Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
Ena
Napredan clan
Napredan clan
Posts:37
Joined:15 Mar 2015, 11:45
Location:Virovitica
Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Ena » 25 Jun 2015, 18:04

Nedaleko od Koprivnice,nadomak sela Botovo, smješten je „catch and release“ ribnjak među ribolovcima poznat pod imenom ZERP. Još otkako sam prvi put čula za tu vodu, nije mi bilo jasno odakle mu taj naziv. U hrvatskoj ZERP je skraćenica za Zaštićeni ekološko – ribolovni pojas. Odmah po dolasku na vodu u ponedjeljak 22. 6.u popodnevnim satima, upitala sam ribočuvara: „Pa dobro, zašto pobogu ZERP“? Uslijedilo je objašnjenje. Naime, tamošnjim ribolovcima/seljanima bilo je jako teško shvatiti da je to voda na kojoj se riba vraća. Da bi tome stali na kraj te pomogli kako njima tako i sebi, domišljati ljudi iz Udruge doskočili su problemu i jezero proglasili zaštićenim ekološko – ribolovnim pojasom! Čestitke na tome.
Image
Ribnjak je veličine 4,5 ha. Dno kao i okolna obala su šljunčani. Pozicije su lijepo uređene – pristupačno je, postavljene su drvene klupe i stol. Cijelo okruženje, kao i tamošnji domaćini, jako je ugodno.
Image
Dakle, oko 16 sati smo odabrali poziciju i smjestili se. Raspremili smo stvari i krenuli hraniti i zabaciti. Pecala sam na 2 štapa, a zadnji dan na 3. Kako se pozicije nalaze samo s jedne strane, odlučila sam napraviti hranilište nekoliko metara od suprotne obale do koje ima 100 m. Hranila sam kuhanim kukuruzom u koji sam pomiješala i boile. Dočekalo nas je lijepo i sunčano vrijeme, no ubrzo se zapuhao jak vjetar koji je kasnije donio i kišu koja je padala sve do srijede. Sati bez griza su prolazili. Otišla sam spavati, a oko 4.30 probudio me indikator – došao je prvi šaran.
Image
I to na Masterbih River boilu umočenu u Masterbihov Fish dip.
Image
Image
Slikala sam se, pustila ribu, zabacila ponovno. No, američki patuljasti somići mi više nisu dali da spavam. Indikator se svako malo javljao, a oni su grickali boile nemilice. Jedan je završio i na udici. Nažalost, nije bilo druge nego zabaciti na kukuruz; točnije: tvrdo kuhani kukuruz, podizač, još jedan tvrdo kuhani kukuruz i gumeni kukuruz. Boile nije bilo smisla forsirati, ali zato je Masterbihov fish dip stalno bio u upotrebi. Mamac umočen u dip sam spustila bih plićak i divila se oblaku koji stvara oko sebe. I to ne jednom :)
Sljedeći šaran došao je oko 8 sati ujutro. Kiša je nekako pokrenula ribu i grizevi su se nastavili bržim tempom cijeli dan do kasno u noć.
Image
Što se tiče sistema; koristila sam najlon debljine 0,28, bočni sistem olova, predvez od fluorocarbona. Najviše sam ponosna na činjenicu da sam izgubila samo jednu ribu!
Imala sam i zanimljivu intervenciju – naime, sve ribe su bježale pravo u vrbin grm koji se nalazio lijevo od štapova, uz obalu. Jedan šaran zapleo je najlon u grane. Kolega Andrija i moj Josip otišli su s druge strane grma i pokušali ga potjerati. Kako im nije pošlo za rukom, ušla sam u vodu i dodala Andriji štap te ga je on uspio uhvatiti u podmetač . Za ribu sve!
Image
Vrijeme je kao i uvijek proletjelo i eto nama srijede, ali i sunca. Riba je malo stala. No, mi smo se i dalje nadali i iako smo već sve bili spakirali, štapove je bilo tako teško izvaditi. I sva sreća! Za kraj, uhvatila sam još jednog šarana koji mi je mahnuo repom kad sam ga puštala. Mah mah i tebi.
Image
Image
Svi ribe bile su težine do 7 kg. Naime, ribnjak je bio prepun ribom sve do poplave. Tada je riba desetkovana. Završila je u ribnjacima u blizini. Iza ZERPA cca. 800 metara nalazi se Drava. Voda iz Drave potisnula je svu vodu dalje, zajedno s ribama.
Kako god bilo, ribnjak je predivan, ribe su vrlo, vrlo borbene. Svakako vrijedi doći opet!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
I za kraj, neizostavni dio svakog ribolova. Moj dragi Josip je majstor bio, alal mu vera bravo:
Image
Bistro svima!
free and always will be :)

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Beli 059 » 25 Jun 2015, 18:46

Prelepa reportaza obzirom da je prva ..svaka cast!!!

Ena
Napredan clan
Napredan clan
Posts:37
Joined:15 Mar 2015, 11:45
Location:Virovitica

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Ena » 25 Jun 2015, 18:54

Hvala Beli! Znam da fotke nisu nešto, ali bit će bolje ::oo
free and always will be :)

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Masterbih » 26 Jun 2015, 09:12

Bistro Ena!
piv::

Ena
Napredan clan
Napredan clan
Posts:37
Joined:15 Mar 2015, 11:45
Location:Virovitica

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Ena » 26 Jun 2015, 09:15

Hvala, također :)
free and always will be :)

Zoran Slavkovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:192
Joined:10 Feb 2014, 20:05

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Zoran Slavkovic » 26 Jun 2015, 11:56

Svaka čast Ena,baš lepa priča [superr]

Ena
Napredan clan
Napredan clan
Posts:37
Joined:15 Mar 2015, 11:45
Location:Virovitica

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Ena » 26 Jun 2015, 12:26

Hvala Zoki p:: Jedino što slike nisu dobre ::oo ::oo
free and always will be :)

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Alas » 27 Jun 2015, 22:04

Bogami za svaku pohvalu ,svaka cast na ulozenom trudu za ovu reportazu

Ena
Napredan clan
Napredan clan
Posts:37
Joined:15 Mar 2015, 11:45
Location:Virovitica

Re: Ribolov na Autoputu - i to je moguce

Post by Ena » 16 Jul 2015, 11:12

Kolega, zahvaljujem ti na pohvali od srca
free and always will be :)

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”