PVA

Moderator:Masterbih

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska
Re: PVA

Post by LunaTic » 14 Feb 2012, 13:01

Limar wrote:Da nebi proveravao na vodi i kuci jednostavno kupis brendiran PVA,jos nikad se nije desilo da se ne rastopi recimo Gardner mreza,Pelzer kese ili Prologic traka,ja recimo to koristim i ne vodim brigu jos i o tome!
Kolega može se to desiti i kod brendiranih firmi jer ima pva materijala za toplu i hladnu vodu... pa ako se koristi onaj za toplu vodu u hladnoj vodi desi se da se ne otopi i po par sati a samim time zbog toga možeš izgubiti ribu života Z.:

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: PVA

Post by Limar » 14 Feb 2012, 16:39

Toga nema,platis pa ne razmisljas!..nikad dosad nisam imao problema sa PVA....naveo sam konkretno brendove! Korda je fenomenalna ali cena me ubija tako da je ne kupujem a perfektna je!!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: PVA

Post by Daiwa » 14 Feb 2012, 18:25

Ja svoj ribolov nemogu ni zamisliti bez PVA i paleta , i strasno puno koristim PVA i to Gardnerov koji je po mom skromnom misljenu bolji od Korde najmanje duplo :Dtt opet kazem moje misljenje .
Kupujem ga u Danskoj po vrlo povoljnoj cejeni 20m u 38mm diametru za nekih 15€ , a trenutno u torbi imam sigurno 50tak metara tog PVA bdr: , a postavim sliku da se vidi o cemu se radi jer na pakovanju je bas oznaceno da je za sve sezone to jest za hladnu i toplu vodu :Dtt


Image

Uploaded with ImageShack.us

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: PVA

Post by Limar » 14 Feb 2012, 18:40

Upravo ta mrezica Daiwo,nema greske a sto je jako bitno ne cepa se kod punjenja kao jeftine verzije!pade mi na pamet da smo drugar i ja nakupovali Cormoranove PVA creva od po 5m u pakovanju,oko 260rsd bese a ume da posluzi!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: PVA

Post by bdelitee » 14 Feb 2012, 19:28

ovu gardnerovu koristim vise od 3 godine i nikad nije zatajila a koristim i Berove tube(crevo) cena je dobra a i nisu lose.kad hocu brze da tone izbusim na mnogo mesta a ako pecam u plicoj vodi ostavim neizbuseno tako da se na povrsini otopi i raspe pelete ili vec sta stavim polako.Ujedno je dobro za plicu vodu posto sistem lagano se spusti i ostane van mulja.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: PVA

Post by Beli 059 » 14 Feb 2012, 19:31

I ja je koristim jako dugo i extra je ,ali sam poceo ubacivati i ova tunele,za takmicenja ipak su jeftinija mnogo,pa ih ubacujem u toku noci a dnevno pecanje sa mrezicom...to je neko moje iskustvo...

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: PVA

Post by bdelitee » 14 Feb 2012, 19:39

Da kolega upravo tako je i kod mene, tunele koristim samo radi cene jer trosim otprilike 30-40m za jedno takmicenje Inace dok su bila sretnija vremena samo mrezica.Mozda gresim ali mi se cini da sa mrezicom ipak bolje se plasira, mozda je to i samo u mojoj glavi kao opravdanje za losije pecanje.Neznam ali trenutno se vise postuje novcanik nego neka iskustva.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: PVA

Post by Beli 059 » 14 Feb 2012, 20:17

bdelitee wrote:Da kolega upravo tako je i kod mene, tunele koristim samo radi cene jer trosim otprilike 30-40m za jedno takmicenje Inace dok su bila sretnija vremena samo mrezica.Mozda gresim ali mi se cini da sa mrezicom ipak bolje se plasira, mozda je to i samo u mojoj glavi kao opravdanje za losije pecanje.Neznam ali trenutno se vise postuje novcanik nego neka iskustva.

Nazalost :)

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: PVA

Post by Limar » 14 Feb 2012, 20:48

Jedna sugestija ako moze za odgovorno lice,mogla bi tema da se baci na mesto,ne u BOILAMA da stoji..
Last edited by Masterbih on 14 Feb 2012, 21:07, edited 1 time in total.
Reason: Sredjeno
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Carp lover
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:10 Nov 2012, 21:22
Location:BiH,Zenica

Re: PVA

Post by Carp lover » 26 Nov 2012, 20:32

Gdje i po kojoj cijeni se moze nabaviti ova PVA mrezica ?
C&R

Post Reply

Return to “Udice, Strune, Olova i sitni pribor”