Struna za spod

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Struna za spod

Post by Masterbih » 15 May 2015, 21:04

Odavno je poznato kako tanja struna moze biti idealna na spod stapu, ali pojedine se nisu bas nesto pokazale za spodiranje.
Prije sam koristio Berkley Whiplash i bila je sasvim ok, a jedina mana je bila to sto prikazani diametar-precnik nije bio tacan, skoro duplo su prikazivali tanje nego sto jest.
Morao si kupit npr. 0,08mm da bi u realnosti dobio stvarnih 0,14mm.
Sa novom generacijom struna, vidim da je i to rijeseno pa sam se odlucio probati novi Whiplash Crystal.
Stare strune su bile opasno izdrzljive i jake, a ova nova je jos jaca prilikom testova sto nam kazuje da je Berkley dobro poradio Whiplash strunama.
Na prvi utisak Crystal djeluje obecavajuce, veoma tanka i mekana struna, pod rukom idealna, kristalno bijele boje.

Image

Nemojte se zeznuti da kupite Blaze Orange (narandzaste boje) koji djeluje jako primamljivo i odlicna je boja, ali je ona namijenjena za morski ribolov i mnogo je kruta dok je ovaj Crystal puno meksi.

U narednim ribolovima cu probati Crystal i javiti utiske.
Na rolu je namotana na suho i sasvim je ok sjela, a dok se par puta zabaci i navlazi mislim da ce biti idealno i mnoooogo bolje od stare serije struna.

Image

Century Spodding Machine i Daiwa Emblem Spod su danas ociscene, uglanjcane i vape za isprobavanjem nove strune mhm::

Image

Javim uskoro nakon par tortura u ribolovima kako se pokazala strunica. ::]

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Struna za spod

Post by GRGA RI » 16 May 2015, 10:15

Za spod štap koristim već duže vrijeme Powerpro ili Spectra braid. 10 lb za osnovu i 45 lb za shock leader.
Mislim da takvu kombinacoju neću mjenjati dugo. ;-)

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Struna za spod

Post by tomoZG » 16 May 2015, 15:56

Ja kao i Grga koristim Spectra braid 0.18 za osnovnu,a za shock leader 0.30 spectru, i zaista nemam nikakvih primjedbi,a i cijenom je vrlo pristupačna
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Struna za spod

Post by Masterbih » 16 May 2015, 20:20

Power Pro je odlicna struna, ali ipak malo kruta.
Pogotovo je problem ako je rolna nafilovana do kraja tad zna da izleti vise strune i da se naprave umrseni cvorovi.
Takve stvari su mi se desavale i od tad trazim sto mekse strune za spod.

Post Reply

Return to “Udice, Strune, Olova i sitni pribor”