Bez kiše

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Bez kiše

Post by čipo » 29 May 2016, 11:38

Konačno prvi ribolov bez kojekakvih padavina od kiše do leda ::] .
I konačno opet ne moram slagati šator...
Prije ribolova odlazim do kuma jer je lovio noć pa da ga obiđem i da nazdravimo vretencu kojega je u noći ulovio..ipak je to posebna riba i to nešto malo teži od 9 kg .
Malo smo nazdravilii taman kada sam već mislio krenuti...dolaze Gregec i šogor mu,naravno idemo opet nazdraviti i...opaaaa... piv::





Image





Dolazim na poziciju i lovim se hranjenja i zabacivanja.Nisam ni skužio da sam šešir naopako okrenuo buh::





Image





Sa dva štapa idem na hranjenu poziciju,ali jako tešku jer ima dosta granja,a sa jednim štapom idem probati uloviti kojeg amura u lopoču,tu poziciju uopće nitko ne hrani i ima puno mulja,
ali kako su mi tri previše na jednom mjestu,probati ću sa "tri u red".





Image





Image





Ne ću previše hraniti jer je kod nas obrnuto,amuri se miču sa velikih hranilišta,radim mix od poviše vrsta Masterbih boila i lagano napraćkam poziciju.





Image





Sve zabacujem i konačno malo odmora uz klopu šta mi je Nina spakirala...slano i slatko bdr:





Image





Na vodi lovi par ekipa,ali ne znam kako stoje...vrijeme polako prolazi, čujem se sa Tomom,navratiti će do mene,naravno sa hladnom pivom piv::
Taman prije nego li će doči imam griz na skroz lijevi štap u lomu...i jeeedva uspijem ribu prevući i izvući iz granja i eto Tome, slika me i pijemo pivu,a vrijeme leti...
Čak sam i šešir dobro okrenuo muahaha:





Image





Ništa se više ne događa,mir je...
Pred mrak napraćkam još boili na pozicije i prefilam štapove.
Iiiii evo kuma Tiče sa pivom piv::
Kroz priču vrijeme je proletjelo,pivu ne ću spominjati krezi::
Odjednom na štapu na koji imam skoro uvijek grizeve henger doslovno poskoći par centimetara i vrati se...reko prolaz ribe,ali dobro je i to...
Kad odjednom desni henger poleti u zrak,a signalizator propjeva,podižem štap,osjetim ribu,ali skaće i lijevi henger...kum podiže štap,aaaaliii sve staje u lomu i granju...
Potežemo oba štapa,ali ništa više ne osjetimo...šta se idešavalo i izdogađalo,pojma nemamo...
Naravno ne od pive muahaha:
Sve moram kidati i prevezivati hm:: ,ali hajde dao sam si truda i to presložio i zabacio.
Kum odlazi doma,a ja u krevet i vreču...
Moooooožda je prošlo sat vremena i iz sna me budi signalizator,opet skroz lijevi u granju hm::
Uspijem ribu izvući iz svih prepreka i granja,a onda skoro pod nogama nalazi skrovište gdje sam već gubio ribe.
Stavljam štap na signalizator i vračam se u krevet...
Laki stalno ima letanje za lisicama,čagljevima,bizamcima i tko zna za čim ne...
U jutro se budim prije 5 h i virim iz vreče,naravno...štap na kojem sam imao ribu miruje,navirim se i pogledam prema štapu koji je u lopoču...,a on ispao iz but gripa i stoji na signalizatoru,ooooo Lakiiii i trčanje...
Premda mi se ne da dizati,idem opet kidati sistem i prebaciti sve štapove,ali hajde da prvo izvadim štap iz lopoča...
Podižem štap i odmah primječujem da je struna negdje lijevo... oo::L namatam strunu i sve pomalo povučem iz lopoča kad odjednom pumpanje!!
Oooooooo!!
pa kako nisam čuo pištanje!?
Valjda jer je Laki i zalajao koji puta,polako ribu dovedem do podmetača i sačim ju...
Još nisam bio svjestan njene posebnosti i ljepote.
Tek kada sam je oslobodio udice i izvadio iz podmetača vidim da je riba prekrasna.
Slikam se,ali mi niti jedna slika ne može pokazati njene prave boje B:( .
Kako mi je Nina kupila novi fotić, hvaaalaaaa....ne znam upaliti blic...
Znam ga isključiti i staviti na automatski,aliiii upaliti ne Z.:
Ne želim ribu mučiti i obavljam to i bez blica...





Image





Image





Image





Image





Image





Maaaaloo sam pretjerao sa slikama,aliiiii...ne mogu odoliti jer je riba stvarno posebna jaoo:
Malo pračkanja i u krevet,ali više ne mogu zaspati...
Ma nema veze...dremuckam i uživam dok me opet ne iznenadi griz u lopoču...u tren sam kod štapa i osjetim ribu,riba se bori u lopoču.
Kako sam na nasipu gledam sve kao na dlanu i uživam u šaranovim vratolomijama... :HH
Usačim ga i poslikam...






Image






Lijepa taaaamnaa riba...
Puštanje i krevet,ali sada definitivno bez sna...ubrzo slijedi pakiranje i spremanje,grrrrr...najgori dio...

Rezime
Znači...skupio sam pet ili šest grizeva,mislim pet hihi::
Ulovio sam od toga tri ribe...računajući da mi je štap na top poziciji bio skorooo cijelu noć van igre,a i ovaj u lopoču na kojem je bio šaran tko zna od kada..prezadovoljan!!
Ribe su i dalje taaamneeeee...predivne.
Lovio sam i hranio sve sa Masterbihom...ovaj puta sve sa gotovim boilama,osim šta je u prihrani bilo nešto napravljenih,ali opet od komponenti MB bdr:
Ovom prilikom pozivam sve koji vole ne baš svakidašnji ribolov,računajući na uslove i predivne tamne ribe,a posebno vretence neka nas posjete bdr: piv::
Lijep pozdrav i bistoooooo!!!!!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”