Jezera Rak Rakitje

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08
Jezera Rak Rakitje

Post by u111uka » 28 Jul 2015, 19:57

Uz svu ludnicu oko faksa, diplomskog i novog posla uspijevam uhvatiti priliku za jedan kraći dnevni ribolov. Za ovaj ribolov odlučio sam napraviti boile od Masterbihovog AA2 mixa. Pošto sam doma imao samo 8 jaja, uz 50 koja su zamrznuta u frizeru od zadnjeg rolanja, napravio sam oko 1+ kg boili. Mix me oduševio lakoćom kojom se rola. Doslovno sam razbio tih par jaja, stavio sladilo i zamješao mix.

Image Image Image
Image

Nisam stavljao nikakve kemije baš zato da vidim samo djelovanje čistog mixa, samo sam nakon što su se boile ohladile dodao 5-10 ml aminokiselina. Boile su odmah nakon kuhanja bile spremne za uporabu, dovoljno tvrde, skoro sve savršeno okrugle idealne za kobru. Zasad mi se mix činio odličnim, no morao sam ga isprobati na vodi, i to odmah sutra! Dogovaram se sa roditeljima da napravimo roštilj pošto je praznik i svi smo slobodni. Dižem se u zoru, curu ostavljam na poslu, jer nažalost neki moraju raditi, no nema veze jer dolazim po nju taman za roštilj. Na vodi sam nešto iza 6 sati.

Image

Odabirem poziciju na Finzuli, na stazi. Pozicija je idealna jer ima dovoljno i hlada i prostora, a prostora će nam trebati jer nam dolazi još jedan prijatelj sa 2 sina koji će isto pecati. Ubrzo otvaram pribor i počinjem sa markiranjem pozicije. Dobro poznajem odabranu poziciju, no pokušavam izbjeći neko predaleko bacanje, pa se odlučujem pecati na 80 m, na vrhu šljunčanog spruda, na nekih 1,5 m dubine. Na ovoj poziciji obično dobro prolazi loviti što dalje, jer se na nekih 140 m prostire polje lopoča i riba se gore konstantno izbacuje. No ja ipak odlučujem na ovu kracu poziciju, klipam spod i bacam 20-tak spombova koje punim kukuruzom i boilama koje sam napravio od Masterbihovog AA2 mixa. Nakon što sam zaklipao lovne štapove, zabacujem. Sva tri štapa su mi valjda u 10 kvadrata na tvrdom dnu, jedan do drugog. Sistemi koje koristim su neka klasika, leadcore i safety bolt od uga, olovo 120 gr, predvez od flourocarbona, sa dlakom od špagice, a udica gamakatsu specialst sa line alignerom i tubicom na vratu udice kako bi se eliminirala mogućnost petljanja i postigao blow-back efekt. Sad još samo da sjednu.


Image

Prolazi 1 h, ništa zasad, promatram vodu kad napokon grizzz! Drilam manjeg šarana 7-8 kg, naravno došao je na boilu koju sam jučer napravio. Ja već zadovoljan. Radi, to je najbitnije! Ponovo dohranjujem. Na 2 štapa imam boilu od AA2 mixa, a na trećem lovim na Trigger od Masterbiha, u čiju učinkovitost sam se uvjerio na druženju u Novskoj. Uz svaku boilu imam ili umjetnu pop-upicu ili zrno umjetnog kukuruza. Sjedam iza štapova i čekam. Ništa se ne događa. Dolaze mi starci i prijatelj sa sinovima, svi se brzo raspremaju i zabacuju. Vidim da riba baš i ne radi, nitko po cijeloj obali ne vadi ništa, ja sam tek na jednoj ribi. Prolazi nekoliko sati, tek oko 12 dobivam griz, opet mali šaran, 5 kg opet na AA2. Odlazim po curu na posao, već polako razočaran, dan prolazi, a riba neće. Ubrzo se vraćam na vodu brzo zabacujem i bacam se na loženje vatre i pečenje mesa. Naravno kad su mi ruke najmasnije dobivam griz, ponovo drilam jednog manjeg ljuskaša od 5 kg. Prezabacujem štap i idem ručat zajedno sa svima. Nakon klope primam spod i malo poštenije hranim, nadam se da će riba ipak krenuti. Pola sata nakon hranjenja griz! Zatežem i odmah vidim da se radi o boljoj ribi! Definitivno najveća danas! Drilam polako dobrih 15 min, svi se okupili da vidimo što imam na udici. Izranja veći šaran, teško je reći koliki je točno. Sacim ga i stavljam na podlošku. Vaga pokazuje 14,700 kg.

Image
Image

Riba je došla na Trigger i umjetni kukuruz dipan u Trigger dipu. Za vrijeme slikanja run na drugi štap! Zateže Tomo, sin od kolege, i drila još jednog šarana 7-8 kg. Napokon su krenuli. Dohranjujem i kreće zabava, griz svakih par minuta, no sjela je manja riba. Najbolji dio dana je dril malog Brune koji ima 8 godina, koji je bez neke velike muke i sa poprilično zavidnom tehnikom izvadio šarana 3-4 kg i još jednog takvog izgubio pod nogama. Kako je samo drzao kolcinu 13 ft 3,5 lb i bez problema samostalno izvadio ribu. Nažalost dan brzo prolazi i iz poprilično lošeg ribolova izvlačim maximum, sa nekih 10-12 riba, čak i jednom poštenom ribom. Sve ribe su ulovljene na boilu od AA2 mixa i na Trigger boilu. AA2 mix je definitivno položio, znači uzet par jaja malo mixa i začas imate boile koje love, još se malo igrati aromama i aminopripravcima i osigurati si odličan ribolov. Za nekog tko ne voli raditi vlastite mixeve od različitih komponenti definitivno se isplati probati AA2 mix.

Do slijedećeg ribolova!
Pozdrav i bistro!

User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by u111uka » 08 Aug 2015, 08:42

Hvatam malo vremena i odlazim odloviti noć na jezeru Juš (Keč). Biram stranu kontra doma jer nema nikoga, za razliku od strane kod doma koja je poprilično puna. Ubrzo štapovi su na rod podu, uzimam marker da vidim što ima ispred mene. Na nekih 40 m imam šljunčani prijelaz sa 2,20 m na 1,40 m. Mjerim daljinu na lovnim stapovima i zabacujem. Za mamac koristim Masterbih Trigger sa zrnom umjetnog kukuruza i dipam u Trigger dipu. Prvo kreću manji šarani, 2-3 komada doslovno iz ruke primaju. Pada noć, bacam se na ležaljku pod vedrim nebom. U 12 me budi griz, dobivam šarana oko 10-tak kg.

Image

Puštam ga i zavlačim se natrag u vreću. U 3 h budi me griz, riba otpušta, zatežem i odmah vidim da se radi o boljoj ribi. Nakon 10 min drila izranja velik ljuskaš, gledam ga i vidim da se radi o ribi blizu, ako ne i preko 20 kg. No trenutak poslije olovo izlijeće zajedno s udicom. Užas!!! Dohranjujem sav nervozan, zabacujem i vraćam se u vreću. Do jutra se ništa ne događa. Dižem se u zoru, odmah prebacujem, mijenjam mamce i dohranjujem. Tada kreće ludnica, do 9 imam preko 10 grizeva, većinom malih šarana, no dolazi mi jedan oko 12-13 kg i jedan blizu 15 kg.

Image

Image

Do 9 me ruke već polako bole, vadim ribu za ribom. Kako je sunce malo pojačalo akcija na dnu slabi. Dolaze mi kumovi na kavu, htio bi da vide koju ribu, a riba stala skroz. Pomičem hraniliste za 5 m da mi pada hrana na dubinu 2,20 i mijenjam tonuće mamce sa zigovima duljine 1,50 i 1,70 m. Bacam par raketa i na trećoj već griz. Vadim manjeg šarana. Zatim na drugi štap, kum zateže i vadi šarana 8 kg. Akcija se samo nastavljala, svaki put bi bio griz čim bi bacio raketu. Svi smo drilali, di 12 sam imao preko 10 riba vani na zig.

Image

Image

Image

Kumovi odlaze, umorni jer su držali štapove u rukama skoro cijelo vrijeme, od kave nije stiglo biti ni k..., a i skoro su prestali pušiti jer nisu imali kad! I ja razmišljam polako o pakiranju, sunce je upeklo i stvarno nije podnošljivo čak i ispod suncobrana. No prije pakiranja dobivam griz, 15 min opakog drila i ispred mene izranja veliki i dugi ljuskaš, velik otprilike kao onaj kojega sam već noćas izgubio. Ovog ipak uspijevam uspješno usačiti. Pripremam vagu i vagaricu. Vaga pokazuje 21 kg! Napokon me malo pomazila sreća! Obavljam brzo slikanje i puštam ga.

Image

Image

Image

Image

Presretan pakiram se i odlazim kući.
Do slijedećeg ribolova,
Pozdrav i bistro!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by čipo » 08 Aug 2015, 21:37

Taj će biti moj u rujnu :.D

User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by u111uka » 09 Aug 2015, 04:23

Čekam te čipo! A i ja pikiram na kojeg amura i šarana iz Hesove sad u jesen :.D

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by čipo » 12 Aug 2015, 22:11

bilo bi mi drago piv::

User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by u111uka » 29 Mar 2016, 21:29

Ove godine se zbog vremena koje je bilo krasno nisam žurio sa kupnjom dozvole. Izdržao sam čak do 5.2. kad više nisam mogao smiriti želju za ribolovom. Za vikend sam otišao na jedan kratki ribolov i upisao se sa jednim manjim šaranom u par sati ribolova. Pošto sam bio na godišnjem u ponedjeljak odlazim sa kolegom na jedan dnevni ribolov sa dosta malo očekivanja, pošto je cijeli vikend ulovljena tu i tamo koja riba. Na vodu dolazim naoružan šećercem i brašnastom hranom od koje radim stickove. Na početku sezone pokušavam izbjegavati boile ili ih koristim u manjim količinama dok se riba ne pokrene. Kroz 6-7 sati ribolova uspijevam uloviti desetak šarana i stvarno ne vjerujem koji rezultat sam ostvario s obzirom da se stvarno loše lovi. Sve grizeve dobivam na 2 zrna umjetnog kukuruza i komibinaciju zrna kukuruza i Masterbih pinepapple n-butiryc popupice. Navedene popupice su mi se pokazale odlične za hladnu vodu isto kao i popupice s mirisom peach i odličnom flouro rozom bojom. Iako smatram da kod popupica jako veliku ulogu ima boja (roza i žuta su mi definitivno favoriti) ove popupice su mi odlično radile i noću te sam izgradio veliko povjerenje u njih. Od deset šarana koliko sam ulovio 9 je bilo izrazito malo, od 3-5 kg, no uspio sam prevariti i prvu bolju ribu sezone šarana od 16,10 kg.

Image

Izrazito zadovoljan odlazim kući.
Kroz kratko vrijeme Masterbih traži nas kao testere koji želimo loviti po hladnoj vodi da se prijavimo za materijal za testiranje. Odmah se upisujem. Kroz neko vrijeme dolazi miks zajedno sa aktivatorom. Miks preuzimam od kolege Tome na Ontariu te provodim koji sat u ugodnom razgovoru. Približava se vikend i planiram isprobati testni materijal. Rolam 1 kg miksa i dobivam cca 1,5 kg boili- taman za jedan dobar noćni ribolov. Miks je kao i svi Masterbihovi miksovi vrlo jednostavan za upotrebu, 8 jaja srednje veličine na 1kg miksa i vrlo brzo su izrolane savršene 14 mm boile. Miris boile je lagan, vuče na kokos u dodatak određene kiselosti kao da ima u sebi neki mliječni dodatak. Sami miks ne znam, no vidim da je boila u creme varijanti, bez ribljih brašana i brašna animalnog porijetla, baziranija na sjemenkama i drugim dodacima. Boile su doslovno suhe i spremne za korištenje za par minuta, nema potrebe za dugim sušenjem.

Image

Image

Image

Image

Image

U prvi ribolov odlazim već za vikend, sav nabrijan. To će mi biti prva noć provedena na vodi ove godine i ne želim da ostanem bez ulova. Kako bi rezultat testiranja bio što vjerodostojniji, stavljam na sva tri štapa testnu boilu i zrno umjetnog kukuruza, a za prihranu koristim cijele boile i šećerac. Na jedan štap stavljam istu boilu, ali malo doziranu sa aromom kokosa i lososovog ulja.

Image

Na vodi sam nešto malo prije mraka, tražim poziciju i prihranjujem. Ubrzo lovim prvog šarana taman kad su mi kolege došle u posjetu. Slikam se sa malim šaranom i puštam ga.

Image

Kolege odlaze i ubrzo imam ponovo griz. Fotić mi naravno rikava, pa pokušavam poslikati sa mobitelom, no baš mi i nejde.
Do ponoći imam ulovljeno 5 šarana, 4 na netretiranu boilu i jednog na dipanu. Jako zadovoljan bacam se u krpe. Do jutra nemam više riba, ujutro pokušavam još prevariti kojeg, no riba nije zainteresirana te odlazim kući. Iznenadilo me kako je riba brzo prihvatila testnu boilu s obzirom da je 2. Mjesec, voda ledena i riba se nije pokrenula.

Idući ribolov koji imam priliku nastaviti testiranje je sa grupom svojim prijatelja, pada dogovor da kuhamo gulaš i „kao lovimo“. Ja ne mogu ostati drugu noć kada svi dolaze, no uspijevam odloviti petak-subotu sa dvoje odvažnih kolega koji namjeravaju ostati cijeli vikend. Boila mi opet daje rezultate i uspijevam uloviti pokojeg šarana, aktivnost ribe i dalje relativno slaba, ali boila odrađuje svoje. Uz boilu i dalje jako dobro lovim na Masterbih pinapple n-butiryc popupice. Prihrana ista: šećerac i cijele boile, prihranjujem po malo.

Image

Image

Image

Image

Nakon 2 tjedna apstinencije odlučujem se na jedan noćni ribolov. Kolega mi zauzima poziciju na zapadnoj strani jer vjerujemo da ćemo ovdje možda lakše prevariti kojeg većeg šarana. Dolazim nešto malo prije mraka, na brzaka markiram i odlučujem loviti na 130 m. Dohranjujem sa par raketa već poznate prihrane, šećerac i boile i zabacujem sva tri štapa na isti mamac, boilu u kombinaciji sa umjetnim kukuruzom. Kolega odlazi jer se ne želi smrzavati po noći kao ja! Voda je mrtva, riba se ne izbacuje, niti vidim da netko okolo svijetli. U 22 h run kao u sred ljeta. Drilam manjeg ljuskaša te vježbam samostalno slikanje, no nikako mi ne ide s malim ribama. Nemirne su i živčane. Na kraju ipak uspijevam napraviti polukvalitetnu sliku.

Image

Image

Do jutra mrtvo. Prezabacujem. Ne događa se ništa po cijeloj vodi. U 10 dolazi kolega od jučer i ja taman griz, osjećam deblja riba, polagano pumpa, komentiram s njim kako smo bili u pravu, da se stvarno ovdje nalazi veća riba , i čim to kažem riba se otkačuje. Pomalo ljut prezabacujem. Ostatak dana prolazi u tišini te odlučujem odustati jer nema smisla forsirati , riba jednostavno nije aktivna.

U nedjelju nakon planinarenja, odlazim u posjet roditeljima koji love na Finzuli. No ne mogu doći bez ičega u goste pa odlazim doma po štapove! Imam ravno tri i pol sata svjetlosti i moram biti brz. Pošto je prošlo ni 24 h od mog odustajanja, sad dolazim na kontra stranu koja ima više svijetlosti i topline. Brzo zabacujem i dohranjujem sa par raketa provjerene prihrane šećerca i boili. Desetak minuta u vodi i boila me opet uvjerava u svoju djelotvornost. Sačim šarana 8-9 kg. Obavljam koju sliku i puštam ga. Sljedećih dva sata sjedim u tišini, opet voda mrtva. Dolazi mi kolega s kojim znam loviti, te nam priču prekida run. Lovim još jednog šarana 6-7 kg, te ga odmah molim za slikanje.

Image

Image

Zasada sam zadovoljan sa testnim periodom, ove godine je posebna godina danas je 29.3. , a voda je još uvijek ledena. Mislim da će se miks koji testiramo kolege iz Masterbiha vrlo brzo pojaviti na policama dućana jer jer izrazito učinkovit za hladnu vodu.
Pozdrav i bistro.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by Masterbih » 31 Mar 2016, 22:21

Bistro majstore, bogami veselo kod tebe, a sta ce tek biti auu piv::

User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by u111uka » 09 May 2016, 18:20

Pošto nam je ove godine 1.5. pao na nedjelju, a uz to je najavljeno da će biti potop, sa prijateljima dogovaram roštilj dan prije u subotu. Pripreme za ribolov bile su kratke, sve boile što su mi ostale sa druženja na Triblju vadim iz zamrzivača i kuham nešto kukuruza. Pripreme za roštilj su bile nešto duže, od same nabavke do pacanja i spremanja svega što nam treba. Pretpostavljam da će biti gužva na jezeru pa odlazim rano u subotu na jezero kako bi zauzeo mjesto. Poziciju biram uz svoje prijatelje koji love do petka kako bi se mogli malo podružiti uz pivu i roštilj. Izabrana pozicija nije nešto predobra za ribolov, svi je većinom izbjegavamo jer je na nekih 80-90 m pojas lapora koji ćesto uzrokuje gubljenje pribora i čupanje kose ribiča. No nema veze, došao sam s namjerom dobrog druženja i roštiljanja u prvom planu. Ostatak ekipe dolazi kasnije pa pokušavam pripremiti poziciju kako za ribe, tako i za njih. Jedini cilj mi je prebaciti dovoljno lapor kako bi mogao dignuti ribu dovoljno prema površini u trenutku kada je u prolazu preko njega. Klipam spod na 130 m, na mjestu gdje sam našao tvrđe dno sa dubinom 1.8 m. Lovne štapove također klipam i na svaki stavljam različiti mamac. Sve su varijacije boile s kojom hranim, koju sam napravio od fish mixa i sa aromama Masterbih squid i monster crab. Lovne su mi još nadipane, jedna u kombinaciji monster crab, shellfish koncentrat i n-butyric (smrdi ko sam vrag) i druga varijanta dipana u novom aminokompleksu uz dodatak black pepper esencijalnog ulja (smrdi, ali ipak malo ugodnije). Treći štap ostavljam za umjetni kukuruz, koji je uvijek dobar indikator aktivnosti na hranilištu. U ribolovu mi se pridružuje otac koji zauzima drugo mjesto na livadi. Štapovi su zabačeni te možemo u miru sjesti u uživati u jutru uz kavicu. Prolazi neko vrijeme, ništa se ne događa. Odlazim do kolega koji su od jučer, imaju taman griz, vade manjeg šarana. Kako je prošlo već neko vrijeme već se polako brinem te odlučujem prezabaciti, staviti jednog na zig te malo dohraniti. Tek oko 12 javlja se indikator te se nakon kratkog drila slikam sa malim, potpuno crnim ljuskašem. Svojim izgledom je definitivno zaslužio fotografiju.

Image

Puštam ga u iščekivanju novog griza, no i dalje indikatori šute. Nešto prije 2 odlučujem se ponovo prezabaciti, no stavljam na sva tri štapa boilu Masterbih Trigger i zrno umjetnog kukuruza te dipam u Trigger dipu. Ova kombinacija mi se nebrojeno puta pokazala izrazito učinkovitom, šarani jednostavno obožavaju tu intenzivnu aromu češnjaka uz druge atraktore koji se nalaze u Triggeru. Ekipa mi dolazi te počinjemo sa pripremom roštilja. Palimo vatru i meso je ubrzo na rešetki. U pola posla prekida me indikator, naravno sa masnim rukama primam štap te slijedi jak i težak dril, uspijevam prijeći lapor i kroz pet minuta imam krasnog ljuskaša u podmetaču.

Image

Image

Smijeh na slici je osim sreće zbog ulova uzrokovan i komentarima i fascinacijom dijela ekipe koja se nije susrela sa ovakvom ribom. Vaga pokazuje 14,200 kg, definitivno nisam očekivao da će ribolov krenuti u takvom smjeru. Trigger vrlo brzo vara još jednog krasnog ljuskaša, nešto manjeg, ali sa krasnim velikim ljusakama.
Image
Za promjenu pokušavam uz Trigger loviti i sa vlastitim boilama iz dipa. Lovim još jednog lijepog ljuskaša te paralelno imam griz i na drugi štap, na koji dolazi manja riba.

Image

Do kraja dana imam ulovljeno dvanaest šarana, od kojih je nekolicina bila preko 10 kg. Pred kraj lovim dva golaća jednog 12 i jednog 13 kg. Neke od riba jednostavno ili nisam stigao poslikati jer sam imao griz na drugi štap, a pred kraj ostajem sam i ni ne pokušavam slikati. Dnevni ribolov sa poprilično dobrim ulovom uz utrošeno možda kg boili i isto toliko kukuruza. Ne znam jel moglo biti bolje. Do idućeg ribolova! Pozdrav i bistro!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jezera Rak Rakitje

Post by Masterbih » 10 May 2016, 19:48

Opusten i uspjesan ribolov, pa jel ima ista bolje?! piv::
Bravo!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”