Kočevsko jezero (SLO)

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44
Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 02 Jun 2015, 06:03

Image
Evo mal večja slika

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rocko » 05 Jun 2015, 22:25

uuu krasan ulov. Bravo :Dtt

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 06 Jun 2015, 06:36

Hvala ovo je moj novi pb 27.100kg, prošli vikend bio je top ribolov same lijepe bunke.

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 06 Sep 2015, 18:57

I opet Kočevsko jezero…

Nakon godišnjeg odmora opet sam otišao na moju domaću vodu, da i tu isprobam green monster mix koji mi je već pokazao odlične rezultate. Nakon posla gas u auto i na put do Kočevja. Kad sam došao na vodu opet mrak na oči, sve je bilo puno ali našlo se je mjesto koje se iskazalo za odlično. Nakon raspakiranja otišao sam u čamac da pronađem zanimljivu poziciju. Ponekad traženje po dobri poziciji možda traje i sat vremena, ali isplati se. Lovio sam na tri štapove ali jedan bio je od mog osam godišnjeg sina koji je tek sada član-mladinac ribolovnog društva Kočevje i ima dozvolu za jedan štap. Lovio sam na dubini 12 m i 65 m od obale. Sve tri štapove imao sam na isti poziciji i na sve sam stavio green monster boile. Pa da vidimo šta će bit. Evo za sat vremena bio je prvi griz i potvrdio da je pozicija prava, ulovio se šaran težine 11,7 kg.
Image
I tako dalje sam dobio tri ribe u razmaku po jedan sat. Sve ribe bile su težine od 10 do 12 kg.
Image
Za primamu sam upotrebio boile i kukuruz i nešto peleta. Ujutro sam sve mamce promijenio i skroz cijeli dan uspeo sam uloviti još nešto šarana oko 10 kg. Prvi i drugi dan bile su ribe težine sve preko 10 kg i rekao sam si odlično nam ide.
Image
A kad je pao mrak mali je ulovio svog najvećeg šarana koji je bio težine 12,4 kg. Trebali smo mu pomoći jer uskoro mu je izbio štap iz ruke.
Image
A kad je on još bio u drilu i moj štap se probudio, zatežem i borba se počinje. Išao sam na čamac jer mi pobrao marker i kad dođem nad ribu sve se ustavi. Idem sa čamcem naprijed, nazad, lijevo, desno, sve sam probao i ništa. A nakon 10 minuta uspeo sam osloboditi ribu i dignuti je na površinu. Imala je puno drugih uteži i najlona, ali riješio sam je svega toga. Ali nakon toga je poludila i vozila me po jezeru još 20 minuta i živci su mi bili na rubu. Vidio sa da ni mala ali u vodi je teško procijeniti težinu. Kad sam ju uspio usačiti bila je lijepa luska, meni se činilo da ima oko 15 kg. Kad sam ju stavio na vagu pokazala je težinu 18,30 kg i to je bila najveća riba ove kampanje koju sam primamio na green monster boilo.
Image
Image
Zadnji dan sam ulovio još nešto šarana do 10 kg i tako zaključio još jednu uspješnu kampanju.
Image
Green monster bolie su se opet iskazale za odlične tako da ču sad testirati nešto drugo i slijedeći put reći ču kako je bilo.
LP Robi

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 18 Oct 2015, 17:58

Evo opet je prošao jedan kraći ribolov na Kočevskem jezeru. Ulov nije bio baš najbolji a i ovo mora svaki ribolovac iskusiti i znati da je uspjeh odvisan od mnogo faktora i da se ne očekiva svaki put kapitalac. Bilo je nešto priprava kod kuče, rolanje mamca kojega sam stavio u zamrzivač i naravno pakovanje opreme u kombi. Došao mi je i materijal kojega sam naručio tako da je sve došlo na mjesto.
Image
Kad sam došao na jezero tamo su već bili moji kolegi i valjda prva riječ je bila kako riba radi. Kolegi su lovili tamo već tjedan dana i vijesti su bile dobre a iskazalo se za obrnuto tako da sam imao puno vremena da isprobam mamce koje sam naručio. Testirao sam kupovane mamce squid octopus i premium river i naravno i seriju ICE koja me je vrlo impresionirala u dobri topljivosti. Topila se je u slojnima tako da kad sam ju izvadio iz vode bila je manja ali još čvrsta i odlično odvajala sve komponente. Isprobao sam i dipove koji su vrlo jaki i nakon več sati u vodi još su imali jaki miris.
Image
Image
Prvi dan nije bilo ništa ni jedan piiiii i kolegi su ostali bez ribe tako da smo sve stavili na noć. Do jutra ništa a poslijepodne bilo je nešto više aktivnosti na vodi i svi smo dobili dva do tri šarana ali ništa posebno tako da u zaključku nisam ostao bez ribe. ura:: ura:: ura::
Image
Image
Naravno fotograf mi je bio moj mali koji je napravio odlične slike.... [superr] [superr] [superr]
Naravno opet sam koristio mamce Masterbih a ribu sam u samom zaključku opet prevario na green monster bojilu koja mi je dala već puno lijepih riba. Sada se treba pripremiti na hladnu vodu i pripremiti mamce da će dat maksimum.
LP Robi

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Beli 059 » 20 Oct 2015, 16:32

Bravo Robi zaista par prelepih reportaza i takodje lepi ulovi.

Nek ti je Bistro i u narednim kampanjama!! bdr:

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 20 Oct 2015, 17:53

Hvala,
ovaj zadnji ribolov bio je težak riba se držala na 5 do 6m a lovio sam na 12m dubine tako da sam probao sve šta se može da sam uspeo doći do griza teško ali lijepo... [superr]

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 08 Nov 2015, 20:29

Jesensko Kočevje…
Image
Evo opet sam se vratio na Rudniško jezero v Kočevju i odlovio vikend kampanju. A prvo šta me je najbolje interesiralo su bile bojle po recepturi SPICY LIVER&FRANKFURTER SAUSAGE koje sam uradio samo za to kampanju.
Image
Kad sam došao na jezero, bilo je prazno lovilo je samo nešto turista, tako da sam imao šansu da se postavim na poziciju koju sam htio i sanjao da će biti slobodna. Kad sam raspakirao opremu, otišao sam na vodu da premarkiram poziciju i nađem pravo mjesto, voda je bila že jako hladna samo oko 10 stupnjeva.
Image
Odlučio sam se da za mamac na oba štapa stavim SPICY LIVER&FRANKFURTER SAUSAGE i isprobam šta sam uradio. Prvi griz bio je kad je pao mrak ali ništa posebno šaran oko 6kg i oko 2 sati u jutro opet griz i šaran 7kg tako da sam imao oba štapa iz vode jer je bila moćna magla na jezeru i nisam vidio markera. Kad se je u jutro magla raspuhala zabacio sam štapove u vodu i bacio primamu za koju sam uporabio bojle i pelete naravno malo prelite sa dodatci. Bojle koje sam uradio lijepo su se topila i imale dobar miris i nakon 8 sata u vodi. Ponekad sam pored bojle stavio i pop up bojlicu river 16mm. Do podneva ništa se nije događalo i trebalo se nešto napraviti. Premaknuo sam marker još dalje na oko 75m i dubine 10m i ponovno zabacio štapove i po 20 minuta jaki griz. Kad sam pogledao vrh štapa vidjelo se da nije mala riba. Kad ju je kolega usačio bila je prava riba sa imenom Zevs i težine 20.300kg. Evo rekao sam si to je to, bojle odlične, riba prava, sezona ide h kraju i dobio potvrdu da sam sve uradio tako kako treba.
Image
Image
Image
Po fotografiranju opet štapove u vodu i bacio malo primame. Popodne oko 4 sati moj signalizator je poludio i piiiiiiiiiiiiiii i počelo se. Drilao sam ribu i kad sam je več htio usačiti poludjela je i još jedan put od začetka ali malo pred obalo sve je stalo i nisam mogao ništa više da uradim ali ribu sam ćutio kako trza. Otišao sam na čamac da probam nešto riješiti ali riba je bila na dubini 2m i nisam je mogao dignuti jer se zaplela u stari najlon koji je bio u vodi. Pozvao sam kolega da dođe sa svom čamcem i mi pomogne pri spašavanju.
Image
Probavali smo svašta, vrtjeli smo se okolo probavali je usačiti na dubini 2 metara i nakon 45 minuta uspjeli smo i bili vrlo zadovoljni da smo riješili ribu iz tih najlona. Bio je lijep šaran težine 11kg i vrlo umoran ali ok.
Image
U noći na nedjelju ulovio sam još dva mala šarana. U nedjelju u jutro bilo je sve mirno otišli smo na kavu kad moj daljinac poludi i piiiiiii ali bio sam malo pozan i riba mi je otišla na dubinu 17m i gubio sam je. Sledio je konac kampanje i vrlo sam zadovoljan šta mi je uspjelo u tim poznom jesenskom periodi ali nadam se da ču možda odloviti još par dana jer to su mi najbolji ribolovi, nije puno ulova ali šansa za kapitalca je veća i treba se truditi i uspjeh je tu….doviđenja i bistro do sljedećeg puta.
LP Robi

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Masterbih » 10 Nov 2015, 12:23

Bistrooo 2::u

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 13 Dec 2015, 18:14

Hladno Kočevje…

Evo par riječi iz zadnje kampanje u ovoj godini. Samo za ovu kampanju sam pripremio boile od premium river mixa sa aromom strawberry i craba i nešto…ha ha [blblbbll] . Vreme je bilo extremno hladno i voda samo 5 stupnjeva, lovio sam na dubini 9,7 metra i oko 65 metara od obale. Bilo je vrlo hladno, u jutro bilo je -5 stupnjeva ZZ:: i sve je bilo zamrznuto i sak i štapovi i alarmi su bili zamrznuti tako da je bilo teško znati kada je bio griz ponekad se je samo čulo odvijanje role.

Image

Image

Ali nam šaranđija ništa ne može da nam spriječi ribolov i dobre družbe, tako da se uvijek imamo lijepo i naravno kad smo za vodo tako i mora biti. Moraš biti i malo lud [ajajaj] da loviš u takvim vremenima….ali to je nešto posebno….

Image

I da se malo pojede… gljive i jaja

Prvi griz sam dočekao u subotu u jutro ali otkačio se je, nije bilo slabe volje, obrnuto vidio sam da su boile prave. Nije bilo dosta prijema ali to sam i očekivao. Za prihranu sam upotrebo boile Hi-Attract Serie premium river i malo kukuruza i tako i dočekao prvu upecanu ribu u hladnom nedjelju u jutro. Nije bila kapitalna ali u ovim periodu ljeta i to je super.

Image

Image

Evo sezona 2015 je zaključena i naravno se že planiraju kampanje za novu sezonu 2016.
Bistro u novi sezoni.
Robi

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”