Najloni

Moderator:Masterbih

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje
Re: Najloni

Post by borac » 05 Jan 2013, 17:02

Delboy wrote:Znaci da kupim kod kineza bilo koji najlon do .30... Extra... Koja sam ja budala bio i placao one skupe... Cccc samo se nadam da nece nigdje i ninasto da se nasloni i zapne...:)
Kod kineza kupuju samo oni NAJAČI. kl::

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Najloni

Post by GRGA RI » 05 Jan 2013, 22:21

Zadnje vrijeme sam naručivao sa E-baya. Cijene su odlične, npr. ovaj najlon dođe oko 19 US dolara.
12 lb mi se pokazao OK i zadovoljan sam sa njime. Općenito, po meni je najbitnije da je najlon svjež, odnosno da ne stoji dugo na skladištu.
Znalo mi se desiti da novi najlon od renomirane firme puca na trećini napisane deklaracije nosivosti.

Image


Ponekad su i neke kineske stvari OK, kao npr.
Za spod je super.

Image

mare072
Pocetnik
Pocetnik
Posts:9
Joined:12 Jan 2013, 21:39

Re: Najloni

Post by mare072 » 12 Jan 2013, 21:58

u bgd su stigli najloni xzoga uzeo sam 0.25 za fedeer i ne postoji nacin da ga na mokrom cvoru pokidas.najveca debljina je0.36 i mislim da trenutno nema boljeg najlona na trzistu.svi ovi najloni su igracke prema njemu.ja koristim za sarance fox warrior 033 i zadovoljan sam skroz,za daleke izbacaje odlican,a na drugoj spulmi imam sufix xelon 038 isto skroz dobarjak,mekan.sve su to igracke za xzogu verujte mi,uostalom videcete i sami.ovaj koji se meni svidja je crvene boje a ima i crn ali je krut i nije mekan

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Najloni

Post by Masterbih » 12 Jan 2013, 22:04

Probaj Daiwa Infinity Di::

Za xzoga nemogu nista kazem jer nisam probao, ali mi je drago da je kvalitetan najlon (barem ovako na prici), prve prilike cu da ga nabavim i testiram, a sto se tice Fox-a i najlona, to je jako lose nazalost..

User avatar
josip.p
Pocetnik
Pocetnik
Posts:9
Joined:12 Apr 2013, 10:42
Location:Sisak

Re: Najloni

Post by josip.p » 19 Apr 2013, 21:55

pozdrav ribolovci,
imam pitanjce vezano za nailone.
do sada sam koristio više vrsta nilona iliti struna i nekako sam najzadovoljniji bio sa sufix xl strong 0,35 te sa daiwa infinity ht.
u međuvremenu sam probao još neke strune sa kojima sam manje više bio zadovoljan ali ne do kraja.
Sada bih htio isprobati jedan od dva nailona koja do sada nisam niti sretao niti koristio, a možda netko zna više pa eto, molim za pomoć ili savjet.
ako netko zna više o slijedeća dva nailona molim za mišljenje.
Hvalaaaa

1. Trabucco long cast carp 0,32
2. Stroft 0,33
josip.p ecaroš, šaranaš, šaranoljubac, šaran......

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Najloni

Post by aha carp » 20 Apr 2013, 15:22

Koristio sam Awa shima reflector, pa onda Kkarp mimetic, sada Daiwa infinity.
Zadovoljan sam i sa Awa shimom i sa Kkarpom, nisam imao nešto susreta sa ribama +20 ali do 20 bez ikakvih problema sam izlazio na kraj, al bogami sa podvodnim preprekama nikako, muka dok to prekinem.
Daiwu nisam još ni probao pa....
Bistro.

User avatar
Xanadu
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:12 Jan 2012, 17:08
Location:Ljubljana Slovenija

Re: Najloni

Post by Xanadu » 22 Apr 2013, 18:42

http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=1868" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrav, ja koristimTrabucco-T-Force Pro Carp i zadovoljan sam. Dovoljno jak, otporan na školjke i jak na čvoru. Čak mi i cijena odgovara i za sada ne mijenjam za drugi. Preporuka Trabucco.
Bistro

User avatar
josip.p
Pocetnik
Pocetnik
Posts:9
Joined:12 Apr 2013, 10:42
Location:Sisak

Re: Najloni

Post by josip.p » 22 Apr 2013, 19:43

Hvala za odgovor.
I sam mislim da bih mogao uzeti spomenuti trabuuco pa da vidim.
Do sada sam koristio trabuccov fluoro karbon za predveze i bio sam jako zadovoljan, pa šta bude probat ću s njime.
još jednom hvala i lijep poozdrav :HH
josip.p ecaroš, šaranaš, šaranoljubac, šaran......

zajko
Keder
Keder
Posts:10
Joined:23 Apr 2013, 19:56
Location:Tuzla Bosna i Hercegovina

Re: Najloni

Post by zajko » 28 Apr 2013, 19:13

Fly and Carp Fishing wrote:Ja licno koristim Awa-shima reflector.
Awa-shima.jpg
Fantastican najlon. Prilagodzava se boji dna, dobro jak, nije skup, a dosta ga dodze na spuli. Ja licno prezadovoljan sa njim, a koristim 0,26 mm debljinu najlona.
ja sam isto par godina koristio ovaj najlon i imam samo rjeci hvale ,za razliku od mnogo skupljih najlona ,nijeimo niti jednu negativnu osobinu i sto je vrlo bitno za moj nacin pecanja izuzetno jak najlon i na cvoru gdje obicno najloni pucaju :Dtt

User avatar
Tona
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:13 Jan 2012, 12:52
Location:Zaprešić, Croatia

Re: Najloni

Post by Tona » 29 Apr 2013, 14:41

zajko wrote:
Fly and Carp Fishing wrote:Ja licno koristim Awa-shima reflector.
Awa-shima.jpg
Fantastican najlon. Prilagodzava se boji dna, dobro jak, nije skup, a dosta ga dodze na spuli. Ja licno prezadovoljan sa njim, a koristim 0,26 mm debljinu najlona.
ja sam isto par godina koristio ovaj najlon i imam samo rjeci hvale ,za razliku od mnogo skupljih najlona ,nijeimo niti jednu negativnu osobinu i sto je vrlo bitno za moj nacin pecanja izuzetno jak najlon i na cvoru gdje obicno najloni pucaju :Dtt
Mana mu je jedino to da je malo večeg promjera od deklariranog, inače skroz ok najlon! [superr]

Post Reply

Return to “Udice, Strune, Olova i sitni pribor”