Komercijalna jezera ili divljina?

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Komercijalna jezera ili divljina?

Post by slobodan.vukadinovic » 16 Jan 2012, 20:56

Ljudi sta mislite o komercijalnim jezerima?

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by Masterbih » 16 Jan 2012, 21:06

Ja volim oboje, ali malu prednost dajem divljini koja te isto tako nekad zna opaliti po usima, ali sve je to sastavni dio ribolova krezi::

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by slobodan.vukadinovic » 16 Jan 2012, 21:26

Lepo je izaci na jezero puno ribe i ispecati se kao covek ali za mene je mnogo veca car kada sam pripremim mesto i na njemu strpljivo iscekujem udarac kapitalca. Ja pecam na kanalu koji je nedaleko od moje kuce i tu mi je najveci ribolovacki uzitak.

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by dedoš » 16 Jan 2012, 21:31

I ja sam često na komercijalnim jezerima ali sada sam već napravio mjesto na dravi i jedva čekam da dođe malo voda i da otopli bar malo. Pa da krenem, to mjesto mi je dosta blizu pa mogu skočiti i prihraniti i brzo otići u krači ribolov.

bistro. :HH :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by koco » 16 Jan 2012, 21:38

Biće vode u Dravi kad se otopi ovih 5 m snjega u Austriji piv::
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by dedoš » 16 Jan 2012, 21:47

Da onda sigurno, samo da ne bude kao predprošle godine . Kod nas se nije moglo pravo do Drave a kamoli loviti. :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by md_bait » 16 Jan 2012, 21:58

mnogo sam vremena proveo na komercijalama, ali divljina je pravi izazov. te dve stvari se po meni ne mogu porediti, sladje mi je da upecam sarana od dva kg na paljuvima,jezeru od 100-tinak ha, nego tri po deset kg na komercijali. e sad da nije komercijala ne bi saranski ribolov bio tu gde je sad, jer mnogo je lakse i brze testirati i mamce i pribor na takvim vodama.zamisli pecas na 120-130m na divljoj vodi i bacas do neke sume. nema sator, nema krevet i vreca samo stolica, samac i stegnut dril. :HH

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by Sanadac5 » 16 Jan 2012, 22:26

Za sigurno volim i jedno i drugo ,ali vise volim divlje vode jer i vise vremena provodim na njoj Reka TISA i draze mi je uloviti sarana od 3-4kg ,jer sam taj osecaj sto ti ga saran sa divlje vode pruzi ne moze ga dati saran sa komercijane vode tj,jezera bravo: ihii:: ,Ali volim pecati i na kom.jezerima poput Mika alas ,Debeljaca ,Baranda Glogonj ... ihii:: ihii::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by Limar » 18 Jan 2012, 18:04

Uzivanje je hraniti mesto danima,kroz sezonu,presedeti ko zna koliko bez pipanja ali u iscekivanju ribe zivota c:c ,onda dodje taj dan kada riba jede i dobijes ribetinu kao iz maste i posle minut-dva zapali u drvece koje nevidis i idemo opet Jovo nanovo,danima prepricavas sta je i kako je i opet jedva cekam sledeci izlazak....meni je uzivanje uloviti ribu koja nikad nije osetila udicu,koja se bori kao tigar ;-)
Komercijala je ok ali smori posle dva izlaska,nema drazi tu can::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by Fly and Carp Fishing » 18 Jan 2012, 19:24

Limar wrote:Uzivanje je hraniti mesto danima,kroz sezonu,presedeti ko zna koliko bez pipanja ali u iscekivanju ribe zivota c:c ,onda dodje taj dan kada riba jede i dobijes ribetinu kao iz maste i posle minut-dva zapali u drvece koje nevidis i idemo opet Jovo nanovo,danima prepricavas sta je i kako je i opet jedva cekam sledeci izlazak....meni je uzivanje uloviti ribu koja nikad nije osetila udicu,koja se bori kao tigar ;-)
Komercijala je ok ali smori posle dva izlaska,nema drazi tu can::
To je to. O tome vam ja pricam. hehehehhe... ihii:: ihii:: piv:: piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”