju").Puno bi mi znacila pomoc vezana za karakteristike mjesta(mikrolokacije) na kojima vole da jedu

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Tehnike za lov Amura

Post by bdelitee » 19 Dec 2012, 13:50

odlican ti je sistem za lov Amura mada u letnjim mesecima narocito kasno predvece tako mozes dobiti i sarana.Evo ja samo da ti dodam malo neki savet kako da ne plivas nego sa obale da zabacujes.Uzmes neku cevcicu plasticnu i napravis neki kalup moze i obicna casa, rastopis secer i dok je tecan sipas u kalup kad se stegne spreman je za upotrebu.kroz cevku provuces najlon vezes sistem i mozes zabacivati.Secer ce se istopiti i ceo sistem ide na povrsinu.Sto se tice lokacije za Amura pretezno ga trazi uz obalu gde ima trave,trske ili nekog bilja, po pomeranju trske mozes videti dal je tu, predvece ga je lako locirati posto pliva ispod same povrsine i uvek ostavlja trag na povrsini.Ciljano sam dosta pecao Amura na Srebrenom Jezeru pa cemo jos pricati o ovoj temi
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tehnike za lov Amura

Post by Masterbih » 19 Dec 2012, 16:05

Pretezno ga lovim na dubinski sistem i boilama jer na njih u 90% slucajeva i pecam.
Istina probao sam i cisto povrsinski, kao i Zig-Rig (lov u razlicitim slojevima vode), ali u zadnje vrijeme izbjegavam taj sistem pecanja.
Nekako mi je dubinski najzanimljiviji..
Vladimir Obradovic wrote:A na sta Vi kolege ribolovci lovite amura?
Koje mamce i kakvi sistemi,da li na dubinski ili povrsinski metod?

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Tehnike za lov Amura

Post by prda » 19 Dec 2012, 18:36

mesto gde ga trebas traziti,uglavnom ga pecam skoro u samoj obali



User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Tehnike za lov Amura

Post by aha carp » 19 Dec 2012, 18:54

Vladimir Obradovic wrote:A na sta Vi kolege ribolovci lovite amura?
Koje mamce i kakvi sistemi,da li na dubinski ili povrsinski metod?
Probaj druže MasterBiH Premium fish boile ili gotov mix pa ćeš vidjeti kako ih/ga amuri vole 1::
Naravno dubinski sistem.
Pozz.

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: Tehnike za lov Amura

Post by Vladimir Obradovic » 20 Dec 2012, 07:15

Puno Vam hvala svima,a narocito za preporuku koje boile da koristim i ovaj KREATIVNI nacin sa secerom-svaka ti cast kolega,nikada mi to ne bi palo na pamet,super si se toga sjetio

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: Tehnike za lov Amura

Post by Vladimir Obradovic » 20 Dec 2012, 07:20

bdelitee wrote:odlican ti je sistem za lov Amura mada u letnjim mesecima narocito kasno predvece tako mozes dobiti i sarana.Evo ja samo da ti dodam malo neki savet kako da ne plivas nego sa obale da zabacujes.Uzmes neku cevcicu plasticnu i napravis neki kalup moze i obicna casa, rastopis secer i dok je tecan sipas u kalup kad se stegne spreman je za upotrebu.kroz cevku provuces najlon vezes sistem i mozes zabacivati.Secer ce se istopiti i ceo sistem ide na povrsinu.Sto se tice lokacije za Amura pretezno ga trazi uz obalu gde ima trave,trske ili nekog bilja, po pomeranju trske mozes videti dal je tu, predvece ga je lako locirati posto pliva ispod same povrsine i uvek ostavlja trag na povrsini.Ciljano sam dosta pecao Amura na Srebrenom Jezeru pa cemo jos pricati o ovoj temi


Na jezeru gdje pecam nema trske,ali se popnem visoko na obalu pa ih vizuelno lociram-vide se,narocito kad je mirna povrsina.Samo precesto mi se desava,da bi to bila slucajnost, da ga vidim kako ide ravno prema mamcu,nekad se cak i "ocese" o njega,ali ga ne uzme,da bi nakon se minut-dva vratio u pokupio neku od korica koje sam ostavio da bih ih primammio-odmah mi se digne kosa na glavi.Cak sam stavljao i vrlo tanke siluke(mislio sam da ih vide) ali se situacija ponavljala.Sta Vi mislite zasto se to desava?

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: Tehnike za lov Amura

Post by Vladimir Obradovic » 20 Dec 2012, 07:25

aha carp wrote:
Vladimir Obradovic wrote:A na sta Vi kolege ribolovci lovite amura?
Koje mamce i kakvi sistemi,da li na dubinski ili povrsinski metod?
Probaj druže MasterBiH Premium fish boile ili gotov mix pa ćeš vidjeti kako ih/ga amuri vole 1::
Naravno dubinski sistem.
Pozz.

Hvala,obavezno probavam na proljece.Zanima me jos jedno-ja u 99 posto slucajeva koristim sledeci sistem:glavna struna,na nju navucem suplje,klizece olovo ili otezanu hranilicu,pa suplju gumenu kuglicu(koja stiti cvor),pa vrtilicu(virblu),zatim podvez sa udicom(cvor bez cvora sa boilom na dlaci).Da li je to dobar sistem i kakav vi koristite?Jos jedno-duzina dlake?Da li ona zavisi od sastava dna(mulj,pijesak) i kako?Ja obicno vezem tako da je boila na oko 5 mm od udice,da li je to ispravno?

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”