Lead core

Moderator:Masterbih

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43
Re: Lead core

Post by Sanadac5 » 30 Jan 2012, 11:59

da razgranicimo pojam Shock Leader i Snack Leader!
Shock-se stavlja kako bi amortizovao opterecenje pri zabacaju velikog tereta, a moze biti da je ;; najlon ,amnezija ,upredenica ..itd.
Snack- koristi za ekstremna pecanja,a to su;,krsevima ,gde ima panjeva ,lomu ,gde ima puno trave,veliki sprudovi skoljke ...itd.

User avatar
nyko_10
Ribarcina
Ribarcina
Posts:327
Joined:16 Jan 2012, 17:40
Location:Našice

Re: Lead core

Post by nyko_10 » 30 Jan 2012, 12:24

Limar wrote:Nikad mi nije bilo do kraja jasno upotreba lid-kora,kako to prati konfiguraciju dna kad je pravo ko strela posle zabacaja?Misljenja sam da upotrebom istog treba pecati s opustenim najlonima da bi se kolko-tolko smanjio pritisak na olovnu zicu da bi se otpustila,ako se ne varam?A sto se tice njegove upotrebe protiv presecanja najlona o peraja,apsurd po meni,cemu onda sluze shok predveti i silikon?Nemojte da se neko nadje prozvan,voleo bi samo da mi neko pojasni kako koristi lid-kor i kojom opremom?
Osnova funkcija lead cora je da postavi sistem na dno (u dužini u kojoj je odrezan, nitko nije rekao se on prilagođava uvjetima dna nego znači samo da poravna sistem uz dno zbog olova koje ima u sebi).
Image

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Lead core

Post by Limar » 30 Jan 2012, 13:05

Upravo to me zanima,kazes poravnava sistem na dno,a sta ako je dole neravno,grbavo da kazem ili ako ima neka sitna grancica koja daje taman takav otpor da olovo nemoze da padne?a preko svega toga velika vecina ribolovaca peca sa maksimalno zategnutim najlonima tako da automatski zatezes i odizes od dna pod uglom taj lead-core..
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Lead core

Post by Fly and Carp Fishing » 30 Jan 2012, 13:26

Druze. Voda nikad ne miruje 100% nigdje. Uvjek takodzer ima i malo vjetra, ili povjetarca kako vec ko kaze koji pomjera najlon lijevo ili desno. Pri svakom tom pomjeranju lead core omogucava sistemu da propadne sto bolje na dno. Samim cimanjem lijevo i desno lead core bolje ulijeze na dno pa cak i ako je mala grancica ispod njega moze se desiti da spadne sa nje, dok sam najlon ili silikonska cjevcica ostaju iznad dna. Kad otpustimo najlon radi ustimavanja swingera na daljini zabacaja od preko 50 m lead core automatski svojom tezinom obara sistem i to mu nepravi veliko zategnuce.
Pozzz...
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Lead core

Post by carpier » 30 Jan 2012, 14:18

Sve što piše o lead coru je tačno...ali i ako riba uleti u neku travu ili neko grmlje sa lead corom imaš više šansi da to presečeš i riba se ne gubi...i jako dobro je ako ga upotrebljavaš u kobminaciji sa back leaderjem jer ga imaš onda stvarno na dnu i nije bitno da li dno je ravno ili ne...i najloni mogu biti opušteni...Olovo kači ribu a udica je ubode...zato je dobro pecati sa malo težim olovom, da se riba dobro zakači.
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
nyko_10
Ribarcina
Ribarcina
Posts:327
Joined:16 Jan 2012, 17:40
Location:Našice

Re: Lead core

Post by nyko_10 » 30 Jan 2012, 16:27

Limar wrote:Upravo to me zanima,kazes poravnava sistem na dno,a sta ako je dole neravno,grbavo da kazem ili ako ima neka sitna grancica koja daje taman takav otpor da olovo nemoze da padne?a preko svega toga velika vecina ribolovaca peca sa maksimalno zategnutim najlonima tako da automatski zatezes i odizes od dna pod uglom taj lead-core..
To sve zavisi o daljini na kojoj se peca, hoce se lead core dici sa dna pod kutom ili ne...
Last edited by nyko_10 on 30 Jan 2012, 18:44, edited 1 time in total.
Image

User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska

Re: Lead core

Post by ledeni » 30 Jan 2012, 18:14

Bravo Nikice F::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Lead core

Post by Limar » 30 Jan 2012, 18:37

Hehehe,da nebude zabune,vrlo dobro znam sta je lead-core i imam ga u svojoj kutiji ali bi voleo da mi objasnite u praksi kako vam radi! X puta sam dosad video kojekakve primene istog a to nema veze s mozgom,par puta sam upecao ribu na Crnom viru sa sve udicom i lead-korom pa sam zakljucio da je to samo stvar pomodarstva,kod mene u Pazovi se to kaze pozeraj...
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Lead core

Post by Beli 059 » 19 Feb 2012, 02:35

Koristim ga kada pecam u ekstremnim uslovima izmedju granja ,lokvanja itd..svi znamo kakvi su to otezani uslovi i tad njegova funkcija dolazi do izrazaja,ono sto je jako bitno jeste nacin i prezentacija lead cora,kao i njegovo spajanje sa osnovnim najlonom...na komercijalam ga nepreporucujem nikom



Dobro je pogledati ovaj prilog....

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Lead core

Post by Delboy » 19 Feb 2012, 06:24

@Beli, druze sto ga ne preporucujes na komercijalama?

Post Reply

Return to “Udice, Strune, Olova i sitni pribor”