Torpeda sa Hesove

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Torpeda sa Hesove

Post by čipo » 10 Jul 2015, 11:58

Kako sam krenuo tako i nastavljam...
Odlučujem loviti samo sa boilama i to u kombinaciji rak&dud plus popapica breskva i sve se nekako ponavlja..ne bas isto,aliii..u istom tonu...
Poslije kratkog vremena imam prvi griz i drilam amura...,nije veliki i za tili čas je pred podmetačem,amur uazi u podmetač...pokušavam ga podići i privući,aaaliii mreža je zapela... negdje dublje za neku granu...amur poznato izleće iz podmetaća,a struna na moju i njegovu žalost puca B:( ...zašto...kako sam ga navukao u podmetač...popustio sam štap,aaaaalii se struna jednostavno prebacila preko vrha i to je bilo dovoljno da u bijegu potrga najlon Z.: .
Baš sam tužan jer mi se stalno nešta ružno dogadja,aaalii nema šoka ni snega i nadam se da će se bez problema osloboditi udice i sistema...
Nastavljam dalje...
I ubrzo me trgne bip,bip,biiiiiiiiiiii... [drhiop]
Podižem štap i osjetim malo ozbiljniji otpor...,ali riba mi ulazi u lopoč..ne želim natezati več štap stavljam u signalizator..gledaam ga kao u ozeblo sunce..,ništa se ne dešava..okrenem se da se ponem,a on krene...opet podižem štap i uspijem ribu povući iz lopoča... [hiphiph[]
Po ponašanju sam već znao da je amur i to veći...brzo dolazi do podmeča i uspijem ga usačiti bez problema...,aaaaaaliiiikako nisam rasklopio kadicu ostavljam ga na sekundu u podmetaču koji zakvačim za nekakvo deblje drvo u vodi...popnem se i..iiiii..pljas,pljas,okrenem se,a nema ni drveta ni podmetača,skačem dolje u hipu i u vodu..buć...sva sreća da nije duboko buh::





Image





upadam do koljena...sjedam u blato...i uspijem uloviti podmetač i sreća velika..amur je još unutra jaoo:





Image





Alliiii..sve se isplatilo!!





Image





Image





Image





Image




Mislim da ne trebam niti napominjati da sam lovio par sati :.D

Bistroooo!! piv:: piv::

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Torpeda sa Hesove

Post by rio » 10 Jul 2015, 14:11

Ha ha ha Čipo sa tobom uvijek neke zgode, bitno da se sve dobro završilo [drhiop]

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Torpeda sa Hesove

Post by čipo » 10 Jul 2015, 15:12

rio wrote:Ha ha ha Čipo sa tobom uvijek neke zgode, bitno da se sve dobro završilo [drhiop]


uvijek nešto krezi:: krezi::

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Torpeda sa Hesove

Post by aha carp » 11 Jul 2015, 06:06

Zanimljivo Čipo [superr] .

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Torpeda sa Hesove

Post by Masterbih » 11 Jul 2015, 21:02

Bistro Cipo!
ura::

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Torpeda sa Hesove

Post by darko.glumac » 13 Jul 2015, 20:04

Aha,ha,ha - bravo Čipo - kako god - amur je ulovljen.Čitam ovaj tekst i sjetim se moje avanture - nešto slično.Lovio sam sa kolegom,ali on je u datom trenutku otišao u trgovinu po nabavku .. ma nije otišao sa autom ni 50 m, krenulo - biiiiiiiiii,ja kontru,osjetim da je riba - ne mala,izvučem ga iz trske on ludi i polako ga dovučem pred noge - vidim krasan šaran - divljak - pripremim podmetač - lagano ga navučem - podignem podmetač,kad ono.....propade mi šaran kroz podmetač - ku ku ,u jednoj ruci štap,u drugoj podmetač,a on poludio i razmotava - što Čipo kaže - aiiiiiiiii.ruke bole on ludi ,a ja neznam šta ću nekako se smirio,podigao sam podmetač u zrak i provukao štap kroz njega,maknem podmetač i ponovo ga privučem , uzmem drugi podmetač i usačim ga.Šaran 9,200 - predivna riba.Ma da se nije tako dobro zakačio - nikad ga nebi uspio izvući :HH

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Torpeda sa Hesove

Post by čipo » 14 Jul 2015, 06:25

nastavak veću nastavku dana,samo da vremena ulovim :HH

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Torpeda sa Hesove

Post by čipo » 14 Jul 2015, 11:02

Kako sam i obečao... :.D

Po običaju Nina mi kaže odi malo zabaci,zahladilo je i vratiš se do Žaninog kupanja oko 21h ;-) .
Znači opet nekakvih tri sata...nekako su mi predodređeni,šalim se..Nina mi je već sto puta rekla zašto nekuda ne odem na 24 h,ali mi je malo blesavo ostavljati nju i malecku i gledam da lovim samo po koji sat...meni dovoljno da uvijek nešto uspijem iščaćkati :.D .
Poziciju nisam niti malo hranio prije,a jučer je lovio prijatelj Marin i nije imao niti griza,aaalii barem je malo nahranjeno od prije.
Bacam par šaka boili,mješanih i zabacujem,oba štapa na rak&dud+ perfektna popapica breskva,a sa trećim šaram kojekuda i sa svačim ;-) .
Ovaj puta nema skakanja sa naipa već sjedam pored štapova jer su na tvrdo zbog lopoča i loma...
Nešto mi baš nije bilo ni udobno id:: ,ali sve za ribu...





Image





Jedva da je prošlo pola sata i heger lupi od blank štapa i vrati se...splašen gledam i vidim da se počinje dizati prema gore...štap u ruke i na nasip buh::
Nakon dooobreee borbe za amura i dva bijega pod nogama koji su me doslovno okupali uspijem ga savladati u podmetač.
A breskva ostala viriti iz usta hihi::





Image





I ovdje se vidi zašto kadica...i nema priče i razmišljanja...pa tko bi ga zadržao na podlošci :.D





Image





A onda u svoj ljepoti...





Image





Image





Poslije puštanja razmišljam kako me Nina opet poslala u pravo vrijeme bdr:

Aaaaaliiiii...to nije svee!!
Peošlo je nekakvih pola sata,možda sat i odjednom henger pada kao da je struna odsječena,primam štap i namotavam najlon i tek poslije podosta namotavanja osjetim olovo,li ne i ribu...nadmudrio me još jedan amur,samo su se podigli valovi na poziciji,ali nije mi žao pa upisao sam se sa predivnom ribom...
A onda šlag pih::
pospremam stvari i idem nazvati Ninu da ću ubrzo doma i dok pričamo imam siloviti griz...oopeeet skakanje dolje i dril..ribu vučem par sekudi kroz lopoč,a onda skoro da ona nije mene povukla jer je lupila kontru..štap mi se poravna,a ona počne izvlačiti najlon sa špule..probam zaustaviti špulu i opečem se...hahahaahahahah...
sam sebi sam se smijao..i to tko nije doživio ne zna o čemu pričam :.D .
Toliko od mene... do neki drugi puta..bistro!!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”