Tehnike šaranolova sa orijentirima i slovima

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija
Tehnike šaranolova sa orijentirima i slovima

Post by carpier » 03 Feb 2013, 13:22

Pozdrav kolege...
Ponekad kad pecam dobijem od mlađih šaranaša kako i gde pronači ribu. Kao se orijentiram na vodi i uz vodu...evo pa da objasnim, nadam se da če biti kome uz pomoč...
Najlakši način pronači put ribe je ako pitate kolege koji su pecali ili tamo pecaju pre vas. Mali pozdrav i malo informacija nikada ne škodi. Tako čete saznati na šta riba radi i gdje se nalazi odnosno gde se kreče.
Image]
Ja osobno to radim ovako...uz napomenu da sa dvije palice skoro uvijek pecam na određenom spotu ali jedna ide na blef...van krmišta i sa sasvim drugom boilom sa kojim hranim i lovim. Znači X boila na X spot.
Sa crvenim X označeni su vam spotovi a sa strelicama kretanje ribe, time se zatvara što više mogučeg terena i riba težko promašuje ponuđenu hranu...
Image
Na ovo sliki izpod se vidi krmište, smjer postavljenih palica in sa plavom bojom označeni su orijentiri izvan vode, tako da znate ako ne lovite sa bojom gde vam je krmište i gde su vam u vodi postavljene udice sa boilama...Ako ste primjetili najlakši vam je način i ako ne pišete dnevnika ulova, da se vam sve nalazi u obliku slova...Ili su to slovo P, L, T, U, V, I....to sami najbolje znate kako čete jih postavljati na vodi i uz teren van vode.
Image
Ovako izgleda sa bojom, ali neki je nemaju ali neki ne želi sa njom pecati...
Image
I još jedna sa slovima i oznakama u vodi i sa orijentirima van vode...slovo V.
Image
Image
Slovo T
Image
Slova P i L....sa orijentirima van vode...
Image
Toliko malo nek vam je uz pomoč, uz sve to kao i uvijek treba paziti na pritisak, vjetar, mjesec, sunce, kišu....i to je to.
Najvažnije je- što više vremena provedenoga za vodom to više šansi za ulov. I uspijeh če doči kad tad...Pozdrav. U sledečom mjesecu... :HH
Image
Image
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Tehnike šaranolova sa orijentirima i slovima

Post by RELJIC CARP » 03 Feb 2013, 13:37

Svaka cast na lepom objasnjenju ovo ce biti veoma korisno svima nama ribolovcima :)
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tehnike šaranolova sa orijentirima i slovima

Post by Beli 059 » 04 Feb 2013, 12:52

Naravno sve je dlicno opisano ali ipak ima jos puno toga pre samog spoda ..sondiranje i pretraga dna ..a onda kako kolega reca postaviti spod i odluciti sa kojom varijantom pecati!!! bdr:

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Tehnike šaranolova sa orijentirima i slovima

Post by dedoš » 04 Feb 2013, 18:36

Da, ali nije svagdje dopušteno sondiranje. Nego se mora markerom ispitati teren, pa igra veliku ulogu koncentracija šaranske i ostale ribe. Zatim kakva i koliko ima prirodne hrane. Pa zavisno od toga odrediti količinu i svojstva spoda.
Pa sasvim je sigurno da sve to igra ulogu i koju tehniku odabrati kod lova.
Puno toga treba uzeti u obzir od konačnog kretanja u ribolov.
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Tehnike šaranolova sa orijentirima i slovima

Post by darko.glumac » 24 Mar 2015, 07:16

Odličan tekst,svaka čast - ali i ja sam pobornik teze da se prije ovih radnji - mora - odraditi još podosta stvari koje bi nam pomogle da ribolov bude uspješan.
- poznavanje vode - na kojoj lovimo - kakve i koliko ima ribe - zbog izbora mamca i partikla(spoda),zatim obavezno izmarkirati željene pozicije - pretražiti dno - moramo znati gdje i na čemu pecamo i naravno na kojoj dubini pecamo.tek tada - kada smo dobro upoznali pozicije na kojima lovimo - idemo u njihovo označavanje.Ja osobno koristim - klip - i jako sam zadovoljan takvim načinom ribolova -
jer je taj način po meni daleko najprecizniji.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”