Shock Leader

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA
Shock Leader

Post by GRGA RI » 08 Mar 2012, 22:57

U mom slučaju, sock leader je obavezan na Triblju. Na tom jezeru često treba loviti daljine preko 100 m.
Naravno da se na početku kampanje pokuša uloviti ribu što bliže, sve do dometa PVA vrećica i slično.
Ali kada nema rezultata, mora se potegnuti teška artiljerija. Takve daljine zahtjevaju tanje najlone (0.25 - 0.28) a sa time i shock leader.
Pokušao sam zabacivati na shock leader monofil 0.45. Bilo je OK dok nisam probao upredenicu. Špaga se ne rasteže i samim time daje puno bolje rezultate od bilo kojeg monofila.
Koristio sam power pro braid 30 lb i sve je OK. Sve do dva dana jačeg raketiranja. Pod time smatram dnevno 50-tak izbačaja raketa ugo 19.
Nebrojeno puta sam se uvjerio da treći dan taj shock leader od 30 lb puca zbog opterećenja.
Ove sezone pojačavam shock leader uz prijekorne poglede kolega, jer oni govore da mi to nije potrebno jer se to njima ne dešava i oni nemaju takve probleme.
Fora je sljedeća da kod izbačaja lovnog štapa mi nikad nije pukao power pro leader od 30 lb.
Što vi koristite za slične situacije i koje su vaša iskustva?
Bistro!

User avatar
lisica
Ribolovac
Ribolovac
Posts:144
Joined:12 Jan 2012, 23:15
Location:Kikinda

Re: Shock Leader

Post by lisica » 08 Mar 2012, 23:15

evo ovako iz iskustva pisem,
treci dan , sto ga spomenu, svasta se desava,
riba mi obavezno vec usla u hranu, a kidanja svaki cas.
znam sad da moram da: promenim Shok na svakih 50 ( ugo 19 ),
udice posle svakog amura
osnopvni najlon 15m i na kanalu

promeniti i proveriti sve pre svakog novog zabacaja
jer ona riba sto nam otpadne, mozda je bas to ta riba zivata,
i ko zna da li ce biti druga prilika

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Shock Leader

Post by carpier » 09 Mar 2012, 03:24

Ja upotrebljavam 0.30 shock leader in nikada mi nije pucao...i razvlačim i pecam sa obale čak i preko 150m, jedini problem su čvorovi! Jer jih ošteti sunce, voda, vjetar...pa tamo mogu da pucaju...kada vidim, da nije ok, da ja nisam siguran u njega, promjenim i to je to...ali je i istina da imam vrlo mekane palice pa kada zabacim...divota! :.D
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Shock Leader

Post by dedoš » 09 Mar 2012, 04:54

Na gdje ja idem u ribolovisto često se mora loviti na sto i preko. Tako da isto koristim shock leader.
Najčešće koristim 0, 25 na štapovima za lov, a na štapu s raketom 19-ka 0,30.
Nije mi pucalo,još dosta koristim deblji najlon 0,40 sneck leader, na štapovima za lov.
Jer mi se pokazao bolja solucija za granje i ponjeve, nego shock leader.
Manje se melja i izgleda da bolje podnosi trenja .
Shock leader kupujem u metrima po potrebi, ali samo sam jednom našao za kupiti pravi shock leader.
Taj mi je trajao na štapu s raketom čitavu sezonu,i onda sam vidio da je iščijan pa sam ga sam skinuo i zamjenio.
Više tako nešto ne mogu naći
Ali evo to su moja iskustva s shock leaderom.
:Dtt
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

ribar
Keder
Keder
Posts:17
Joined:29 Feb 2012, 15:22
Location:Lipovljani,HR

Re: Shock Leader

Post by ribar » 09 Mar 2012, 07:53

Pozdrav!
Takvi slučajevi mi se nisu desili nikad .Valjda sam koristio i potrefio dobre upredenice.
Za shok leader na spodu sam koristio ove upredenice:
Shimano Antares 0.22
Cormoran Corastrong 0.22
Prije par dana sam kupio Fox Exocet Distance Spod and Marker Braid 0.18.Jedva čekam da je isprobam de::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Shock Leader

Post by Limar » 09 Mar 2012, 10:06

Za sok predvez koristim Energteam strunu 0.20 zute boje,bezobrazno dobra struna c:c
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Post Reply

Return to “Udice, Strune, Olova i sitni pribor”