Jezero Pelagicevo

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Masterbih » 20 Sep 2013, 11:16

Zaboravio si dodati 25, 26, a izuzetno dobra pozicija na kojoj je riba podivljala je broj 11.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by tomoZG » 20 Sep 2013, 11:54

Stanje sa vodom je dobro, iako je vodostaj manji nego obicno. Ali nista strasno. Preporucujem pozicije 28,29, 1 , 3, 5 , 6, 7

U ovo doba tu se mogu ocekivati kapitalci iznad 20 kg.

Bistroooo piv::[/quote]

s ovom pozicijom 3 imam jako loša iskustva u bilo kojem dobu,a 1,29,5,6 su skoro uvijek dobro odrađivale
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Masterbih » 20 Sep 2013, 12:10

Dobra je to pozicija Tomo, samo sto treba loviti na pravom spotu.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Delboy » 20 Sep 2013, 16:03

I pozicija 4 je extra...

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by tomoZG » 20 Sep 2013, 17:05

Masterbih wrote:Dobra je to pozicija Tomo, samo sto treba loviti na pravom spotu.
Da,da,ako na 29-ki nema nikog pa potegneš do tamo gdje lovi 29-ka hihi:: hihi::
Image

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Andjelko » 20 Sep 2013, 17:41

a ko duze ostaje ja bi mu rekao de malo probaj 19
vrlo nama znan razlog koji smo od pocetka na ovom jezeru 19 pa 14.pa 11 pa tek onda ova takmicarska mesta,a verujte svi dodjemo da upecamo sto vise teze ribe,a za uzivanje niko nista a posebno neko drustvence lijepo

User avatar
reuf1234
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:10 Jul 2012, 14:42
Location:Ljubljana Slovenija

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by reuf1234 » 20 Sep 2013, 18:01

hvala svim na informacijama piv:: . pošto su top pozicije bile već zauzete rezervisao sam 4-ticu i nadam se, da me neće ostali zatvoriti. inače ćemo biti dvojica na poziciji pa razmišljam, da jedan spot napravimo u uvali prema 5 tici a jedno mjesto prema sredini (ovisno o markiranju ). svi savjeti su dobrodošli a odužiti se mogu sa kojom piv:: ako tko navrati
born to fish forced to work

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Andjelko » 20 Sep 2013, 19:15

na 4 imas u pravcu prema 29 na nekih oko 90 metara rupe koje trebas nac a moj savet za peticu ti i bas nije jedino jadan stap onako solo da ide

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Masterbih » 20 Sep 2013, 20:13

Desni sprud na 4-ci je sad neupotrebljiv jer je dubina svega 50-ak cm, ali zato u pravcu petice imas jos jedan i tu je kolega doktor lovio sa broja 5 i imao vise riba nego ovamo prema 29 i 28.
Tomo, ja sam jedan stap zabacio sa 29 na samo 4-5m od 3-ke i imao run sad na zadnjem pecanju, ali mi je riba spala.
Sledeci zabacaj sam bacio izmedju 2 i 3 = opet udarac sarkija krezi::
Nevjerovatno koliko znaci samo par metara da se ubode na pravo mjesto, a da ne govorim kad promasimo po 15-ak.
Riba je tu i svuda se krece, samo mamac treba biti dobar i na pravom mjestu da bi ga pokupio.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Linear » 11 Nov 2013, 22:56

Da ne bih pisao i dosadjivao sa puno teksta, trenutno na forumu ima sta da se cita i ima stvarno ljepsih reportaza a tamam posla da moju neko cita sa dvije slike samo a vise teksta u njoj, ja cu samo kratko.

Bio na vodi 3. 4. i 5. novembra i ispushio glatko. Dosao na vodu sa mislima da ce sve biti ok i sjeo na poziciju za koju se kladim da bi prosao bolje na njoj da nisam zaboravio da je pocela sezona varalicarenja na Pelagicevu. Tim prije sto su taj dan kada cu doci, varalicari na mojoj poziciji citav dan sa svojim varalicama rastjerali svu ribu iz zaliva na plazi. Da ne pricam sad i o galami i hagljanju i dozivanju izmedju sebe kao da su na livadi od 100 hektara.

Dokaz za to je normalna aktivnost ribe na vodi na svim ostalim pozicijama osim na poziciji plaze i poziciji broj 1.

Helem nejse. Ionako nisam nista ni testirao, testni materijal nisam dobio zbog svog sranja pa tako ono boila sto je ostalo od proslog ribolova i nesto peleta sam upotrijebio na ovom ribolovu.

Rezultat ribolova je ovaj prelijepi ljuskar 20+, koji me 45 minuta mucio u 2 sata ujutru.

Image

I ovaj amur 16+

Image

Bistrooooo piv::
Last edited by Linear on 12 Nov 2013, 20:31, edited 1 time in total.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”