Povratak otpisanih

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska
Povratak otpisanih

Post by LunaTic » 02 Sep 2015, 11:52

Polovicom svibnja smo prestali loviti i hraniti na svojoj matičnoj vodi zbog povećanog pritiska i nesuglasica sa neistomišljenicima "mesarima", no nismo ispunili zadani plan, te se tako prijatelj Zdravko i ja početkom kolovoza dogovaram da krenemo sa prihranom na našoj vodi. Polovicom 8 mjeseca stiže paket od Borisa i krećemo sa izradom mamaca.
Image
Tjedan dana smo hranili i dolazi dan ribolova. Na vodi sam već oko 13 sati dok se Zdravko priključuje nešto kasnije, krečem sa postavom kampa i opreme.
Image
Oko 16:00 sati imam prvi run i na moje iznenađenje imam sta i vidjeti, som 3,70 kg... Uf to mi se nikako ne sviđa, neželjeni gost je već na hranilištu.
Image
No šta je tu je, prihranjujem dodatno sa pola kg boila i prezabacujem štapove, jer su cvergli veoma aktivni.. Zdravko dolazi oko 19:00 sati te mu pomažem dopremiti stvari do pozicije i raširiti pribor. Tijekom noći smo ulovili 15-tak cvergli, prezabacivati svakih sat vremena pošto su oni nemilosrdno tamanili mamce. Sljedeće jutro Zdravko primjećuje da se šarani izbacuju nešto van hranilišta i odmah zabacuje jedan štap tamo namamčen Masterbih Bloody Fish boilom.. 10-tak minuta i run, te se ubrzo u podmetaču našao lijepi golač.
Image
tijekom podneva totalno mrtvilo, no s prvim mrakom ponovo se pojavljuju i male napasti-cvergli.. oko 23:00 sata imam griz, te nakon 20-tak min borebe sačimo predivnog ljuskaša, spremam ribu u sak i povlačim se u šator na spavanje... No od spavanja nije bilo ništa, cvergli su cijelu noć bili neumorni.. Nismo se dali te smo prezabacivali svakih sat i trud se isplatio Zdravko lovi još jednu krasnu ribu.
Image
Sve što je lijepo kratko traje tako i naša kampanjica, sunce se diže iznad šume, obavljamo slikanje i polako krečemo sa spremanjem pribora i opreme.
Image
Ovome nije kraj, to je tek početak.. Mi svog Asa imamo u rukavu i bez MB mamca i komponenti nejdemo nikuda, sada nastavljamo hraniti, a uskoro opet u novu avanturu.. do tada BISTRO!!

Lp
LunaTic

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Povratak otpisanih

Post by Masterbih » 02 Sep 2015, 22:53

Bistro Luna i Zdravko, krasne ribe!
mhm::

Lumix
Pocetnik
Pocetnik
Posts:1
Joined:18 Feb 2012, 18:12

Re: Povratak otpisanih

Post by Lumix » 03 Sep 2015, 06:36

Lijepo ste to napisali kolega, i sljedeći put se nadamo na vagi dvoznamenkasti broj..... de:: ..... :HH

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Povratak otpisanih

Post by LunaTic » 05 Oct 2015, 11:00

Nakon mjesec dana ponovo se vračamo na vodu. Zdravko je otišao nešto ranije, a ja stižem nakon posla i po samom dolasku vidim kako on zamara... To je dobar znak jer je riba aktivna i po dana... Dok sam ja potrpao stvari na tačke i došao do njega, on je ribu već usaćio.. Predivan debeli ljuskaš koji do sada još nije bio na udici
Image
Do mraka postavljam šator i zabacujem štapove.. dva sata iza ponoći Zdravko ima strašan run, riba strahovito jaka, 20-tak minuta fajta i onda puca najlon... Pih koje razočarenje, U*Zdravko drži štap i ne vjeruje što se je desilo... Oko 4:30 griz kod mene, te nakon 20-tak minuta saćim debelog golaća. Sprema ga u sak do jutra.. U samo svitanje ponovo griz kod Zdravka i ubrzo lijepa ljuska je u saku, fotkamo ga i puštamo... Do kraja ribolova Zdravko lovi još dvije prekrasne ribe, dok kod mene niti bip... Više sreće drugi put reklo bih se, no ja sam i ovako presretan jer znam da nam se trud isplatio..
Sve ribe su ulovljene na boilu napravljenu od MasterBih komponenti + Masterbih Appetite Stimulator Spicy, balansirane na dlaci sa Masterbih Fake Corn "River"
Evo još nekoliko slika ulova:
Image
Image
Image
Image
Lp
LunaTic

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”