Stara Sava

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Re: Stara Sava

Post by čipo » 05 Aug 2014, 19:25

Opet jedna noć na poziciji broj 15 i jedan šaran prizemljen,ali na žalost opet i jedno kidanje...debeli se jednostavno nedaju van Z.:




Image




Image




Ujutro je Lucky pazio na štapove dok sam malo pošpinao okolo :.D




Image




Iiiiii...rezultati špinanja buh::




Image




grgan slikan "pod suncem" ;-)




Image




i zanimljivo...klen u ovoj vodi :D




Image




Tako je završila još jedna noć na Hesovoj
Oba griza su ovaj puta bila na Masterbih Hot Tuna boilu plus popupica Premium River :.D .
Do idučeg puta bistro!! :HH

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Stara Sava

Post by čipo » 14 Aug 2014, 16:50

Ovaj puta Kada sam došao basevi su ludovali i nisam se mogao oduprijeti potrebi da koji puta ne zabacim, uspio sam uloviti 3 komada,naravno manjih krezi:: ,
ovaj jedan je imao ožiljak pa sam ga poslikao za buduća vremena ako preživi somove i štuke da ga mogu prepoznati krezi:: .




Image




Ali...došao sam loviti šarane pa se hvatam prihrane...naravno već duže vrijeme prihrana je ista samo šta ponekad izbacim kukuruz,a nekada ga uvedem [superr]




Image




i naravno neizostavne pop upice :.D




Image




U posjetu mi ubrzo dolazi bjelouška...i ne mogu,a da ne lupim par fotki jer me fascinira kretanjem kroz vodu i lopoč...




Image




Na vodi mir...smirili su se i basevi, umjesto da riba počne raditi pred večer,totalni mir,ali za sutra ujutro su najavili veliku promjenu i vjerojatno je to razlog...
Ništa se ne dešava...,ali sam i na novoj poziciji,ne da mi vrag mira,lovim po cijeloj Hesovoj :D pa i zbog toga tražim ispriku za ovaj mir...
Oko 23 h imam griz kakav se samo poželjeti može...izlijećem iz šatora,da šatora jer sam ga složio zbog komaraca,kako su zadnje kiše napunile sve grabe i grabice sa vodom izlegla su se jata komaraca id:: .
Zatežem ribu,ali ona se jednostavno ne zaustavlja,izvlači mi desetak metara najlona,prolazi kroz hrpe lopoča i zabija se pod moju obalu desno od mene...
Samo da pokažem gdje sam lovio krezi::




Image




Ribu osjetim na štapu kako pumpa i pokušavam je pomalo privući,ali ona to osjeti i izvlaći mi još koji metar,tu staje...još je osjetim kako zapumpa,a onda mi sve otpusti jedno metar i gotovo,više je ne osjetim...razočarenje...zašto uvijek veće ribe pobjegnu B:( .
Stavim novu kombinaciju,bacim malo boili na spot i bježim od komaraca skupa s lakijem u Šator...
Na vodi mir,uopće riba ne radi,kako kod mene na hranilištu tako ni na vodi...,aaaaaaliiiii...oko 4 h budi me pištanje signalizatora...izlijetanje i zatezanje,isti štap...,ali ovaj puta zaustavljam ribu i uspijem je dovesti do podmetača mhm:: .




Image




Image




Šaranu je davno oštećena peraja i slikam je da mi ostane u evidenciji,da ga mogu usporediti za koju godinu :.D




Image




Ne mogu odoljeti,a da ne slikam povratak....




Image




Ujutro Laki naganja labudove dok spremam stvari što hitnije jer nevrijeme dolazi...




Image




Kada je na red došao šator Laki ulazi i liježe...kao spava...jednostavno mu se ne ide kući...ne ide se niti meni,ali dolazi nevrijeme i moramo se požuriti...




Image




Dvije ribe na štapu,jedna ulovljena,nije nešto,aaaaaliiii na Hesovoj,na novoj poziciji,novom spotu,u ovakvom lopoču,pred veliku promjenu i nevrijeme...prezadovoljan!!!!!! 2::u

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Stara Sava

Post by čipo » 20 Aug 2014, 22:03

Eto odradjeno još malo ribolova na Hesovo,hvala Nini šta me uopće dura...odnosno šta trpi moje izostanke iz kuće... krezi::
I ovaj puta se opet svašta nešto izdešavalo...
Vodostaj je rastao kao blesav,a potom je onda naglo padao,nikako da se smiri vrijeme i vodostaj i da riba počne primati normalno...
premda je sve izgledalo tako idilično...





Image





Izmedju ostalog imao sam četiri griza,ali prva riba mi je u startu zaprašila u granje i morao sam sve kidati Z.:
Drugu ribu sam ulovio...





Image





Image





A onda sam opet imao peh,ali riba nije bila prevelika pa nisam puno niti žalio šta je nisam poslikao...
Naravno dok sam pripremao fotić,šaran se odlučio malo bacakati i otići bez pozdrava ostavivši samo prazan podmetač i štap,ali su mi barem ostale boile,vide se u podmetaču... Masterbih Hot Tuna plus Masterbih Tutti Frutti Pop Ups.
Nisam ga htio stavljati na podloške da se ne baca na suhom,a on ode bez adio...treba se nekakva kadica krezi:: .




Image




Poslije toga dolazi na red lijepši dio noći,odnosno jutra... :.D




Image




Image




Image




Poslije toga mi više ništa nije bilo važno...,a desilo se ono šta sam godinama pokušavao...
jedino mi je smetakla mrežica i morao sam fotkati kroz nju...
Uspio sam uslikati vodomara ribara i to na vlastitom štapu,a onda ga i snimiti sa ribom...
Nekome će to zazvučati pomalo čudno,ali meni je to ostalo urezano u sjećanje...
Oni koji poznaju vodomara znaju koliko je to plaha ptica...




Image




U nedostatku Masterbih Premium River Pop Ups 16 mm radi se ovako nešto :.D .
Masterbih Premium River Pop Ups, Fluo Pop Ups 10mm puta dva komada [hiphiph[]




Image




Po danu je sva akcija stala...i onda sam se opet igrao sa basevima buh::




Image




Šta reći za kraj...Volim ribolov!!!!!!!! ihii:: ihii::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Stara Sava

Post by čipo » 21 Nov 2014, 21:06

Kako je još uvijek bilo toplo odlučio sam s kumom Tičom prihranjivati poziciju br. 8 kod nas na Hesovoj i probati malo odloviti bez obzira šta je vodostaj na maksimali i voda na cesti,srce jednostavno nije dalo mira...
Par dana smo prihranjivali sa partiklom i sa ponešto boila,kum je bio probao loviti dva sata i kaže mi da se vidi nekakva aktivnost na hranilištu,to je bio okidač i za mene, jedan dan lovim malo vremena i odlazim na par kratkih sati probati uloviti koju ribu.
Dolazim na Hesovu i naravno,voda je na cesti,ali je sada i parking pod vodom krezi:: .
Iz auta pravo na...neeeee zemlju...u vodu :D .




Image




jaoo:




Image




Aliiii to me nije smelo u nakani i ubrzo sam se smjestio... :.D
malo prihranio i uživao sa Luckyem...




Image




Image




Kako i na šta loviti...
Odlučio sam se za Masterbih Pop Upice razne vrste,zašto...zato šta je mjesto gdje sjedaju sistemi u staroj travi kao i u novonikloj travi...pod travom mislim na travu koja raste na obali,a ne na vodenu travu,jer mi je spot u biti bio na obali krezi:: .




Image




Sve je bilo spremno nešto prije 10 h i slijedi iščekivanje,premda je vjetrić lagano,ali neugodno puhao,sunce me preko suncobrana zgrijalo i počeo sam dremuckati,ali nešto prije 11 h iznenada me budi doslovno vrištanje signalizatora...piiiiiiiiiiiii...poletim ka štapovima iiiii...spuštajući se prema štapovima desi se ono čega sam se pribojao...fiiijuuu!!!!
Noge odlete u zrak,a ja bubnem na stražnjicu i na njoj se spustim za još jednu stepenicu,ali taman na dohvat štapa i na sjedečki primim štap i počnem dril :HH




Image




Šarana uspijem zadržati da mi ne ode u granje i onda slijedi lakši dio posla,ili bolje rečeno uživancije [hiphiph[]




Image




Čim sam šarana usačio vidio sam kako je predivan!
Meni do sada jedan od ne največih,ali definitivno jedan najljepših ulovljenih na Hesovoj,a primio je na meni jedan od najdražih mamaca Masterbih Premium River Pop Ups. Te boilice su mi dale dosta lijepih riba,a osobito jako dobro radi na Hesovoj.




Image




Slijedi maženje,paženje i fotkanje,a zatim i puštanje ovog ljepotana jaoo: .




Image




Image




Image




Image




Prezadovoljan ulovljenom ribom smještam se u stolicu i razmišljam kako je misija ispunjena,još sam malo odrijemao, igrao se s Luckyem i moje vrijeme je proletjelo... Već je blizu 14 h i polako spremam stvari i ostao mi je još samo suncobran,ali nisam ga uspio spremiti jer me prekinulo pištanje signalizatora i to opet neprekinuti ton...piiiiiiiiiiii...
Malčice opreznije se sjužim do štapova i podignem štap,ova riba je primila na desni štap,tamo nema granja osim jednog drveta krezi:: ,ali ribu uspijem bezbolno privući i onda je uz manji napor usačiti,čak sam uspio i snimiti jedan mali dio drila gdje se i vidi drvo .:) .









Nakon kraćeg vremena sačim ribu i moram ponovo složiti kadicu,ali mi niti najmanje nije žao!!
Opet fotkanje i puštanje ribe... [drhiop]




Image




Za kraj moram reći...svi oni koji znaju i poznaju Hesovu znaju i kako je teško tamo uloviti ribu pa i po normalnom vodostaju,a kamo li po ovakvom ekstremno visokom dok je riba svuda vani po granju jer se površina vode utrostrući...
I da,ribe nisu velike,obje su bile nešto preko 7 kg , aliii to opet znaju oni koji su lovili Hesovu kako je tamo teško uloviti veliku ribu,da napomenem u zadnjih tri godine je tamo najteži šaran ulovljen imao 11 kg :.D .
Pozdrav i bistro!!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”