Vruće noći...

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Vruće noći...

Post by čipo » 24 Jul 2016, 11:49

Ne znam kako je drugdje,ali ovdje kod nas u Sisku se izmjenjuju paklene vrućine od i do 36 stupnjeva celizijevih do 16 stupnjeva kada je skoro dva dana padala kiša.
Za vrijeme te kišurine i zahlađenja riba je potpuno stala primati,a nije bome puno bolje niti poslije...riba na Hesovoj jednostavno ne prima,da li je to posljedica nepotpunog mrijesta,ovih naglih teperaturnih promjena ili pak i ovih vrućina ne znam.
Uglavnom znam da nas je već podosta lovilo,ali skoro pa sa nikakvim rezultatom i to mi je bio poticaj da bez obzira na velike vrućine odlovim jednu noć i to na poziciji broj 15 gdje se manje lovi jer je pozicija izdvojena i ne može se do nje autom već samo pješke ili čamcem,a i uslovi su puno teži jer se lovi u koso,pa je ribu teže izvući,a i lopoč je kao šuma...
U jutro odem nahraniti sa Žanom,a popodne sam već na poziciji.
Prihranjivao sam jednu stranu sitnim partiklom,a drugu samo Masterbih boilama kao i svojima isto tako složenim od Masterovih komponenti.
Slikao sam pozicije da dočaram uvjete [superr]





Image





Image





Zabacujem sisteme na pozicije i slažem krevet i suncobrane,jer bih u šatoru umro od vrućine.





Image





Ovaj puta sam se odlučio na jednom štapu na kombinaciju moje boile 18 mm,one posipavane sa Masterbih brašnom od školjke i Premium river popapice 16-ice,a za promjenu na dva štapa stavljam kombinaciju 16 milimetarske gotove Masterbih Peach boile kao i 10 milimetarsku Fluo Peach popapicu.

Večer i blaaaaaago zahlađenje jedva da su došli i uživam u tom miru i mjesečini...
Mjesec izgleda poput sunca samo slkano kroz filter :D





Image





Cijelu noć se apsolutno ništa nije događalo.
Ujutro sat zvoni...samo ga ugasim,okrenem na drugu stranu i nastavim spavati...
Nemam se volje niti dići da idem prebaciti,a onda kroz neko vrijeme me budi signalizator štapa zabačenog u sami lopoč gdje je na sistemu bila breskva kombinacija...iskačem i gotovo sam siguran da imam amura,aliiii..kada sam podigao štap odmah vidim da nije amur već šaran koji se bori u lopoču kao lav i imam velike probleme dok ga nisam uspio dovuči do podmetača,a onda i usaćiti.
Konačno šaran!! Već ga dosta dugo nitko nije ulovio i veselim se kao malo dijete... jaoo:
Slikam se i uživam u jutru...jer naravno još nije vruće id::





Image





Predivna taaaaamnaaa riba sa tri ljuske na cijelom tijelu...





Image





To je to!!
Jedna riba,tamna,predivna i zadovoljan sam...

Malo kasnije polako stvari slažem na hrpu jer su se posušile i razmišljam kako bi bilo lijepo uloviti još jednu ribu...
Sjedim i gledam u štap na kojem su dvije veće boile...i odjednom pisak...i henger kreće gore...skaćem u dijelu sekunde i podižem štap...
Da,riba je gore!!
Ali tipično ponašanje za amura...ma nema veze,samo da ga ulovim buh::
I jesam,uspio sam i njega usaćiti...
Riba potpuno atipična za Hesovu,amur podosta dugačak sa veeelikimmm perajaama i repom,ali premršav...jer kod nas su inače baš debele ribe B:( .





Image





Image





E sada je stvarno to,to!!
Čim su se stvari malo posušile biježim pred vručinom i suncem koje prži kao sumanuto...

Putem mi vrag ne da mira i piknem onako usputno jednog baseka :.D





Image





Kako je Tomo rekao...nema predaje!! jaoo:
Lijep pozdrav i Bistro!!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Vruće noći...

Post by čipo » 25 Jul 2016, 07:27

Evo i mali video uradak...
napominjem uza sve nepogode trud se ipak isplatio...
Masterbih je odigrao svoje... [zvizzu]




Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”