Spomb - Tuning

Svi noviteti na jednom mjestu..

Moderator:Masterbih

User avatar
žile
Napredan clan
Napredan clan
Posts:44
Joined:13 Jan 2012, 08:27
Location:Bjelovar - Hrvatska
Spomb - Tuning

Post by žile » 14 Sep 2012, 12:08

Po meni, jedan od ponajboljih stvari koja je izašla na tržištu, a to je spomb. Odlična stvar, samo jedna mala mana, a to je sporo punjenje iste.
Već duže vrijeme razmišljam kako da si olakšam punjenje spomba i ovih dana sam se odlučio poigrati s tim.
Sve je počelo ovako!

Image

Obilježavanje prije piljenja!
Image

Sva sreća da sam u školi bio odličan iz tehničkog, pa sam sačuvao pilu.
Image

Evo kako to izgleda nakon piljenja!
Image
Image

U željeznariji sam uspio pronaći jako male i lagane nehrđajuće pantove i inox šarafiće.
Image

Mislim da mu aerodinamičke sposobnosti nisam pretjerano narušio, jer je sve jako malo i lagano.
Prvo sam probao s ljepljenjem, ali se ispostavilo da to i nije neko trajno riješenje. Ovako je savršeno čvrsto.

Kako sam po prirodi picajzla što se estetike tiče, poklopac sam presvukao karbonskom naljepnicom, pa to sve na kraju ovako izgleda.
Image
Image

Pošto već na tržištu postoji jedan takav proizvod pod nazivom RED MAMMA, neka onda ovo bude WHITE DADDY! hihi::
Catch & Release

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Spomb - Tuning

Post by borac » 14 Sep 2012, 21:24

Halo pajdo. Daj i meni jednoga nafriziraj. ihii:: ihii:: piv:: piv::
Pa se čujemo kad bude gotov.

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Spomb - Tuning

Post by dedoš » 15 Sep 2012, 04:09

Svka čast borac, jedino si možda vrata trebao da se otvaraju na drugu stranu zbog izvlačenja,
Inače super izgleda.
2::u
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Spomb - Tuning

Post by Limar » 15 Sep 2012, 09:43

Koliko moze da se zabaci Spomb pun do cepa?
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Spomb - Tuning

Post by GRGA RI » 15 Sep 2012, 10:30

Limar wrote:Koliko moze da se zabaci Spomb pun do cepa?
Ide spomb bez problema na 130 m.
Može on i dalje a opet zavisi tko ga baca, čime i slično.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Spomb - Tuning

Post by Limar » 15 Sep 2012, 10:40

Interesuje me kad je tako pun do cepa koliko ide....ja ga recimo bacam sa Fri Spiritom LRS na tih nekih 130 ali na pola pun jer imam osecaj da ce stap eksplodirati kada natrpam pun Spomb! A opet da leti,leti i to mnogo iza 130 ali kad se uhvati neka pristojna mera.....
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Spomb - Tuning

Post by GRGA RI » 15 Sep 2012, 11:01

Naravno da količina hrane u spombu drugačije djeluje na bacača.
Kada se napuni do čepa sa npr. kuhanim kukuruzom tada je težak i treba puno više snage za izbačaj.
Tada je osjećaj da štap može fasovati. Spod nebi smio puknuti pod takvim spombom ali daljina tada jako varira zbog kvalitete štapa.
Bacač bi trebao sam osjetiti kada mu je najlakše raditi i po tome regulirati količinu hrane.
Osobno, ovisno o hrani koju bacam ili daljini na kojoj lovim, različito punim spomb, raketu ili "red mamu".

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Spomb - Tuning

Post by Linear » 20 Sep 2012, 22:28

Limar wrote:Interesuje me kad je tako pun do cepa koliko ide....ja ga recimo bacam sa Fri Spiritom LRS na tih nekih 130 ali na pola pun jer imam osecaj da ce stap eksplodirati kada natrpam pun Spomb! A opet da leti,leti i to mnogo iza 130 ali kad se uhvati neka pristojna mera.....

Free Spirit LRS da Ti pukne buh::

Ja raketu Free spirit popularnu krmacu do vrha napunim i derem sa njom, istina ne daleko (jebiga teska ko tuc krezi:: ) i opet nesto kontam ima ovaj snage za jos.

Slobodno trpaj citav spomb na taj stap i nista se ne brini. :.D

Iz iskustva Ti govorim piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Spomb - Tuning

Post by Limar » 21 Sep 2012, 09:07

Probaj daleko Lineare da dzaknes sve to pa mi javi kakav imas osecaj za stap :D ......znas kako kazu,sve moze 2::u ...samo dokle krezi::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Spomb - Tuning

Post by Linear » 21 Sep 2012, 09:18

Limar wrote:Probaj daleko Lineare da dzaknes sve to pa mi javi kakav imas osecaj za stap :D ......znas kako kazu,sve moze 2::u ...samo dokle krezi::
Ja Ti vec napisao a Ti haman ne citas. :D Bacao sam pun spomb partikla (jebiga koliko moze da stane) i nista na stapu nisam osjetio da bi mu moglo biti. Za mene taj stap je jedan od onih stapova koji kad ga stisnes ponasa se sve bolje i bolje.

Ne znam kako si Ti stekao osjecaj da je taj stap slab kad je stvarno robustan i djeluje jak na oko a kamoli dok radis sa njim?

Imam stap isti o kome govoris pa zato Te pitam odakle Ti to da mislis da je slab?!

piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Noviteti”