Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Svi noviteti na jednom mjestu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by Masterbih » 01 Dec 2013, 22:34

Prenosim vam u cjelosti reportazu kolege Duska (Duleta) tokom testiranja kobri:

Proslu zimu Trol i ja smo pricali o karbonskim kobrama.
Imao sam samo susret sa Daiwinim ali nisam ih mogao nabaviti.
Trol je nasao jednu za prihvatljivih 100€ na internetu ali nije je nigdje bilo na stanju niti se mogla naruciti u dogledno vrijeme.
Radilo se o ACECarp"Velocity Carbon Throwing Stick.
Image

Trazeci dalje nailazim na jedan oglas iz Münchena.
Misleci da se radi o nekom tko ih ovdje pravi uspostavljam kontakt i saznajem da se radi o karbonskim kobrama iz Rumunjske.
Sve su prodane ali mi daje broj u Rumunjskoj.
Nazovem i tamo ilik mi objasnjava da mi moze poslati autobusom ali nema momentalno veceg promjera.
Za trola odgovara i manji promjer ali ja trebam za 24mm boile.
U medjuvremenu mi dolaze prijatelji sa Pelagiceva i spominju karbonske kobre iz Srbije.
Raspitujuci se dalje saznajem da su imale vezu sa rumunjskim ali sad se prave i u Srbiji i nesto su bolje kvalitete nego rumunjske.
Nazivam Perajicu da li mi moze pomoci i uskoro dobijam dva primjerka.
Veceg i manjeg promjera. Cijena je sasvim solidna u usporedbi sa drugima poznatijim firmama.
Skroz sam zadovoljan ali ipak ponekad pogledam na internetu i kobre i nalijecem na Century Stealth Carbon Throwing Sticks.
Znajuci da je Boris vlasnik Masterbiha i njihov zastupnik nazivam ga i dogovaramo se da posudim jedan primjerak za testiranje.
Da ne bi bilo samo moje misljenje o ovim kobrama zamolio sam i par prijatelja da testiraju.
Century je skoro tri puta skuplji od Coye. Zanimalo me i da li je tri puta bolji.
Na prvi pogled iste ali ako se malo detaljnije pogleda vidi se ipak bolja zavrsna obrada na Centuryu.
Unutrasnjost Centurya je gladja tako da je i tisa.
Isto tako Century nema tenisku traku i tu je isto dobila par ustedjenih grama.
Kad se uzme u ruke prvi je osjecaj da se klize ali nakon par trenutaka nema problema i sjedi u ruci kao zalijepita.
Image

Iako je Coya par grama teza nema tu nikakve vece razlike u bacanju sto se tice zglobova i zamaranja.
Kobre su stvarno lagane.
Coya je zbog tih par grama i tvrdja za razliku od Centurya koja malo i “dise”.
Mozda ce se nekom ovo uciniti kao pretjerivanje ali kad se radi o tolikim novcima onda gledamo i sitnice.
Image

Sitnica je mozda i razlika u futrolama ali je bar pravedna.
Century ima daleko bolju.
Dobro, koliko novaca toliko i muzike ali i 60€ za Coyu nije malo .
Mozda bi bilo bolje da kosta i 65€ pa da ima kvalitetniju futrolu.
Znam da vecinu zanimaju daljine ali nitko od prijatelja nije bio inpresioniran s time.
Prosjecno se bacalo 10-15 m dalje. Svi su zapravo bili odusevljeni tezinom kobri i neumaranjem.
Jos jedna dobra prednost u odnosu na „obicne“ kobre je bacanje boili manjeg promjera.
Lete dalje. Tko je probao bacati sa Fox Rengerom 30 boile promjer 18 ili 16mm nije sigurno bio odusevljen daljinama i preciznoscu.
Sa karbonskim kobrama je skoro svejedno koji promjer boili se uzima.
Mi smo testirali 24mm, 20mm i 16mm boile
. Image
Mozda jedina mana i Coyai i Centuryu je pucanje meksih boili.
Naime zbog lakoce dolazi automatski do veceg ubrzanja kobre kod izbacaja.
Ako par izgubljeni metara nije problem (stvarno par metera ne vise) moze se lijepo iz zgloba bacati a da i mekse boile ne pucajau.
Naravno i malo vlazenje kobri.
Stvar tehnike ali malo vjezbe i ide to.
Zamolio sam prijatelje da ocijene sa zvijezdicama od jedne do pet obadva proizvoda i naglase sta ih posebno smeta ili odusevljava.

Sajo
Image
Image
Coya ****
Century *****
Century mu je bolje legla ali zamjera joj i previsoku cijenu. Nabavit ce ipak Coyu

Mark
Image
Image

Coya *****
Century ****
Zavrsna obrada mu se nije svidjela od Coyae ali smatra ju boljim proizvodom. Century mu je malo premekana.

Damir
Image
Image

Coya *****
Century *****
Ne vidi neku znacajniju razliku. Volio bi probati model za dvije ruke.

Thomas
Image
Image

Coya ***
Century ****
Thomas je misljenja da kobre nisu lose ali toliko novaca bas ne zeli izdati. Kobru kojoj je smanjio tezinu buseci je smatra za njegove potrebe dovoljnom.

Boris
Image
Image

Coya *****
Century *****
Boris je naglasio da nije bas neki bacac i da su mu obadvije kobre dobre. Malo diplomatski jer je trgovac ali imam dojam da mu se ipak vise svidja Century.

Ja osobno bih na kraju rekao da je mozda Century za dlaku bolja, ali sigurno nije tri puta koliko je razlika u cijeni.
Naravno da sve ima svoju cijenu i ako zelimo proizvod koji se nece bas cesto sresti u rukama drugih saranasa a zelimo mozda naglasiti i svoj status onda cemo i izdvojiti 140 £.
Svatko mora za sebe znati sto hoce i moze ali svi ce imati zadovoljstvo s ovim kobrama ako ih nabave i ne vjerujem da bi se ikad vratili na stare.
Image

Pozdrav i zategnute strune svima.

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by borac » 02 Dec 2013, 08:59

Zanimljiva i korisna reportaza. 2::u
A sad pitanje za sve clanove.
Gdje se moze u HR kupiti Coya? Ili dal neko moze iz Srbije ili Bosne da mi posalje?

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by Beli 059 » 02 Dec 2013, 10:25

Lepa reportaza pa ko voli nek izvoli i sam odluci...!!

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by tomoZG » 02 Dec 2013, 10:49

Izvanredna stvar pogotovo ko puno hrani s kobrom i svakako isplativa investicija makar ovo u jeftinijoj varijanti(coya) jer realno gledajući century je ipak za naše mogućnosti malo previše,mislim da ima još nekoliko proizvođača koji također imaju u svojoj ponudi carbonske kobre (mislim da je prologic i ima još netko al se namogu sjetit tko)šteta što nisu i njih uzeli na testiranje.
Image

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by Delboy » 02 Dec 2013, 12:39

Svaka cast na reportazi. Extra proizvodi, a mora se znati da se i ime dosta placa pa prema tome i razlika u cijeni...

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by dedoš » 02 Dec 2013, 19:03

Svaka čast na reportaži, korisna i upoznali smo se s nećim što se rijetko kod nas može vidjeti.
Kod mene u Slavoniji nema ni jedne u ponudi u prodavnicama.
A i da ima malo ljudi bi kupilo ako je 140 €, za bcoyu još možda i da ako je 60 €.
Ali oni koji dosta kobraju znaju šta znači imati dobru kobru.
:HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by tomoZG » 02 Dec 2013, 19:52

Mislim da oni koji dosta kobraju će bez razmišljanja si priuštit bar ovu coya jer kad krenu upale i bolovi od kobranja na mjestima na kojima nisi ni znao da te ima šta boljet i da si tjedan dana ko invalid van pogona dao bi pare odma.To sam ove godine prošo,kad sam nadobudno odjednom iskobro 3-4 kg boili na kojih 80-90m (u dva sata) od krvavih žuljeva ,bolova u podlaktici da sutradan nisam mogo ni žlicu prinjet do usta,bolova u ramenima ,lopatici i rebrima koja su me boljela pri udisanju i tako jedno tjedan dana
PRIJATELJSKI SAVJET SVIMA
ne zaletavajte se sa kobrom za veće količine boila ukoliko niste u formi , jer ćete završit na bolovanju
Image

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by DucicM » 03 Dec 2013, 09:24

Ja sam ove godine bacio sveukupno mozda 100injak raketa, sve ostalo kobrom odradjeno.A ako se uzme u obzir da za trodnevno pecanje trosim izmedju 15-20 kila boila onda je vise no ocigledno da trebam dobru kobru.
Dosad sam koristio uglavnom eazi stik od Korde i godisnje lomio po dvije tri, jedino ove godine sam uspio sa jednom da izguram citavu sezonu.I na zadnjem pecanju puce ko od stakla da je.
Naredne godine kupujem Coyu, i mislim da je to neka gornja granica koja se moze izdvojiti za kobru.
Century je dobra firma, svaka cast i za kvalitet i sve ali 180 evra za kobru je bas sisanje naivnih budala.
Za njihov stap cu uvijek dati koliko god da kosta jer vrijedi ali kobra ne vrijedi toliko i ne moze me niko ubijediti u suprotno.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by Masterbih » 04 Dec 2013, 21:28

Mnogo je, slazem se, ali uvijek ima ono "ali".
Nekome nije bitno tih 10-15 metara dalje, priguseniji zvuk tokom kobranja, kvalitetniji materijal s vana i unutra pogotovo, smanjeno pucanje boila, ljepsa izrada, tezina same kobre, preciznost itd. itd.
A na kraju i samo ime Century jer ima dosta kolega koji vole da imaju nesto sto svako nema, a pogotovo ako se radi o nekoj poznatoj marki.
Sve su to neke sitnice koje mnogo znace, ali i mnogo kostaju pa ko moze da si priusti sigurno nece pogrijesiti.
Jeftinija alternativa postoji uvijek, kao sto su Coya kobre.
U ovom sportu je sve postalo skupo, a jedno drugo vuce krezi::

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Karbonske kobre (Kobra protiv kobre)

Post by DucicM » 05 Dec 2013, 07:16

Masterbih wrote:Mnogo je, slazem se, ali uvijek ima ono "ali".
Nekome nije bitno tih 10-15 metara dalje, priguseniji zvuk tokom kobranja, kvalitetniji materijal s vana i unutra pogotovo, smanjeno pucanje boila, ljepsa izrada, tezina same kobre, preciznost itd. itd.
A na kraju i samo ime Century jer ima dosta kolega koji vole da imaju nesto sto svako nema, a pogotovo ako se radi o nekoj poznatoj marki.
Sve su to neke sitnice koje mnogo znace, ali i mnogo kostaju pa ko moze da si priusti sigurno nece pogrijesiti.
Jeftinija alternativa postoji uvijek, kao sto su Coya kobre.
U ovom sportu je sve postalo skupo, a jedno drugo vuce krezi::
Sve se manje vise slazem sa tobom ali mislim da je ovo podebljano glavni razlog kupovine ovakvih stvari.
Ima ljudi koji koji voze rolls roys iako BMW recimo zavrsava posao, ali ti ljudi vole da dokazuju svoj materijalni status.
Sto je OK i nemam nista protiv toga.
Jedino sto imam protiv je kad se dokazuje sirokim narodnim masama kako bez tih skupih proizvoda "nema zivota"(ovo se ne odnosi na tebe Borise, pricam generalno za marketing industriju) kao da pecanje prije toga nije postojalo i sve sto smo radili radili smo pogresno i pogresnim "alatima".
E pa prc Milojko!

Post Reply

Return to “Noviteti”