Lead core

Moderator:Masterbih

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija
Re: Lead core

Post by dedoš » 19 Feb 2012, 06:47

Koristim ga uvijek, jer na svakoj vodi ima nešto zbog ćega ga je dobro koristiti.

:Dtt
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
carp-ug
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:12 Jan 2012, 18:46
Location:Ugljevik
Contact:

Re: Lead core

Post by carp-ug » 19 Feb 2012, 09:09

takodje uvjek ga koristim 100cm 35 lb
C.A.

User avatar
manci
Keder
Keder
Posts:23
Joined:08 Feb 2012, 16:49

Re: Lead core

Post by manci » 19 Feb 2012, 12:08

koristim ga samo u granju,za travu i lopoč nije dobar jer je predebeo,inače ga ne koristim.

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Lead core

Post by LunaTic » 19 Feb 2012, 12:27

Čitajući ove 3 stranice primjetio sam da dosta ljudi piše da lead core potopi cjelokupni sistem na dno... To se naravno desi samo ako NE lovite jako zategnutim najlonima, u protivnom je lead core našpana kao sajla.. I sam sam bio toga razmišljanja dok nisam to vidio svojim očima.. taj sam problem riješio jednom turpilom od 10g iza lead cora (nešto kao back lead)... Također je netko spomenuo da leda core koristi iz tog razloga da bi zaštitio sistem od šaranovih "pila", ali isti taj lead core također dosta ošteti ribe..

Da se vratim na temu: Koristim lead core u duljini od 40-80cm na vodama gdje su šodrani sprudovi, velika populacija školjaka, podvodne prepreke (tipa ostatci trske, rogoza, lokvanja, lopoča)..
:HH

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Lead core

Post by GogoRush » 19 Feb 2012, 12:55

U šaranskom ribolovu Leadcore zamjenjuje tubu koja inaće sprijećava zapetljavanje predveza i osnovne niti, a može se koristiti i za izradu predveza u kombinaciji s upredenicom. Sastoji se od vanjskog omotaća i olovne niti. Vanjski sloj je napravljen kao jedna vrsta upredenice. Koristi se na vodama obraslom travom i tamo gdje ima školjki. Ja osobno koristim svugdje. Može se koristiti kod svih vrsta sistema: "in line", "safeti" i "helikopter" montaža. Za mene je to bolja prezentacija cijelog sistema i prednost je brže sastavljanje pribora (izmjena), tj. nije potrebno uvlaćiti najlon kroz tanku cijevčicu tj. tubu. Svi moji sistemi su na Leadcoru i koristim ih i na komercijali (svugdje).
Na poćetku sam koristio Quantum, a sada imam NASH od 35lb. Imam napravljenih više od 10-ak komada tako da po potrebi mogu promijeniti i cijeli sistem u tren oka.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Lead core

Post by Beli 059 » 19 Feb 2012, 16:59

Delboy wrote:@Beli, druze sto ga ne preporucujes na komercijalama?
POa vidi mozda je ti i moja neka sujeta ali,imao sam iskustva da mi se riba omota oko ostataka najlona,koji su opet namotani na nemotanina neki najlon i kad leadcore sveti sveze e to je muka....a to me toliko izludi..uf Z.: Z.: Z.:

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Lead core

Post by Delboy » 19 Feb 2012, 18:45

Beli 059 wrote:
Delboy wrote:@Beli, druze sto ga ne preporucujes na komercijalama?
POa vidi mozda je ti i moja neka sujeta ali,imao sam iskustva da mi se riba omota oko ostataka najlona,koji su opet namotani na nemotanina neki najlon i kad leadcore sveti sveze e to je muka....a to me toliko izludi..uf Z.: Z.: Z.:


uuuu breeee nista ja neskontah..... hajde mislio sam da je neki drugi razlog... hahahahhah

Post Reply

Return to “Udice, Strune, Olova i sitni pribor”