Looking for grass carp

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA
Re: Looking for grass carp

Post by Beli 059 » 10 Jun 2015, 06:32

Lepe ribe zaista ...lepa kampanjica svaka cast Zlatko!!

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Looking for grass carp

Post by LunaTic » 23 Jun 2016, 12:21

Nakon godinu dana vraćam se na ovo jezero.. ovoga puta na jedan kratki ribolov preko noći jer zbog obaveza što poslovnih što privatnih ne stignem na neki ozbiljniji ribolov.. nekoliko dana prije sam prihranio sa 0,5 kg boila koje su u fazi testiranja MB Coconut te po dolasku na vodu zabacio na hranjena mjesta.. tijekom raspremanja uspjevam porazgovarati sa nekoliko ribolovaca koji češće love, te kažu da stanje nije bajno. Riba jako loše uzima hranu, a uz to je puno ribe i pokradeno Z.:
Mislim si šta je tu je, idemo odloviti pa šta bude.. Pred sam sumrak prvi griz. Predivna mala ljuska
Image
Kako pada mrak tako riba postaje sve aktivnija, te nešto iza 22 sata imam strahoviti runnn.. Dvadestek minuta se natežem sa ribom kroz trsku i travu te se u podmetaču nalazi predivan ljuskaš
Image
nakon toga griza tonem u san. Iz sna me budi jaka grmljavina i olujan vjetar, te u tom trenutku čujem kako mi rola razmotava no niti se oglasio signalizator niti stanica. poput munje izljećem iz šatora i imam šta vidjeti: štap je na podu, a rola razmata. Kontriram i u tome trenutku shvačam što se desilo. Veliki plutajući otok trske mi je pokupio štapove i nosi sve pred sobom, oluja se približava a ja mučim muku sa raspetljavanjem.. otok je ovaj put pobijedio, potrgao sam 2 od 3 sistema. nakon što sam potrošio dobrih pola sata vezajući otok za obalu da mi to nebio opet ponovio tijekom noći, oluja se približila, te sam u kratkom vremenu bio mokar do kože. složio sam nove sisteme i vratio štapove na hranilište. Do jutra lovim jeoš 3 manje ribe, no nemam volje za slikanje.. nakon kave pakiranje i put kući, jer obaveze čekaju..

Do sljedeček puta BISTRO

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Looking for grass carp

Post by Masterbih » 25 Jun 2016, 00:20

Krenulo je odlicno!
2::u

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Looking for grass carp

Post by Beli 059 » 25 Jun 2016, 10:56

Da kao sto rece Boris ,dobro je krenulo verovatno i ta promena vremena je rezurtirala da se riba spusti i pocne hraniti...verovatno bi bilo jos ribe da si ostao ..ali ..obavezeeee!!

Sad u nadi da je riba upamtila kvalitet slobodno pripremaj sledecu kampanju tu na toj vodi .... :HH

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Looking for grass carp

Post by LunaTic » 18 Oct 2016, 07:39

Nakon jako dugo vremena ponovo u akciji... Jesen je šarani se hrane, a ja zatrpan poslom i obavezama, sve subote radne Z.:, no volja i želja su prevladale. Početkom tjedna rolam par kilograma boila MB River i MB Premium Fish mix, te 2 dana prihranjujem poziciju koju poznajem od prije (udaljena je cca 800-1000 m od najbližeg prilaza automobilu) to mi daje nadu da će pozicija biti slobodna kada dodejem na vodu.. Subtu trebam biti gotov s poslom do 13, ali ipak radim do 16:00 sati, dolazim kući i brzinom munje spremam stvari u automobil, oko 17 sati sam na vodi i moram se požuriti jer će brzo pasti mrak.. Putem si razmišljam kako bi bilo ljepo uloviti ribu nakon velike stanke, ali isto tako znam da je voda poprilično velika i divlja i da će to biti prava lutrija.. Trpam stvari na tačke i krečem ka poziciji
Image
nakon 10-15 min po užasnom terenu napokona sam na željenom mjestu
Image
Brzo postavljam kamp i zabacujem štapove, na svaki štap kobram po 10-tak boila... Patuljani su jako aktivni i uništavaju moje mamce.. vežem stikove i prebacujem svkih 30-45 min... nešto poslje ponoći imam jednog lijepog golaća kojega slikam na matu i brzo vraćam u vodu
Image
već poprilično izmoren, odlazim na spavanje.. pred jutro me budi strahoviti griz i nakon dobrik pola sata bore sačim prekasnog vretenca, te ga spremam za jutarnje slikanje..
Image
Nakon obavljnog fotografiranja i jutarnje kave ne preostaje ništa drugo nego pakiranje i povratak kući. I dok pakiram razmišljam o novom ribolov na toj poziciji i još kojem liscu poput ovoga sa slike. Jer zbog takvih riba volim ribolov..

Lp do sljedećeg puta

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”