Prvi ovogodišnji

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Prvi ovogodišnji

Post by čipo » 03 Apr 2016, 11:13

Naravno nije prvogodišnji ove godine uopće već prvi na Hesovoj [drhiop] .
Dva dana slobode i kako je Marac ulovio prve ribe na Hesovoj odigrali su svoje,premda Mata poslije njega nije imamo ni bipca odlučujem da odlovim ta dva dana,odnosno noć jer me obilazi jako puno ljudi,prijatelja i poznanika,a lovim uza samu obalu na doslovno 2-3 metra od obale pa je dnevni ribolov skoro nemoguć,aaalii...naravno dodjite opet i vidimo se na vodi,uvijek mi je draga svaka posjeta bdr: piv:: .
Kako je vodostaj još jako visok kišobrane slažem na putu da sam što bliže štapovima jer lovim naravno uz granje,a i Laki je samnom..





Image





na svakom koraku se vidi da je zagrijalo i zmije su izmilile,ali su još usporene i daju se fino poslikati :D





Image





Pozicije prihranjujem šečercem,peletama i gotovim Masterbih boilama i domaćim boilama izradjenima od Masterbih brašna kao i tekučih komponenti,
a na sisteme slažem svuda snjegoviće u kombinaciji sa raznim dipovima.
Kada je pao mrak i sve se smirilo osim ribe koja je već fino počela raditi i na koju se par puta okomio som ništa se drugo nije dogadjalo.
Oko 1 h u noći imam griz...henger šamara gore,dolje,a mene kao da je sto igli upiklo podižem štap i osjetim ribu,srce lupa kao ludo,a misli se roje...samo da se ne otkvači,da ne završi u granju jer je vodostaj visok...,ali na sreću ništa se od toga nije desilo i jaaaako brzo lijepa riba je u podmetaču,veselju nema kraja [drhiop] ihii::
Pregledavam je i slikam,a potom puštam...ruke i šake su u zraku,veselim se ribi i sam sebi kažem kako sam ispunio zadatak,da se baš više ništa ne dogodi presretan sam!





Image





Riba je došla na najbliži štap obali i to na domaću boilu u kombinaciji sa žutom Banana Fluo Pop Up,a sve dipano u Fruit Amino Liquid Dip
Odmah po puštanju sve štapove prefilam i predipam,malo prihranim,posložim stvari pod kišobran da ih ne porušam prilikom trčanja i skakanja ako bude još koji griz i taman krenem skinuti čizme kada opet griz,ali na štap do,na jednu Masterbih Peach Boilie plus jedna desetka Peach Fluo Pop Up ,ali umočeno ne u Fruit več u Amino Liquid Dip Fish.
Griz je bio poput prošloga...henger samo pomalo ide gore,dolje i kada je krenuo gore podižem štap,ruka na špulu,zatežem i...sve stoji,zapeo sam,ali skroz tvrdo...pa kako tu mogu zapeti za ovako nešto tvrdo...,aliii odjednom taj zapinjač kreće i ne staje ...riba mi je u šusu izvukla toliko najlona da je prošišala kroz krošnju srušenog drveta i došla negdje do prečke obale...kada je stala,osjetim samo tu i tamo kako zapumpa,a onda je polako stanem vračati...,ali na žalost samo do krošnje kroz koju je prošla,tu je sve završilo, premda sam i popustio najlon i čekao i natezao ništa se nije više moglo,naposlijetku sam sve morao kidati...
Samo da napomenem...lovim na 0,50 mm i jake role i jake štapove tako da baš nije bila nekakva igra jer znam sa kakvim ribama imam posla na grabi,ali opet je ta riba pobijedila.
Da,mislim da je bila velika somina kojih ima kod nas jako puno,ali eto,bilo bi mi se drago i sa njim upoznati krezi:: .
Do jutra više ni bipca,ali sam bio prezadovoljan i sa jednom ribom 1:: .
Vrijeme je lijepo i voda se grije i krenuti će i bolje primati...,a dotle uživam u ljubavnom zanosu babuški...





Image





Bistro do idući puta!!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”