Kočevsko jezero (SLO)

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA
Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Beli 059 » 13 Dec 2015, 23:20

Svaka cast Robi....puno uspeha i u 2016-toj

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 14 Dec 2015, 06:18

Hvala i ja ti to želim puno debelih... mhm::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 14 Dec 2015, 16:21

rstare wrote:Hvala i ja ti to želim puno debelih... mhm::
I puno debelih riba, malo se je čudno čulo... buh::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 27 Apr 2016, 17:35

Evo nakon fantastičnog druženja Masterbih tima na Tribalju, slijedeći dan sam se vratio na jezero koje me uvijek oduševi sa fantastičnim ribama. Jer sam još bio na godišnjem odmoru, trebalo se je iskoristiti slobodne dane za ribolov. Kolegi su već bili na jezeru tako da sam imao sve informacije o stanju. Kad sam stigao trebao sam još malo sačekati da se pozicija isprazne i nakon toga odmah je sledilo markiranje pozicije. Dubina na koji sam lovio je bila oko 11 metara. Odlučio sam se da z hranjenje upotrebim partikal i mljevene bojle na koje budem lovio i sve sam prelio sa liquid betainom.
Za prvu kampanju na Kočevskem jezeru odlučio sam se upotrebiti bojle koje su mi već prošle godine dale odlične rezultate i to su bojle Sqiud peach izrađene sa masterbih komponenta. [superr]

Image

Image

Slijedilo je hranjenje i nakon par spomba odmah sam dobio griz. Bio sam vrlo presenećen jer u takom malom časom mamca u vodi i već griz je tu. Usačila se je jedna lijepa luska od 13kg i naravno slijedilo je slikanje… ura::

Image

Nakon zabacivanja mamca i opet par spombova evo još drugi griz. Odmah se je znalo da je malo bolja riba. Vaga je pokazala da šarko ima 11.40kg.

Image

Evo odmah par spomba i čekanje na slijedeći biiiiip. Bio sam vrlo zadovoljan da u takom kratkom času dobio sam dva lijepa šarana. Ali situacija se malo obrnula, vrijeme se pokvarilo tako da slijedeći dan bio je kiše i jake bure i ulova nije bilo. no:: Konstantno sam hranio ali pomalo samo da hranilište ostane i kad se vrijeme popravi i riba da se počne opet hraniti.

Image

Ali kad je bura prestala…

Image

Bilo je fino i pred mrakom još se prebacivalo sa friškim mamcima. U noči bilo je par griza ali prosječna teža bila je oko 6 do 7 kila i ohladilo se na – jer u jutro sve je bilo smrznuto. Bile su jake promijene vremena i jako sam bio zadovoljan šta mi je uspjelo. Nakon slaganja opreme u kombi još jedan mali šarančić se ulovio i zaključio ribolov. 2::u

Image

Pozdrav i bistro… :HH

Robi

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Beli 059 » 28 Apr 2016, 17:41

Cestitke na ulovima Robi ..samo napred!!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Masterbih » 28 Apr 2016, 19:23

Cestitam na ulovima i Bistro! piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 28 Apr 2016, 20:40

Hvala... :HH

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 29 May 2016, 18:34

Već je prošao mjesec dana od zadnjeg ribolova, pakiram najpotrebnije stvari i krećem na jezero. Došao sam oko pet poslijepodne, odmah sam složio štapove, namontirao boile na dlaku i već su bili sistemi u vodi jer mi je kolega pronašao poziciju i prije pomalo nahranio. Jezero je poznato po tome, da jako duboko i na nekim djelima ima puno potopljene šume i grana. Ja sam lovio na oko 70m od i dubina je bila 10 do 11m. Voda je imala 18 stupnjeva tako da je riba bila aktivna i već je izašla iz mrijesta. Odlučio sam se za boile liver spice i nešto novo shell fish i aroma craba izrađene iz novog testnog mixa sve izrađeno iz masterbih komponenta.

Image

Riba je grizla na obe kombinacije. Najviše griza dobio sam na novu kombinaciju i pop up green monster-GLM 10mm.

Image

Jer je tu dozvoljen čamac i može se hraniti, ja sam se odlučio da hranim samo na spod i za svaki griz pobacim oko pet šest spoda. Odluka bila je super jer je puno puno bijele ribe koja je navikla na čamce i nevjerojatno riba ide za čamcem. Nisam imao sreće jer otpalo mi je puno riba i to mi se nije desilo nikad u životu ali ipak se je nešto i usačilo. Z.: Sljedeći dan sam se odlučio da skoro za svaku ribu idem na čamac jer nas je bilo puno i odmah se nešto zakačilo ili marker ili štapovi od kolege. Jezero je bilo puno do zadnje pozicije. Vrlo je bilo interesantno, ako nisi bacio hrane prije drugih ribolovca rano u jutro, poznalo se je to cijeli dan i bilo je manje grizova kao neko malo takmičenje. mhm::

Prvi griz uvijek te napuni sa adrenalinom i to se dogodilo oko 9 sati na večer i upisao sam se.

Image

Do jutra imao sam još dva jaka griza ali oba sta mi odpala….Slijedeći dan bio je bolji i ulovio sam još nešto lijepih šarana i popravio rezultat iz prošlog dana.

Image

Image

Ali imao sam naravno i upomoć kod slikanja i puštanja ribe u vodu.

Image

Image

Ali na kraju zadovoljan sa ribolovom i već je u glavi da se vratim i… 1::
LP Robi

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Beli 059 » 29 May 2016, 21:32

Prelepi ulovi ...Robi!

A uskoro za koji dan se vidimo ..pa ce biti... Di::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by rstare » 03 Jul 2016, 19:11

Evo vratio sam se sa kraćeg ribolova na Kočevskem jezeru. Upotrebo sam sličnu taktiku primame i boila na koje sam lovio i prošli put na Tribalju (liver spice). Sad je već treći ribolov na kojem sam koristio ovu bojlu i dala mi je dobre rezultate. Još malo ču ju popuniti i bit će top… [superr]

Uspjelo mi je uloviti nešto šarana i evo slike nekih…

Image

Image

Image

Image

Došle su i čistačice i popucale sve šta je ostalo od hranjenja…

Image

I mali šaranđija bio je tu... jaoo:

Image

Image

Image

Image

LP i bistro...
Robi

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”