Byron VS Delkim

Svi noviteti na jednom mjestu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
žile
Napredan clan
Napredan clan
Posts:44
Joined:13 Jan 2012, 08:27
Location:Bjelovar - Hrvatska
Byron VS Delkim

Post by žile » 05 Feb 2015, 13:26

Pošto dosta dugo nisam bio aktivan što se tiče pisanja tu na forumu, evo da otvorim novu temu Hand made svojih uradaka.
Radujem se povratku na forum i aktivnom sudjelovanju na njemu.


Nedavno sam na poklon dobio od prijatelja 3 komada Byron Svinger/Hengera, kopija Delkimovog Duocrab-a.
Pošto je ta kopija pristojno odrađena, (u odnosu na cijenu) ali ima nekih detalja koji se meni nisu sviđali, odlučio sam napraviti mali Make over.
Sva sreća da imam prijatelja koji radi u tvornici koja se bavi izradom federa i opruga. Podmićen sa dvije pive, pristao mi je napraviti 1 metar feder bužira od inox žice. Riječ je o vrlo mekanom i savitljivom federu.
Malo dobre volje, dobra ideja, lemilica i još nekih par sitnica i rezultat je tu.

Ovako u originalu izgleda Byron svinger/henger.
Image

Prvo sam morao originalni svinger skroz rastaviti kako bih počeo sa radom.
Image

Feder - bužir od inox žice
Image

2.5mm Mono Audio Male Plug Jack - kupljen preko Ebay-a (20 kom/2,5 €)
Image

Feder-bužir navučen u Jack ( nepotrebno ljepljenje jer drži savršeno)
Image

Dio svingera koji se razvlači i na koji se šarafi svjetleći dio hengera. (ja sam taj dio zalijepio dvo-komponentnim ljepilom)
Nema potrebe za razvlačenjem, pa sam ga fiksirao. Prije je graničnik bio komad špage koji sam skroz maknuo jer je sada nepotreban.
Image

Prije lemljenja žica sa konektorima u jack-u, provjeriti polove. Najbolje uštekati jack u indikator i isprobati polove dok indikator radi, jer nema svaki indikator jednak izlaz + - )
Image

Bužir navučen na žicu hengera. Nije loše dodatno silikonom zaštiti ulaz žice u glavu hengera. Ja sam koristio posebno ljepilo-silikon za plastiku.
Image

I na kraju konačan rezultat malo ideje i dobre volje.
Image

Netko će reći, bolje je odmah kupiti original Delkimove, ali ja se volim igrati s takvim stvarima pa mi to predstavlja gušt. Iako već imam Fox euro svingere i Nash Back bittere, ovi su mi postali sada vrlo dragi i mislim da će biti moj izbor za 2015. godinu.

Nekomu je izgled nebitan detalj, ali ima sigurno onih kojima će se ovo svidjeti.
Stoga će mi biti drago ako sam nekomu dao ideju.
Pošto su ti svinger/hengeri dosta jeftini (cca 100 kn/kom u Hr), isplati se poigrati sa njima.

:HH piv::
Catch & Release

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Byron VS Delkim

Post by GRGA RI » 05 Feb 2015, 17:49

Svaka čast majstore. Ti čega god se dohvatiš, napraviš super. [superr]

Post Reply

Return to “Noviteti”