Autoput 2. tzv. "Zerp" - Reportaza

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska
Autoput 2. tzv. "Zerp" - Reportaza

Post by CarpeR » 19 Apr 2014, 13:46

Prvo ukratko da napišem par stvari o ovoj vodi. Voda se nalazi u Koprivničko-križevačkoj županiji, o samoj vodi brine se ŠRK Amur-Drnje-Botovo. Jezero je staro cca 30 godina a režim ulovi i puti traje nekih 6 godina. Ja sam ove godine po prvi puta posjetio ovu vodu tako da ni nemam točnije podatke o njoj. Ima 12 uređenih ribolovnih pozicija, svaka je zanimljiva na svoj način, ima nešto loma(granja) lopoča, rogoza, pa shodno tome treba prilagodit i sam pribor. Ribe ima poprilično unutra što upučuje i sam broj grizeva, doduše večinom je to riba do 5-6kg, iako ima i stanovnika 10+ koji su trenutačno po meni top populacija ove vode. Pa ajmo krenut redom. Pošto se nadziralo da bi se mogle spojit 2 noći ribolova, odluka je pala na ovu vodu. Prihrana je bila zamišljena od mješavine kukuruza,pšenice, šećerca +peleti, a sam mamac boila izrađena od MB komponenata. Pošto su nedugo stigle svježe MB komponente, što je po meni i najbitnije za jednu dobru boilu, zamješao sam 5 kg suhog fish mixa uz dodatak morskih račića. Za klasični dio,mogli bismo reč bazu mixa upotrjebio sam sojino, griz, kukuruzno brašno, a za proteinski dio zaduženi su lt riblje, predigest, i Krill brašno. Za detalje o samim komponentama možete pogledat na ovom linku: http://masterbih.com/category/aditivi-k ... te-brasna/. Za tekući dio nisam previše komplicirao, malo sladila, arome te odlični liver extract od MB.
Image
Image
a gotove boile su ispale ovako
Image
Planirani polazak bio je u utorak popodne, doduše vrjeme se kod nas tolko pogoršalo da sam mislio odustat od samog ribolova, najavljivali su kišu uz jak vjetar. Al želja i luda volja je bila jača, sad kad je bilo sve spremno nisam htio zbog vremena odustat. Temperatura zraka je poprilično pala zbog hladnog vjetra i nije bilo ugodno boravit na otvorenome. Vjetar me pratio oba dva dana ribolova s malim stankama od svega 20-30 minuta, čisto da zavara da će možda prestat. Unatoč lošem vremenu riba je bila itekako raspoložena za moje mamce. Na samoj poziciji odabrao sam dvije lokacije za prihranu i lov. Pošto sam znao da ima dosta šarana i amura jednu poziciju pod suprotnom obalom dobro sam nahranio mješavinom zrnja i peleta+ boile, dok sam drugu hranio malo i samo boilama. Grizeve sam jednostavno prestao brojat, nekako nemam naviku bilježit, jer onda imam osjećak kao da sam na takmičenju, pošto je ovo bio slobodan i opuštajuči ribolov. Mislim da neću pretjerat ako kažem da je bilo sigurno 30 riba na udici, al nažalost zbog loma i borbenosti ribe nisam uspio sve dobit na podlošku. No te brojke nisu meni tolko ni bitne, riba je strašno borbena i zdrava tako da se nisu lako predavale, nisam sve ni vagao nit fotografirao, pošto je to bilo zahtjevno za izvodit jer sam u ribolovu bio sam. Najveća riba je bio šaran 13kg, dok amuri pretežito bili ko braća oko 5-6 kg. Na ovom ribolovu uz moju boilu isprobavo sam i različite proizvođaće pop-upica, doduše moram priznat da me nova serija MB Fluo Pop-up 10 mm naprosto oduševila brojem poteza http://masterbih.com/fluo-pop-ups-10mm/ , šteta da nisam imao još koje iz te serije pa da usporedim dal je do boje il mirisa. Za sad toliko do sljedećeg javljanja, pozdrav svima.
Image
borbeni vretenac
Image
Image
Image
Image
Image
spremno za zabačaj
Image
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Autoput 2. tzv. "Zerp" - Reportaza

Post by Masterbih » 19 Apr 2014, 19:11

Bistro CarpeR, jako lijep ribolov i reportaza.
Samo daj bravo:

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Autoput 2. tzv. "Zerp" - Reportaza

Post by Beli 059 » 19 Apr 2014, 19:49

Svaka cast kolega ...!!!
Jako lepo,bravo!!

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Autoput 2. tzv. "Zerp" - Reportaza

Post by borac » 19 Apr 2014, 20:25

Ljepa reportaza.
Ali pajdo ako ides na neku vodu u okrugu meni 100km pitaj me. Ja sam ti lovio na toj vodi vec dosta puta pa sam ti mogao dati neke smijernice kako,zasto... Mada je nekad najbolje sam ispitati teren.

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Autoput 2. tzv. "Zerp" - Reportaza

Post by CarpeR » 19 Apr 2014, 21:18

Hvala svima :HH
P.S. Borac: da si koji put stavio koju fotku (samim time bi i ja zaključio da si tu tu doma) pa bi možda i pitao, svaki savjet važi, ne bježim od toga, dapaće. Ima tamo lijepih voda, budemo se čuli, a tko zna možda se i sretnemo di na vodi. Pozdrav

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”